Kod róży

Kate Quinn
9.1 /10
Ocena 9.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Kod róży
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.1 /10
Ocena 9.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Wciągająca opowieść o szpiegostwie i niesamowitych kobietach, które pod warstwą szminki i koronki ukrywały prawdę, łamiąc szyfry w tajnym ośrodku Bletchley Park.
Stephanie Dray

Trzy kobiety, niebezpieczny zdrajca i tylko jedna szansa, aby złamać kod
Wielka Brytania żyje ślubem stulecia, o którym Osla Kendall chciałaby w ogóle nie myśleć. Wszystko dlatego, że jej dawny narzeczony, przystojny książę Filip, za kilka dni zostanie mężem księżniczki Elżbiety.
Niespodziewanie Osla dostaje zaszyfrowaną wiadomość z zakładu psychiatrycznego. Od razu czuje, że ma ona związek z jej dawnymi przyjaciółkami, Mab i Beth, oraz z ich wspólną, ściśle tajną misją. Kobiety nie utrzymują ze sobą kontaktu: wojna, strata i ogromna presja tajemnicy brutalnie rozerwały ich przyjaźń, a Beth załamała się nerwowo.
Wraz z wiadomością świat Osli staje w miejscu. Czy można wierzyć osobie, która popadła w szaleństwo? Szczególnie jeśli twierdzi, że w najbardziej strzeżonym i tajnym miejscu w czasie wojny działał zdrajca? Co naprawdę wydarzyło się w Bletchley Park? I czy uda się złamać ostatni kod?

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o genialnych kryptolożkach, które wpłynęły na losy świata.
Tytuł oryginalny: The Rose Kode
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-277-1982-9, 9788327719829
Wydawnictwo: Mando
Stron: 640
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Kate Quinn Kate Quinn
Urodzona 30 listopada 1981 roku w USA (Long Beach, Kalifornia)
Kate Quinn tworzy intrygujące i wzruszające powieści historyczne. Prezentuje w nich mało znane wydarzenia i postacie, które niejednokrotnie zaginęły w odmętach minionych wieków. "Sieć Alice" jest bestsellerem przedstawiającym życie i siłę kobiet, pł...

Pozostałe książki:

Wąż i perła Kochanica cesarza Daughters of Rome Sieć Alice Łowczyni
Wszystkie książki Kate Quinn

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kod Róży to jedna z książek, której się obawiałam.

11.12.2021

Kod Róży to jedna z książek, której się obawiałam. W liceum mogliśmy porozmawiać z kobietami, które przeżyły piekło Ravensbrück. Początkowo był to dla mnie ciekawy projekt dziennikarski, do czasu, gdy wsłuchałam się w opowieści. Wtedy zrozumiałam, że choć dla nas, licealistów, to są tylko słowa, a dla tych kobiet to była rzeczywistość. Od tamtej p... Recenzja książki Kod róży

Opowieść o inspirujących kobietach - "Kod róży" Kate Quinn

22.12.2021

"Kod róży" Kate Quinn Inwazja Hitlera na Europę trwa. Nad Wielką Brytanią i innymi krajami Zachodu zawisły czarne chmury. Nie sposób przewidzieć kolejnych kroków III Rzeszy. Jednak losy świata ma odmienić tajna placówka wywiadowcza Bletchley Park, w której rozszyfrowywane są zakodowane wiadomości. To właśnie ten ośrodek połączył trzy kobiety, z t... Recenzja książki Kod róży

Kod Róży

21.11.2021

Złamanie szyfru – tylko to się liczy. Jak poradzić sobie z niemiecką Enigmą? Jak przechytrzyć Niemców i być o krok przed nimi? Jak nie dopuścić do kolejnego ataku? Te pytania na pewno zadawali sobie łamacze szyfrów podczas II wojny światowej. Te pytania zadają sobie również główne bohaterki książki „Kod Róży”. Osla, Mab i Beth – trzy młode dzie... Recenzja książki Kod róży

Kod róży

5.01.2022

"Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o genialnych kryptolożkach, które wpłynęły na losy świata" ~"KOD RÓŻY" Kate Quinn to niezwykle emocjonująca, obezwładniająca i ekscytująca opowieść obyczajowa z nutką romansu, na przemian przeplatana wątkiem szpiegowskim i sensacyjnym, w której akcja rozgrywa się na przestrzeni || wojny światowej. ~J... Recenzja książki Kod róży

Moja opinia o książce

Opinie

@jovi
2022-01-14
9 /10
Przeczytane E-booki Historyczne/wojenne/sagi rodzinne/westerny/historia alternatywna

"Kod róży" to moja druga przeczytana powieść historyczna tej Autorki. Jej opartą na faktach "Łowczynię" pochłonęłam na wdechu i liczyłam, że z "Kodem..." będzie podobnie.
Nie zawiodłam się. Autorka znów prowadzi Czytelnika w meandry II wojny, tym razem w wojnę szpiegów i kryptologów, wprost do serca położonego w Wielkiej Brytanii tajnego ośrodka Bletchley Park, gdzie łamano ściśle tajne szyfry i zakodowane rozkazy dowództwa III Rzeszy.
Powieść prowadzona jest dwutorowo: w trakcie II wojny i w roku 1947, tuż przed ślubem księcia Filipa z młodziutką księżniczką Elżbietą.
Głównymi bohaterkami "Kodu róży" są trzy pochodzące z zupełnie różnych światów, kobiety: Osla, majętna Kanadyjka spokrewniona z rodziną królewską, Mab prosta dziewczyna z przedmieść i Beth, zahukana przez matkę, nieśmiała szara myszka.
Obdarzone fenomenalną pamięcią, sprytem i świetną znajomością niemieckiego dołączają do zespołów, których celem jest złamanie jak największej ilości niemieckich informacji.
Wkrótce stają się serdecznymi przyjaciółkami.
Autorka umiejętnie przeplata akcję, powoli prowadzi Czytelnika do rozwikłania zagadki, co doprowadziło dziewczyny do tego, że po wojnie zerwały z sobą wszelkie kontakty, co stało się z Beth, czemu zapałały do siebie zaciekłą nienawiścią i czy w Bletchley Park naprawdę działał zdrajca?
Trzy dawne przyjaciółki będą musiały pokonać własne pretensje, zapomnieć dawne urazy, by złamać misterny "kod róży" i dopaść prawdziwego i nadal groźn...

× 1 | link |
MA
2022-01-03
9 /10
Przeczytane

Kod Róży to historia trzech kobiet Mat, Osli i Beth, które połączyła przyjaźń.
Wielka Brytania żyje ślubem stulecia Elżbiety i Filipa. Osla Kendall chciałaby wymazać to z pamięci ponieważ jej były narzeczony, żeni się z inną.
Pewnego dnia Osla i Mat dostają zaszyfrowaną wiadomość od Beth, która znajduje się w szpitalu psychiatrycznym.
Czy po tym co zrobiła będą chciały się z nią spotkać?
Czy uda się wyjaśnić kim był tajemniczy zdrajca?
Czy kod Róży zostanie złamany?

Historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami co tylko dodało smaku.
Autorka zabiera nas w najbardziej strzeżone miejsce podczas drugiej wojny światowej,gdzie za zdradę groziła śmierć.
To powieść o kryptolożkach, które wpłynęły na losy historii.
Historia przyjaźni trzech kobiet, które były narażone na śmierć każdego dnia, deszyfrowaly, szyfrowaly teksty, tłumaczyły dokumenty. W dużej mierze przyczyniły się do wygrania wojny i przechwycenia planów Hitlera.
Żyły pod presją, każda godzina była dla nich znakiem zapytania. Chciały kochać, cieszyć się młodością, jednak wojna i ich tajna działalność zniszczyła te plany.
Jest to powieść obyczajowa połączona z wątkami szpiegowskimi, kryminalnymi i sensacyjnym. Autorka na przeszło 600 stronach stworzyła piękną powieść, której akcja jest tak ciekawa, że nie odczujecie tej objętości. To się czyta samo. Podziwiam pióro autorki i cudowny dar tworzenia czegoś tak wielkiego.
Jeśli lubicie powieści osadzone w takich re...

| link |
BA
2022-02-16
10 /10
Przeczytane

🤍RECENZJA🤍
Tytuł: Kod róży
Autor: Kate Quinn
🤍
Czy ja już mówiłam jak bardzo uwielbiam książki tej autorki!? Kolejna powieść historyczna i kolejny raz się nie zawiodłam!
Prezycja, opisy, budowanie napięcia, opis postaci, relacje, wątki - mogę wymieniać tak bez końca. Książka tak wciąga czytelnika w czasy II wojny światowej, że zapomnicie o teraźniejszości. Poruszy nie jedno serducho. Mnie osobiście w pewnym momencie tak dotkneło, że musiałam odłożyć książkę na kilka dni.
🤍
"Kod róży" porwie Was od pierwszych stron. Jest to niesamowitna opowieść szpiegowska o trzech odważnych kobietach, które nie raz musiały poświęcić najbliższych by móc zmienić losy całego świata. Kobiety były kryptolożkami - codziennie, godzinami próbowały złamać szyfry. Każdego dnia przychodząc do pracy narażały się na niebezpieczeństwo. Związane tajemnica państwowa nikomu nie mogły wyjawić tego czym tak na prawdę zajmują się Bletchley Park.
🤍
Warto dodać, że książka ta oparta jest na faktach co dodatkowo sprawia, że podczas czytania czujemy lekki dreszcz na plecach.
🤍
Z pewnością porwie nie jedno serce. 600 stron w przypadku tej książki to zdecydowanie za mało. "Siec Alice" z pewnością jest moja ulubiona książka, do tego grona oczywiście dołącza "Kod róży".
Przede mną "Łowczyni", kolejny książkowy grubasek liczący 600 stron.
🤍
Miłego dnia!

| link |
@esclavo
2021-12-06
8 /10

Trochę przerażał mnie gabaryt tej powieści, bo przeczytanie takiej cegiełki zajmie więcej czasu niż jeden wieczór. Jednak temat i zapowiadany klimat mocno mnie przyciągał. A teraz mogę stwierdzić, że im więcej stron tym lepiej.

Autorka stworzyła cudowną historię, w której, z wielkim wyczuciem połączyła realne wydarzenia II wojny światowej z fikcją literacką. Opowieść dotyczy trzech kryptolożek, kobiet inteligentnych, silnych i odważnych. Samo łamanie kodów, szyfrów jest interesujące, a autorka dodała do tego warstwę fabularną pełną akcji i dynamiki. Wciągającą, nieodkładalną i trzymającą w napięciu. Bo ten zawód był niebepieczny. Kobiety ciągle ryzykowały, ale wpłynęły na losy świata.

To idealna powieść dla wszystkich lubiących zagadki, ryzyko i prawdziwe historie, z klimatem i z warstwą historyczną. To moje pierwsze spotkanie z autorką - ale na pewno nie ostatnie.

| link |
ZA
2022-01-05
10 /10
@zkotemczytane
2021-12-09
10 /10
Przeczytane
@sarzynskikacper
2021-12-04
7 /10
Przeczytane
@papierowamagnoolia
2021-12-02
10 /10
Przeczytane
@inthesilkscarf
2021-11-21
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Mieszkała w domu obłąkanych, gdzie prawda stała się szaleństwem, a szaleństwo prawdą. ”
#
“Byli wrogami, ale oni też krwawili. Umierali. Kiedy to się wreszcie skończy, do cholery? ”
#
“W Bletchey Parku zuch dziewczyny karteczkami szeleściły. (...) Już wieszczyły twoją klęskę, lecz twe uszy głuche były! ”
#
“- Powinnyście wiedzieć, jak duże znaczenie mają Wasze umiejętności dla działań wojennych - podjął. - Nie ma nic ważniejszego, nawet jeśli tak niewiele osób w Wielkiej Brytanii wie, co tu robic...”
#
“- Wszystko w porządku? - Wszystko oprócz świata. ”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl