Siedem dobrych lat. Książka audio

Roch Siemianowski
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Siedem dobrych lat. Książka audio
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa książka Etgara Kereta. Krótkie, trafione w punkt opowiadania Kereta nie są czysto autobiograficzne, gdyż jego wyobraźnia nie daje mu poprzestawać wyłącznie na faktach. Oto notki o jego nowo narodzonym synu, ojcu, który nad kołyską wnuka już mu prawi o funduszach inwestycyjnych dlań zakupionych. Oto obraz współczesnego Izraela dla fanów filmów braci Coen, surrealizmu, pure nonsensu i... Etgara Kereta.
Data wydania: 2014-10-08
ISBN: 978-83-64732-13-3, 9788364732133
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Skandalista z Tel Awiwu...

11.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Skandalista z Tel Awiwu, Mistrz krótkiej formy, Żyd z Polskimi korzeniami, mieszkający w Izraelu i jedyna jego książka, która nie została tam wydana… czy to wystarczy, aby chcieć poznać go bliżej? Pierwszy raz spotkałam się z twórczością Kereta w jednym z wydań gazety „Książki”. Opowiadanie to nie było długie – zawierało jakieś trzy strony... {} Recenzja książki Siedem dobrych lat. Książka audio

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2020-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Polityczny Opowiadania Historia Izrael

 ,,Nie wstyd panu, że jest pan żydem?''.

Etgar Keret znany z przybliżenia ortodoksyjnego Izraela, z jego lewicowymi ruchami oraz politycznymi zawieruchami - prezentuje mieszankę opowiadań-miniatur, niczym miniaturowe mieszkanie, które założono między mosteczkiem małego i dużego getta dla żydów podczas okupacji niemieckiej. Poza chasydzkimi tradycjami i wyjazdami literackimi do Tel Awiwy dostajemy sympatyczne, nadgryzione ironią komentarze środowiskowe, jak gry (telefoniczne lub planszowe) inspirują się systemami kapitalistycznymi (Monopoly, Angry Birds). Sporo tu autokomentarzy i przybliżenia życia rodzinnego (hodowanie wąsa na specjalną okazję urodzinową ujął prostotą).

Z początku myślałem, że będzie próba rozliczenia się z antysemityzmem i wyjaśnieniem, dlaczego ludzie nie znoszą żydów, ale to taka gorąca podstawka, która nie sili się na kontrowersje społeczne. Apolityczne zagrywki Kereta uniemożliwiają na szerszą dyskusję, choć czule i w punkt pokazuje autor zakłamanie środowiska z jarmułką. Żydzi - naród rzekomo wybrany - niestety, wystarczająco sam wiem, że to grupa, która nie pozwala krytykować własnego państwa (jawna hipokryzja), w której żydzi nie znoszą żydów (na zasadzie czarny nie lubi innych czarnych). W tej pantomimie udawanych świętych znajdują się prawdziwie religijni ludzie, którzy tkwią w ciasnych zasadach religii. Keret ani przez moment nie stara się trywializować, chociaż nie znosi dramatyzować - udziela się humor i swojskość, bo jak ...

{}× 4 | link |
@magdalena.borkowska13
2020-12-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Po przeczytaniu lektury, mój głód związany z chęcią poznania Etgara Kereta zostaje zarazem nasycony i podsycony, jak przy zjedzeniu przepysznego ciasta, które zaskakuje wyważoną konsystencją, gorzkością, słodkością i pikanterią – ma się ochotę zjeść więcej. Tylko zdolny cukiernik, który ma do przekazania światu powszechność, będzie w stanie słodką otoczką wprawić w zadumę swojego konsumenta.

https://nakanapie.pl/recenzje/skandalista-z-tel-awiwu-siedem-dobrych-lat-ksiazka-audio

{} | link |
UR
2021-06-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@carlli
2020-03-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam E-booki

Cytaty z książki

O nie! Książka Siedem dobrych lat. Książka audio. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl