Nagle pukanie do drzwi

Etgar Keret
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Nagle pukanie do drzwi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Najnowszy zbiór opowiadań Etgara Kereta. Jego bohaterowie, mimo usilnych starań, specjalizują się w życiowych błędach, co skutkuje ponadprzeciętnie dużą liczbą rozstań, rozwodów, rozbitych rodzin i porażek zawodowych. Rubiego, na przykład, prześladują postaci z jego własnych kłamstw, a pewną młodą dziewczynę odwiedzają byli adoratorzy, którzy popełnili samobójstwo. Ruben przesiaduje w kawiarni i rozmawia z nieznajomymi, za każdym razem udając kogoś innego, a płatny morderca dostępuje reinkarnacji w postaci pluszowego misia. Obcowanie z bohaterami Kereta to spacer po zwariowanym świecie ludzkich wyborów, z których żaden nie jest słuszny. Nawet u Boga nie ma co szukać pomocy - ten bowiem tkwi na wózku inwalidzkim. Od pogrążenia się w rozpaczy ratuje tylko czarny, jadowicie inteligentny humor autora i solidna dawka autoironii. Przejdźmy przez to razem - powiedziałby pewnie Keret, gdyby od pierwszej strony nie siedział przed komputerem trzymany na muszce przez nieproszonych gości... Zapraszamy na fan page Etgara Kereta na FB! Te opowiadania to najzabawniejsza, najmroczniejsza i najbardziej przejmująca rzecz, jaką ostatnio czytałem. Jonathan Safran Foer Magiczne opowiadania Kereta raz jeszcze - jeszcze dojrzalsze i bardziej zajmujące. „Haaretz" Rewelacyjny pisarz, zupełnie niepodobny do wszystkich pozostałych. Głos nowego pokolenia. Salman Rushdie Keret potrafi powiedzieć więcej w sześciu akapitach niż większość pisarzy na sześciuset stronach. „People" Z recenzji poprzednich książek: Keret potrafi subtelnie, ale bezbłędnie potrącać w czytelniku te struny, które odpowiedzialne są za tak zwane „szmery w sercu". „Exklusiv" Opowiastki to krótkie, ledwie na parę kartek, dowcipne, przewrotne, niekiedy słodkie jak romanse lub zapętlone jak kryminały. Wartki, oszczędny język doprawiony odrobiną naiwności i surrealizmu, groteska, śmiech przez łzy. „Gazeta Wyborcza" Keret, nazywany czołowym pisarzem młodego izraelskiego pokolenia, nie jest ideowcem, działaczem, prorokiem. Jego dowcip, ironia, niekiedy nawet szyderstwo - łączą się dyskretnym współodczuwaniem udręk ludzkich. „Nowe Książki" Tylko Keret potrafi w jednym tekście pomieścić tyle obrazoburczej kpiny, tyle świetnej zabawy i tyle podskórnego smutku. „Życie Warszawy"
Data wydania: 2012-06-06
ISBN: 978-83-7747-393-1, 9788377473931
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: W.A.B.
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Etgar Keret Etgar Keret
Urodzony 20 sierpnia 1967 roku w Izraelu (Ramat Gan)
Etgar Keret urodził się w 1967 roku w Tel Awiwie. Uważany jest za mistrza krótkiej formy. Zaczął publikować w prasie w 1991 roku, rok później ukazała się jego pierwsza książka - tom opowiadań Cinorot. Kolejne zbiory opowiadań przyniosły mu międzynaro...

Pozostałe książki:

Rury Usterka na skraju galaktyki Tęskniąc za Kissingerem Kolonie Knellera Osiem procent z niczego
Wszystkie książki Etgar Keret

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nagle pukanie do drzwi? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Klementynka
2021-10-27
6 /10
Przeczytane literatura piękna
CY
2012-07-30
10 /10
@Puella13
2018-12-12
5 /10
Przeczytane
@Jenny_89
2013-04-07
8 /10
Przeczytane
@martes
2013-02-20
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jedną z pierwszych rzeczy, jakiej się nauczył w świecie biznesu, było niedochodzenie nigdy do punktu, z którego nie ma odwrotu; zostawianie możliwie największej liczby otwartych opcji. A to na...”
× 1
#
“Kiedy ci coś zabierają, nawet jeśli to gówno, jednak boli. Nawet jeśli wycinają ci guz, zostaje blizna. A noc jest widocznie najlepszym czasem, żeby ją rozdrapywać.”
× 1
#
“[...] jak opowiadasz ludziom coś złego, kupują od razu, to im brzmi normalnie. Ale kiedy wymyślasz rzeczy dobre - robią się podejrzliwi.”
× 4
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl