Siedem kapitulacji

Ada Palmer
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Siedem kapitulacji
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Jest rok 2454. Nad osiągniętym po wielu trudach złotym wiekiem zachodzi słońce. Ludzkość przez trzy stulecia cieszyła się pokojem i dobrobytem, opartymi na ostrożnej cenzurze, analizie statystycznej o proroczych możliwościach, zapewniającej dobrobyt technologii… oraz odrobinie przelewu krwi. Ale teraz równowaga została zachwiana i pojawiła się groźba wojny. Mycroft Canner wiedział, że wojna się zbliża, albowiem popełnił swe straszliwe zbrodnie po to, by jej zapobiec. Teraz jednak została mu tylko jedna, niespodziewania karta, której żaden statystyczny geniusz nie mógłby przewidzieć. Trzynastoletni chłopiec mający moc czynienia cudów. Dzięki swej władzy zmieniania myśli w materię, a martwej materii w żywą. Owo dziecko może ocalić świat albo go zgubić. 
 
 Drugi tom niewiarygodne śmiałego cyklu politycznej science fiction Terra Ignota autorstwa Ady Palmer, laureatki nagrody imienia Johna W. Campbella w roku 2017. 
Tytuł oryginalny: Seven Surrenders
Data wydania: 2019-12-06
ISBN: 978-83-66409-42-2, 9788366409422
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Terra Ignota, tom 2
Seria: Uczta Wyobraźni
Stron: 480
dodana przez: Beata_

Autor

Ada Palmer Ada Palmer
Urodzona 9 czerwca 1981 roku w USA
Ada Palmer to amerykańska historyk i pisarka, laureatka nagrody im. Johna W. Campbella 2017 dla najlepszego nowego pisarza. Jej pierwsza powieść Too Like the Lightning została opublikowana w maju 2016 r. Praca została dobrze przyjęta przez krytyków ...

Pozostałe książki:

Do błyskawicy podobne The Will to Battle Zdecydowani na walkę Być może gwiazdy
Wszystkie książki Ada Palmer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Siedem kapitulacji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Uczta Wyobraźni 2019 Do wymiany Posiadam Dwa egzemplarze

Drugi tom cyklu "Terra Ignota" Ady Palmer właściwie trudno uznać za osobną powieść. Wszystkie główne jej elementy są bezpośrednią i ścisłą kontynuacją fabuły "Do błyskawicy podobne". Co więcej, kulminacja wydarzeń pod koniec "Siedmiu kapitulacji" i domknięcie przez autorkę przynajmniej części istotnych wątków z tomu pierwszego dość wyraźnie sugerują, że był to jeden utwór. Nie wiem czy Ada Palmer od początku miała taki zamiar czy też jest to wynik oddziaływania nieznanych innych czynników, ale nie wpływa to istotnie na przyjemność z lektury. Obie książki to utwory science fiction o nietypowym charakterze, mieszające rozważania ekonomiczne, społeczne i religijne z sensacyjną akcją i wydarzeniami, do których odniesienia zwykle można znaleźć w dziełach teologów.

Powyższe zdanie, chociaż w całości prawdziwe, uświadomiło mi, że szczegółowa charakterystyka książek Ady Palmer w kilkunastu linijkach tekstu opinii nie jest możliwa. Autorka posiłkuje się w fabule wieloaspektowymi odniesieniami do historii (poczynając od starożytnej Grecji aż do Oświecenia), literatury (od Iliady do markiza de Sade), filozofii (od Diogenesa do Johna Locke), ekonomii, socjologii, techniki, religii i polityki, splatając początkowo utopijną wizję przyszłego społeczeństwa żyjącego w pokoju i harmonii. W "Siedmiu kapitulacjach" utopia odsłania jednak bardziej szczegółowo także mordercze i ponure mechanizmy wspomagające istnienie przyszłego społeczeństwa, skryte za fasadą biurokracji, rytuałów urzęd...

{} | link |
@Beata_
2020-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Siedem kapitulacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Do błyskawicy podobne
Do błyskawicy podobne
Ada Palmer
{}7.5/10
Debiutancka powieść Ady Palmer, „Do błyskawicy podobne”, otrzymała nominację do nagrody Hugo w roku ...
Zdecydowani na walkę
Zdecydowani na walkę
Ada Palmer
{}10/10
Długa epoka świata bliskiego utopii skończyła się nagle. Pokój i ład są tylko wspomnieniami czasó...
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe