Siedem mitów podboju Ameryki

Matthew Restall
Siedem mitów podboju Ameryki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

 Podbój Ameryki wydaje się być historią zamkniętą: znaną i dokładnie opisaną. Błąd! Znany badacz dziejów Ameryki Łacińskiej na podstawie swych wykładów prowadzonych na uniwersytecie w Pensylwanii stworzył polemiczne dzieło, które odkłamuje mity i uogólnienia narosłe wokoło odkrycia i podboju Ameryki.
To nie jest tak, że Pizarro i Cortes na czele bandy "psów wojny" obalili wielkie cywilizacje mordując i gwałcącą wszystkich i wszystko na swojej drodze. Proces podboju udał się, bo trafił na swój moment w historii. Konkwistadorzy uruchomili procesy, które "rozwaliły" cywilizacje amerykańskie od środka. Poza tym, Hiszpanie mieli już gotowy schemat działania, "nie odkrywali Ameryki" - zrobili wszystko zgodnie ze starą szkoła podboju, zastosowali sprawdzone tricki i sztuczki aby pokonać silniejszego.

 
Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-11-15370-7, 9788311153707
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 360
dodana przez: Justyna_K

Autor

Matthew Restall Matthew Restall
Urodzony 17 marca 1964 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Matthew Restall jest historykiem kolonialnej Ameryki Łacińskiej. Jest etnohistorianinem i badaczem podbojów, kolonizacji i diaspory afrykańskiej w obu Amerykach. Dorastał w Hiszpanii, Wenezueli i Azji Wschodniej, ale uczył się w Anglii, głównie w We...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Siedem mitów podboju Ameryki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Siedem mitów podboju Ameryki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl