Siódmy sekret szczęścia

Sharon Owens
4.8 /10
Ocena 4.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Siódmy sekret szczęścia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.8 /10
Ocena 4.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o miłości utraconej, o miłości odnalezionej i cudownych zrządzeniach losu.
Jest Wigilia, pada gęsty śnieg, życie ma jeszcze więcej blasku niż na co dzień. Ruby w błogim nastroju ubiera choinkę, niecierpliwie czekając na wspaniałe, romantyczne święta. Jest bezgranicznie szczęśliwa, zwłaszcza że wreszcie podjęli z mężem decyzję, że najwyższy czas na dziecko. Ostry dzwonek telefonu nieodwołalnie niszczy jej bajkowe życie. W Nowy Rok zdruzgotana Ruby postanawia wziąć się w garść i szukając pocieszenia, szyje siedem niecodziennych aksamitnych torebeczek, jak się okaże - nadzwyczajnych pod każdym względem. Dzięki tym torebkom jej życie łączy się z losem innych osób, a Ruby poznaje sześć sekretów, które powoli roztapiają jej zmrożone serce.
Data wydania: 2011-01-31
ISBN: 978-83-245-7868-9, 9788324578689
Wydawnictwo: Książnica
Stron: 416
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Sharon Owens Sharon Owens urodziła się w Omagh w 1968 roku. Przeniosła się do Belfastu w 1988, aby studiować rysunek na Art College. Jest autorem wielu udanych powieści m.in. The Tea House na Mulberry Street, Ballroom na Magnolia Street Tavern na ulicy Klonowej, ...

Pozostałe książki:

Herbaciarnia pod Morwami Dyskoteka przy Magnoliowej Weselny zawrót głowy Tawerna przy klonowej
Wszystkie książki Sharon Owens

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

recenzja Informatora Czytelniczego

10.08.2014

"Nie wiem, czy jest jakiś uniwersalny sekret osiągnięcia szczęścia, może to cała lista sekretów... ale jedno ci powiem. Pierwszy sekret szczęścia to emocjonalna niezależność. Wiesz, co mam na myśli? Nie możemy oczekiwać, że szczęście da ci druga osoba, albo, że ona uczyni cię szczęśliwą. Nie możesz nawet oczekiwać, że pozwoli ci być szczęśliwać, ... Recenzja książki Siódmy sekret szczęścia

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2019-12-06
1 /10
Przeczytane W świątecznym klimacie ☆ Zimowo i mroźnie ❄ Mam w domu 📚 Dentystka też baba czyli trochę romansideł i ckliwych historii

SPOILERY, a także będę się znęcać nad tą książką, więc jeżeli macie w stosunku do tego dzieła pozytywne uczucia - uczciwie odradzam czytanie dalej moich wypocin. 

 

Ostrzegałam!

Dokładnie 19 stron zajęło mi rozgryzienie, jak ta historia się potoczy. DZIEWIĘTNAŚCIE. Oczywiście informacja z okładki ("Opowieść o miłości utraconej, o miłości odnalezionej i cudownych zrządzeniach losu") była pewną poszlaką, jednak przez chwilę myślałam, że może Sharon Owens nie jest psychopatką i partnera głównej bohaterki wsadzi po prostu w jakiś romans. Nie, dlaczego, uśmiercenie na pewno jest bardziej skuteczne,  i nie trzeba tracić czasu na tworzenie zbędnych wątków i postaci. 

Pewności nabrałam w momencie, w którym główna bohaterka decyduje się w końcu na kupno bardzo drogich butów w prezencie dla swojego męża. Przykro mi panie O'Neill, ludzie którym w książkach o świętach kupuje się drogie prezenty, czasami marnie kończą. Później do domu głównej bohaterki choinkę dostarczy stalker, który będzie się wpatrywał w okna, kontemplując jej szczęście, i już wiemy, kim będzie wybranek serca przyszłej wdowy. Jeszcze tylko uśmiercić obecnego męża i gotowe, mamy grunt na nowy romans. 

Jak mnie ta książka wkurzała,  to nie macie pojęcia. A chciałam poczytać coś przyjemnego ze świętami w tle, to naprawdę aż tak wiele? 

× 12 | link |
@Emma81
2020-06-13
5 /10
Przeczytane

"Siódmy sekret szczęścia" ma dość przewidywalną fabułę, łatwo dopowiedzieć dalszy rozwój wydarzeń. Jednak czytanie tej powieści nie męczy, jest dość przyjemną i odprężającą lekturą.
Główna bohaterka - Ruby przeżywa życiową tragedię, po której próbuje się pozbierać. Trochę naciągane jak dla mnie jest to, jak szybko jej się wszystko układa: życie uczuciowe, finansowe, zawodowe, pogodzenie z losem, który przecież wystawił ją na tak wielką próbę sił. To niezbyt realne.
Jednak nie można książce odmówić optymizmu i gładkiego języka, co zdecydowanie wpływa na jej odbiór.

× 1 | link |
@asvmoyy
2022-05-23
2 /10
Przeczytane
@agnieszkap
2013-04-17
8 /10
Przeczytane
OM
2012-06-25
8 /10
Przeczytane moja

Cytaty z książki

“Pierwszy sekret szczęścia to emocjonalna niezależność. Wiesz, co mam na myśli? Nie możesz oczekiwać, że szczęście da ci druga osoba albo że ona uczyni cię szczęśliwą. Nie możesz nawet oczekiwa...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl