Siostro

Jaga Słowińska
Siostro
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Siostro" Jagi Słowińskiej to psychodelizująco-romantyzująca proza poetycka; współczesna ballada; mroczna opowieść o wielkich zbrodniach codziennego życia. To zanurzona w rodzimym imaginarium, czerpiąca z melodii języka, folkowa piosenka postleśmianowska. Jednocześnie jest to również uniwersalna przypowieść o przemocy i pożądaniu, samotności i wspólnocie, zemście i oczyszczeniu, traceniu i ponownym odzyskiwaniu siebie.

W swojej drugiej książce autorka szlifuje swój własny i osobny, bardzo ciekawy stylistyczny idiom. Słowińska umie w formy i kształty archetypiczne, odsłaniające niewidoczne struktury i warstwy świata oraz rządzące nim prawa. Bardzo to przenikliwe, a jednocześnie hipnotyzujące i uwodzicielskie!

Wielki props za dziejową literacką sprawiedliwość - wywiezienie chłopa na taczce!
Natalia Królikowska

Data wydania: 2024-04-08
ISBN: 978-83-67713-18-4, 9788367713184
Wydawnictwo: Ha!art
Seria: Prozatorska pod redakcją Piotra Mareckiego
Stron: 88
dodana przez: Vernau

Autor

Jaga Słowińska Jaga Słowińska Ilustratorka, która opowiada historie. Projektuje wzory na tkaniny i inne przedmioty. Autorka ilustracji do magazynów. Lubi podróże i ciasto domowej roboty. Jedna z najciekawszych polskich ilustratorek. Subtelne, magiczne i lekkie - jej dziecięce i...

Pozostałe książki:

Czarnolas Smacznego, proszę Wilka! Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie Frymuśne Obrazki Kuchnia łakomej pandy Siostro
Wszystkie książki Jaga Słowińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Siostro? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Siostro. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl