Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych

Piotr Zychowicz
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych
Książka Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Płonące wioski i masowe egzekucje. Grabieże i gwałty. Zabójstwa niewinnych cywilów i jeńców – Ukraińców, Żydów, Białorusinów i Polaków. Nie, to nie jest komunistyczna propaganda. Niektórzy Żołnierze Wyklęci naprawdę dopuszczali się takich zbrodni. Dla jednych „Łupaszka”, „Bury”, „Ogień” czy „Wołyniak” to wielcy narodowi bohaterowie, ale dla innych – mordercy ich bliskich. Skazy na pancerzach to pierwsza książka, która przedstawia czarne karty z epopei Żołnierzy Wyklętych. Napisana bez przemilczeń i lukrowania rzeczywistości charakterystycznych dla części polskiej literatury historycznej. Napisana bez znieczulenia. Na jej kartach znalazły się szokujące zeznania świadków i drastyczne opisy mord ów. Piotr Zychowicz nie ma wątpliwości – Żołnierze Wyklęci walczyli z niebywałą odwagą o słuszną sprawę. Nie oznacza to jednak, że należy ukrywać przed opinią publiczną niewygodne fakty, które ich dotyczą. Historia bowiem nigdy nie jest czarno-biała...
Data wydania: 2018-02-13
ISBN: 978-83-8062-289-0, 9788380622890
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 424

Autor

PIOTR ZYCHOWICZ jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicz...

Książki Piotr Zychowicz

Wszystkie książki Piotr Zychowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ciemna strona Żołnierzy Wyklętych

Książka dla ludzi o mocnych nerwach, bo ogrom okrucieństwa w niej przedstawiony jest nie do pojęcia. Autor rozprawia się mitem bohaterskich Żołnierzy Wyklętych pokazując drugą, zbrodniczą stronę ich antykomunistycznej działalności. Rozprawia się z legendą Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", który od... czytaj dalej »

Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie

W czasie wojny budzą się demony. Granica między bohaterstwem a zwykłym bandytyzmem jest bardzo cienka. Żołnierze Wyklęci walczący z radzieckim okupantem na tej granicy balansowali. Co przykre część z nich przekroczyła ją z hukiem. Niektórzy dokonywali potwornych zbrodni z żądzy odwetu (jak Szary ms... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Shinedown
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane DNO, czyli prymitywne książki
Syf, nie książka. Paszkwil, który nigdy nie powinien się ukazać.
{} | link |
@Aneta_Broniewska
2019-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@polokokta
@polokokta
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Tymciolina
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}