Ukraińcy

Piotr Zychowicz
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Ukraińcy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Kolejna część bestsellerowego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”. Po Żydach, Sowietach, Niemcach i Aliantach przyszedł czas na Ukraińców.

Ludobójstwo na Wołyniu, akcja „Wisła”, krwawa wojna o Lwów. Pogromy polskich dworów na Rusi, Pakt Piłsudski - Petlura, Wielki Głód i Dywizja SS-Galizien. Fatalne błędy II RP i terroryzm OUN. UPA kontra AK.
Piotr Zychowicz w swojej nowej książce opisuje najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z tragicznej historii relacji polsko-ukraińskich. Bez upiększania i brązu. Bez hurra-patriotycznej cenzury i politycznej poprawności.

Zychowicz pisze o tragicznym XX wieku - gdy Polaków i Ukraińców poróżnił krwawy konflikt o ziemię - ale cofa się również do czasów powstania Chmielnickiego. Czy fiasko ugody z Kozakami i budowy Rzeczypospolitej Trojga Narodów było największą zaprzepaszczoną szansą w dziejach Polski?
Agresja rosyjska z 2022 roku spowodowała, że Polacy i Ukraińcy nigdy nie byli ze sobą tak blisko. To dobry moment, aby wyjąć historyczne trupy z szafy i w uczciwy sposób rozliczyć się z historią. Prawdziwe pojednanie musi być oparte na prawdzie.

W wydaniu w twardej oprawie materiały dodatkowe: esej o filmie Wołyń Wojciecha Smarzowskiego i rozdział o zdumiewających podobieństwach między ludobójstwem na Wołyniu a rzezią w Rwandzie.
Data wydania: 2023-01-24
ISBN: 978-83-8188-656-7, 9788381886567
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Opowieści niepoprawne politycznie, tom 6
Kategoria: Historia
Stron: 452
dodana przez: Vernau
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Piotr Zychowicz Piotr Zychowicz
Urodzony 27 kwietnia 1980 roku w Polsce (Warszawa)
Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza or...

Pozostałe książki:

Obłęd '44 Żydzi Nadchodzi III wojna światowa Pakt Ribbentrop-Beck Sowieci. Opowieści niepoprawne politycznie część II Wołyń zdradzony Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych Opcja Niemiecka Ukraińcy Żydzi 2 Pakt Piłsudski-Lenin Alianci Germanofil. Władysław Studnicki – Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III Wojna o Ukrainę. Wojna o świat Obłęd 1944 czy 2013 Atak na Ukrainę!
Wszystkie książki Piotr Zychowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Historia pełna niezabliźnionych ran

18.07.2023

To bez wątpienia jedna z najlepszych książek historycznych jakie czytałem. Przede wszystkim dlatego, że zdaje się być wyjątkowo obiektywna. Skupia się na przedstawieniu faktów, a nie opinii. Trudno nawet wnioskować co na temat Ukraińców i poszczególnych wydarzeń myśli autor, i za to należą się ukłony Piotrowi Zychowiczowi. Nie napisał on swojej... Recenzja książki Ukraińcy

@atypowy@atypowy × 8

Polak i Ukrainiec

7.02.2023

Obraz naszych wschodnich sąsiadów czy to w literaturze, czy w mediach, jest różnie ukazywany. Często są to skrajne opinie, silnie nacechowane emocjami, i którym niekiedy często trudno się dziwić. Z całą mocą na skłóceniu obu narodów zależy przede wszystkim Władimirowi Putinowi. Niektóre teksty ukazywały się na łamach rozmaitych czasopism history... Recenzja książki Ukraińcy

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@karbonariusz8
2023-08-25
8 /10
Przeczytane


Do różnych książek/wypocin Zychowicza zazwyczaj podchodzę z dużą rezerwą. W mojej opinii jest to człowiek, który bardziej nienawidzi Rosji niż kocha Polskę - przykład jego mętne pomysły na sojusz Polski z niemiecką III Rzeszą.
Ale w przypadku książki o historii Ukrainy jestem pozytywnie zaskoczony. Autor dzięki m.in., wywiadom z naukowcami zapoznaje czytelników z dziejami naszego wschodniego sąsiada. Można prześledzić współpracę polsko-ukraińską ale też przykłady konfliktów między tymi dwoma narodami. Poważna część książki dotyczy czasów międzywojennej Polski gdzie Ukraińcy byli prześladowani. Piotr Zychowicz wspomina też o okrucieństwach, które spotkały Żydów i Polaków ze strony ukraińskich sąsiadów podczas II wojny światowej. Polecam.

× 11 | Komentarze (1) | link |
@margota13
2023-08-07
9 /10
Przeczytane Ukraina Historia Polityka Polska Posiadam

Jak zawsze jestem pod dużym wrażeniem i jak zawsze przeczytalam jednym tchem. Ten autor jeszcze nigdy mnie nie rozczarował. Polecam gorąco, historia Ukrainy jest tragiczna, skomplikowana, trudna ... W połączeniu z nami ? Jakże trudno nam żyć razem, obok, jak wiele mamy sobie do wyjaśnienia, jak wiele do wybaczenia. Kolejny raz mamy mozliwosc stac po tej samej stronie. Czy uda nam się to, czy znowu zaprzepaścimy okazje ?

× 3 | link |
@ryszpak
2023-08-27
7 /10
Przeczytane A.D. 2023 Konflikty po II wojnie światowej II wojna - Europa II wojna - ruch oporu
@atypowy
2023-07-18
8 /10
Przeczytane
GA
@garbos
2023-12-30
5 /10
Przeczytane
@ladymakbet33
2023-02-07
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Na pewno błędem była rezygnacja z nadania Galicji Wschodniej autonomii. Gdyby Ukraińcy, Polacy i Żydzi - nie zapominajmy o nich - mogli piastować funkcje w samorządach, szybko by się dogadali dla dobra swoich małych ojczyzn.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Żydzi
Żydzi
Piotr Zychowicz
6.6/10
Najbardziej kontrowersyjna książka autora Obłędu ’44. Autor Paktu Ribbentrop–Beck i Obłędu ’44 t...
Sowieci. Opowieści niepoprawne politycznie część II
Sowieci. Opowieści niepopra...
Piotr Zychowicz
7.1/10
Sowieci to najbardziej antykomunistyczna książka w Polsce. Druga po bestsellerowych Żydach książ...
Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III
Niemcy. Opowieści niepopraw...
Piotr Zychowicz
5.3/10
Najbardziej niewygodne prawdy o niemieckiej historii, kontynuacja bestsellerowych „Żydów” i „Sowiet...
Żydzi 2
Żydzi 2
Piotr Zychowicz
4.8/10
Kontynuacja bestselleru Żydzi. Piotr Zychowicz porusza w tej książce niemal wszystkie kontrowersyjn...
Alianci
Alianci
Piotr Zychowicz
4.7/10
Kolejna część bestsellerowego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”. Po "Żydach", "Sowietach" i...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl