Cytaty z książki "Ślad"

Dodaj nowy cytat
Dużo łatwiej przełknąć stratę niż upokorzenie.
Każdy z nas nosi maski. Jedne uwierają nas mniej, inne bardziej. W jednych czujemy się sobą, w innych kogoś udajemy. Wszystkiw w końcu się wycierają i odsłaniają prawdziwe oblicze. Rzadko jesteśmy z niego dumni.
Przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Zostawia trwały ślad.
Człowiek adaptuje się do trudnych warunków.
"Z tego, co zaobserwował, była skrupulatna i pracowita, mimo że nie na tyle przebojowa, by zrobić karierę w policji. Do tego wcale nie trzeba mieć żadnej z tych cech, wystarczy kręcić się przy odpowiednich ludziach i przyklaskiwać ich pomysłom, nawet jeśli się wykluczają, Co bywa, niestety, regułą".
"Ludzie ciągle gdzieś pędzą; ścigają się ze sobą, z urojonymi pragnieniami i napompowanymi do granic absurdu oczekiwaniami".
"Wyglądał przyzwoicie: opalony, w miarę wypoczęty, co nie zdarzało się ostatnio często. Nawet lekko zarysowane zmarszczki na czole dodawały mu charakteru. Brakowało tylko jaj, jednak ich nie da się uwypuklić kremem".
"Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Jest w tym stwierdzeniu sporo racji, szczególnie gdy człowiek już utknął w piekle po uszy i rozpaczliwie chce się dowiedzieć, kto mu je zgotował".
<nav class="pagy-bootstrap-nav"><ul class="pagination"><li class="page-item prev disabled"><a href="#" class="page-link">&laquo;</a></li><li class="page-item active"><a href="/ksiazka/slad-844485/cytaty" class="page-link" >1</a></li><li class="page-item"><a href="/ksiazka/slad-844485/cytaty?strona=2" class="page-link" rel="next" >2</a></li><li class="page-item next"><a href="/ksiazka/slad-844485/cytaty?strona=2" class="page-link" rel="next" aria-label="next">&raquo;</a></li></ul></nav>
© 2007 - 2024 nakanapie.pl