Spacerownik po warszawskich cmentarzach

Tomasz Urzykowski, Jerzy S. Majewski
Spacerownik po warszawskich cmentarzach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

?Spacerownik po warszawskich cmentarzach?, autorstwa Jerzego S. Majewskiego i Tomasza Urzykowskiego, zawiera propozycje spacerów po najstarszych warszawskich nekropoliach. Autorzy przedstawiają najcenniejsze i najbardziej znane cmentarze, jak Stare Powązki. Nigdzie w Polsce nie spotkamy mogił tylu sławnych ludzi: naukowców, artystów, lekarzy, polityków. Nigdzie też nie ujrzymy równie wybitnych artystycznie rzeźb i pomników nagrobnych. Na Cmentarzu Wojskowym odwiedzimy z kolei kwatery żołnierzy poległych w obronie ojczyzny od czasów powstania styczniowego. Tutaj też natrafimy na groby najsławniejszych postaci polskiego życia kulturalnego i politycznego od drugiej wojny światowej do dziś. Na Cmentarzu Żydowskim pokażemy zachowane setki grobów znanych kupców, przemysłowców i naukowców. Pokażemy też Cmentarz Bródnowski, który przez dziesięciolecia uważany był za największy w Polsce i jeden z największych w Europie.
Data wydania: 2009-10-22
ISBN: 978-83-7552-713-1, 9788375527131
Wydawnictwo: Agora
Stron: 143

Autor

Tomasz Urzykowski Tomasz Urzykowski Varsavianista

Pozostałe książki:

Spacerownik warszawski 2 Spacerownik warszawski 1 Spacerownik. Pałac Kultury i Nauki. Socrealistyczna Warszawa Przewodnik po powstańczej Warszawie
Wszystkie książki Tomasz Urzykowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Spacerownik po warszawskich cmentarzach aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Spacerownik po warszawskich cmentarzach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl