Społeczeństwo w trakcie zmiany

Andrzej Radziewicz-Winnicki
Książka Społeczeństwo w trakcie zmiany
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Książka A. Radziewicza-Winnickiego jest zbiorem szkiców traktujących o ważnych i dokuczliwych problemach życia społecznego w Polsce. Rozważania Autora zostały podane w formie wielowarstwowych tekstów, składających się z fragmentów służących – kolejno – wyjaśnieniu podstawowych pojęć, prezentacji wybranych teorii, egzemplifikacji zjawisk i procesów. Towarzyszą temu autorskie komentarze. W sumie powstały teksty do studiowania dla bardzo różnych czytelników – specjalistów, studentów oraz ciekawych świata ”. Z recenzji prof. T. Lewowickiego „Autor omawia wiele różnych problemów, stanowiących interesującą i bardzo oryginalną całość obrazującą swoiste wymiary realiów współczesności. Książka ta wzbudzi zainteresowanie wśród różnych grup społecznych profesjonalnie związanych z działalnością społeczną i stanie się inspiracją intelektualną dla środowisk akademickich”. Z recenzji prof. E. Syrek „Książka stanowi cykl szkiców podejmujących ważne zagadnienia w nowej rzeczywistości. Nie są to jednak dowolne czy też luźne zbiory tekstów, lecz adekwatnie dobrane treści. Jest t również przykład lektury uzupełniającej dla studentów takich przedmiotów, jak pedagogika społeczna, polityka społeczna czy socjologia. Odpowiada ona bowiem istotnym potrzebom i oczekiwaniom tak intelektualnym, jak i praktycznym, znawców tematu”. Z recenzji prof. K. Marzec-Holki Andrzej Radziwicz-Winnicki – profesor zwyczajny Uniwersytetu Śląskiego. Jest socjologiem i pedagogiem o wieloletniej praktyce naukowo-dydaktycznej. Specjalizuje się w zagadnieniach współczesnej pedagogiki społecznej i tradycyjnej socjologii wychowania. Członek KNP PAN, PTS, PTP oraz WAER. Jest redaktorem ponad 20 prac zbiorowych oraz autorem 14 książek, między innymi: Oblicze zmieniającej się współczesności, Tradition and reality in Educational Ethnography of Post-Communist Poland, W poszukiwaniu Homo Oeconomicus. Szkice polemiczne o wychowaniu i innych.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Społeczeństwo w trakcie zmiany nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Społeczeństwo w trakcie zmiany”- Andrzej Radziewicz-Winnicki

Przez hydroponikę do współpracy i kreowania siebie
Przez hydroponikę do współp... Tomasz Iwen, Piotr Ledwig, Małgorzata Mielnicka
Ze wstępu: Zagadnienie wyrównywania szans edukacyjnych jest ...
Jacy jesteśmy? Gimnazjaliści o sobie, rodzicach i nauczycielach
Jacy jesteśmy? Gimnazjaliśc... Elżbieta Kołodziejska
Psychologiczna teoria samowiedzy Samoprezentacja gimnazjalis...
Szkice z organizacji nauki
Szkice z organizacji nauki Andrzej Wyczański
Spory o Polską Akademię Nauk Akademie nauk i placówki badawc...
Orientacje życiowe młodzieży
Orientacje życiowe młodzieży Wanda Jakubaszek
{}10/10
Książka jest napisana w sposób bardzo dobrze odzwierciedlają...
Identyfikowanie i zaspokajanie potrzeb społecznych w niepublicznych szkołach podstawowych
Identyfikowanie i zaspokaja... Zuzanna Zbróg
Publikacja ma charakter empirycznego studium porównawczego r...

Cytaty z książki

O nie! Książka Społeczeństwo w trakcie zmiany. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe