Sprzedana muzyka

Andrzej Bieńkowski
Sprzedana muzyka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Muzyka ludowa to zjawisko, które mniej więcej od połowy XX wieku stopniowo umiera - współczesnej wsi i jej młodszym mieszkańcom nie jest już potrzebna. Wiejski świat ciszy i naturalnych dźwięków, już dawno ustąpił dźwiękom radia, telewizji. Muzyka z płyt, albo grana na elektrycznych instrumentach zastąpiła wiejskich muzykantów z ich skrzypcami, basami, bębnem czy harmonią. Muzykanci, których odnalazł Andrzej Bieńkowski, to ludzie urodzeni w pierwszych trzech dekadach dwudziestego wieku - młodszych nie ma. Ci, którzy jeszcze żyją, są już starzy, a ich rzemiosło to zamknięty rozdział - jak mówi Bieńkowski: odchodzą bezpotomnie. Sprzedana muzyka\"\" jest zbiorem relacji z konkretnych spotkań, przytoczone są w niej rozmowy, zasłyszane opowieści, opisane sytuacje. Każda z tych relacji, spisana ręką malarza jest wyrazistym portretem, choć naszkicowanym jakby od niechcenia, kilkoma kreskami. Bieńkowski nie dodaje do nich narracji odautorskiej, za to dodaje zdjęcia - stare, pożółkłe, pochodzące z domowych archiwów jego wiejskich przyjaciół. Relacje i zdjęcia stanowią cudowną, barwną mozaikę, w której widać rękę mistrza.\"
Data wydania: 2007-01-01
ISBN: 978-83-7536-006-6, 9788375360066
Wydawnictwo: CZARNE
Stron: 256

Autor

Andrzej Bieńkowski Andrzej Bieńkowski
Urodzony 24 września 1946 roku w Polsce (Warszawa)
Polski malarz, etnograf, pisarz. Syn Władysława Bieńkowskiego działacza politycznego, socjologa i publicysty i Flory z d. Zaborowskiej powieściopisarki, poetki i dramatopisarki. Brat Ewy Bieńkowskiej eseistki, historyczki literatury, prozaiczki, tłu...

Pozostałe książki:

Instrumentarium. Skrzypce i śpiew Dzidka i Kitka Ami znaczy przyjaciel Balia
Wszystkie książki Andrzej Bieńkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sprzedana muzyka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sprzedana muzyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl