Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry

Irvin David Yalom
Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stając się sobą to autobiografia Irvina D. Yaloma, emerytowanego profesora psychiatrii kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda. Słynny psychoterapeuta o ogromnym doświadczeniu zawodowym i talencie pisarskim bierze na warsztat swoje życie. Yalom dzieli się z nami historią swojego dzieciństwa, dojrzewania i innymi osobistymi doświadczeniami, które ukształtowały go jako człowieka. Dar opisywania i dostrzegania złożonych relacji międzyludzkich przez Yaloma pozwala nam zrozumieć proces formowania się i rozwoju osoby. To nie jest zwykła autobiografia, to zaproszenie do refleksji, kim jesteśmy i co nas ukształtowało. Irvin David Yalom (ur. 1931), amerykański psychiatra i psychoterapeuta, obecnie prowadzi prywatną praktykę w Kalifornii. Był jednym z pionierów psychoterapii grupowej, stworzył również własną koncepcję psychoterapii egzystencjalnej, koncentrującej się wokół nieodłącznych składników ludzkiego losu: wolności, samotności, potrzeby sensu i śmierci. Jest autorem niezliczonych publikacji; nakładem Czarnej Owcy ukazały się: Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne, Mama i sens życia oraz Istoty ulotne.
Tytuł oryginalny: Becoming myself : a psychiatrist's memoir
Data wydania: 2017-06-06
ISBN: 978-83-8015-844-3, 9788380158443
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 459

Autor

Irvin David Yalom Irvin David Yalom
Urodzony 13 czerwca 1931 roku w USA (Waszyngton)
Amerykański egzystencjalny psychiatra , który jest emerytowanym profesorem psychiatrii , a także autor fikcji i literatury faktu. W swoich artykułach na temat psychologii egzystencjalnej skupia się na tym, co nazywa czterema „danymi” ludzkiej kondy...

Pozostałe książki:

Istoty ulotne Mama i sens życia Kuracja według Schopenhauera Leżąc na kozetce Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne
Wszystkie książki Irvin David Yalom

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl