Stroiciel

Tomasz Trojanowski
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Stroiciel
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

„Tylko ty możesz ocalić świat przed zagładą. Tylko ty jesteś w stanie pokonać zło od wieków panujące na ziemi. Tylko ty…”
Zdania, które przeczytałeś przed sekundą, brzmią jak wstęp do gry komputerowej. Co zrobisz, kiedy okaże się, że tak nie jest? Co zrobisz, gdy zrozumiesz, że to, co się dzieje, nie jest snem? Jak postąpisz, gdy odkryjesz prawdę o sobie?
Niezwykła książka o współczesnym, nie do końca idealnym świecie, i o konieczności podjęcia walki o jego ocalenie.
Data wydania: 2021-10-14
ISBN: 978-83-8208-024-7, 9788382080247
Wydawnictwo: Literatura
Seria: Plus Minus 16
Stron: 128
dodana przez: Catta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Tomasz Trojanowski Tomasz Trojanowski
Urodzony w 1965 roku w Polsce (Warszawa)
Polski pisarz. Pisze powieści i opowiadania dla dzieci i młodzieży. Ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako autor scenariuszy słuchowisk. Jest też dziennikarzem telewizyj...

Pozostałe książki:

Kocie historie Kocie historie. Część druga Nowe Kocie historie Stroiciel Kocie historie. Trylogia Opowiadania z kluczem Opowiadania z uśmiechem. Polscy pisarze dzieciom Dziobaś i inni Kosmiczne komplikacje Lulek Dziobaś i spółka Marketing mix produktów cukierniczych oparty na zasadach zrównoważonego rozwoju Misja Lolka Skarpetczaka Opowiadania o zwierzętach Uciekinierzy Wielki powrót Włochacz i obca cywilizacja
Wszystkie książki Tomasz Trojanowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Stroiciel? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2020-08-05
5 /10
Przeczytane Posiadam Książka papierowa 2020 Plus minus 16

Cyprian to nastolatek różniący się od rówieśników. Nie zależy mu na markowych ubraniach i nie chodzi na imprezy, ale tworzy muzykę, gra w swoim zespole i czyta książki. Główny bohater zastanawia się co oznaczają jego sny. Chłopak śni o różnych miejscach, a rówieśnicy nie potrafią zrozumieć samego Cypriana, ale też tego, co go niepokoi. Miejsca, które chłopak odwiedza w snach powoli odkrywa także w rzeczywistości. Sklep muzyczny, który odwiedził wraz z Dominiką to początek niemożliwego. Chłopak zdał sobie sprawę, że użył skali Oktawonu. Jest to instrument, który nie istnieje. Cyprian poprzez kolejny ciąg niespodziewanych zdarzeń odkrywa prawdę o sobie i świecie. Jest ostatnim Stroicielem, który musi sprawić, że z Oktawonu popłyną prawdziwe dźwięki. W przeciwnym razie świat przestanie istnieć i zawładną nim siły Zła. Czy Cyprian uratuje świat? Co jest prawdą a co fałszem? Czy wszyscy jesteśmy niewolnikami? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w powieści.
Polecam tę niezwykłą opowieść o współczesnym, nieidealnym świecie, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć. Niepokojące i niekonkretne zakończenie pozostawia nas z pytaniem jak naprawdę zakończą się losy nastolatka i z refleksją nad tym, w jaki sposób możemy próbować ocalić świata.

| link |
HO
@Hortensja
2019-05-13
8 /10
Przeczytane 3 - Rewelacyjne

Cytaty z książki

O nie! Książka Stroiciel. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl