Strych Świata

Piotr Wojciechowski
Strych Świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W tej książce nie ma takiego scenariusza, który nie mógłby się zrealizować. Tajne służby większych i mniejszych mocarstw, zakonnice, żołnierze, oficerowie i generałowie wojsk, muzułmanie, celebryci, artyści - oni wszyscy są bohaterami nowej, szalonej powieści wybitnego prozaika Piotra Wojciechowskiego. W opowieści rozpiętej między fantasmagorycznymi krajami arabskimi, a równie fantasmagoryczną krainą z grubsza przypominającą Polskę, dzieją się rzeczy kompletnie absurdalne. I absurdalnie śmieszne! Świat krzykliwych, krótkotrwałych mód, religijnych aberracji i gospodarczych przekrętów - jednym słowem świat, który zwariował. Wojciechowski nie oszczędza modnych filmowców, zideologizowanych krytyków, uczestników wojskowych misji zagranicznych, obłudnych sióstr zakonnych czy ogarniętych manią popularności gwiazd. Dawno w literaturze polskiej nie było czegoś równie śmiesznego! Ta książka to gigantyczny żart ze współczesności, która miesza wszystko ze wszystkim, ale żart, w którym pobrzmiewają całkiem poważne i aktualne pytania: czy nie zatraciliśmy się już w szaleństwie? Czy nie przesadziliśmy już w walce wszystkiego ze wszystkim? Czy istnieje szansa, byśmy - podzieleni do granic możliwości - mogli się w którymś miejscu spotkać? PIOTR WOJCIECHOWSKI (UR. 1938 R.) - poeta, prozaik, reżyser filmowy, scenarzysta, krytyk filmowy, publicysta, rysownik. Jego debiut Kamienne pszczoły, a także druga książka, Czaszka w czaszce, stały się powieściami kultowymi. Laureat prestiżowych nagród literackich - Nagrody Kościelskich oraz Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego.
Data wydania: 2016-10-26
ISBN: 978-83-8032-130-4, 9788380321304
Wydawnictwo: Wielka Litera
Seria: Czytelnia polska
Stron: 240

Autor

Piotr Wojciechowski Piotr Wojciechowski
Urodzony 18 lutego 1938 roku w Polsce (Poznań)
Piotr Wojciechowski – polski prozaik, poeta, reżyser i krytyk filmowy oraz publicysta (stały felietonista miesięczników „Więź” i „Workshop”). Syn pisarza i tłumacza Edwina Herberta (właśc. Herberta Wojciechowskiego). Absolwent geologii Uniwersytetu...

Pozostałe książki:

Z kufra pana Pompuła Błękitna tajemnica Bajki żółtego psa Gdyby... Przebierańcy i przechodnie. Opowiadania warszawskie
Wszystkie książki Piotr Wojciechowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Strych Świata nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Strych Świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl