Stulecie przemocy

Lavie Tidhar
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Stulecie przemocy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Nie chcieli zostać bohaterami. Bronili Imperium Brytyjskiego przez siedemdziesiąt lat. Oblivion i Fogg, nierozłączni przyjaciele powiązani wspólnym przeznaczeniem. Aż do pewnej nocy w Berlinie, kiedy rozdzieliła ich wojna i tajemnica. Jednakże przeszłość potrafi dogonić każdego. Wezwani ponownie do Biura Spraw Przestarzałych - instytucji, dla której żadna sprawa nie staje się przestarzała - Fogg i Oblivion muszą stawić czoło pamięci o straszliwej wojnie, nieupamiętnionych aktach heroizmu oraz życiu w dusznych korytarzach i zamkniętych pokojach, gdzie odbywają się potajemne spotkania. Muszą się z tym wszystkim zmierzyć, by znaleźć odpowiedź na pytanie ostateczne: Co czyni bohatera?
Tytuł oryginalny: The Violent Century
Data wydania: 2017-04-26
ISBN: 978-83-7480-740-1, 9788374807401
Wydawnictwo: MAG
Seria: Uczta Wyobraźni
Stron: 336

Autor

Lavie Tidhar Lavie Tidhar
Urodzony 6 listopada 1976 roku w Izraelu
Lawi Tidhar, hebr. לביא תדהר, ang. Lavie Tidhar – izraelski pisarz, tworzący różne gatunki literatury, lecz skupiający się na fantastyce. Przez długi czas mieszkał w Wielkiej Brytanii i RPA, a także w Laosie i Vanuatu. Od 2013 roku mieszka w Lond...

Pozostałe książki:

Ziemia nieświęta Stacja Centralna Stulecie przemocy Księga mieczy Słodycze Osama
Wszystkie książki Lavie Tidhar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Stulecie przemocy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@SFsince2018
2020-05-26
7 /10

Za pośrednictwem dzieła Lavie Tidhara przenosimy się do XX wieku. Głównym bohaterem ukazanym w książce jest młody Anglik Fog, który w wyniku niezwykłego eksperymentu przeprowadzonego w 1932 roku, podobnie jak setki innych osób na całym świecie zostaje obdarzony niezwykłymi mocami...
Celowym zabiegiem autora było osadzenie akcji i losów bohaterów w realiach poprzedzających wybuch II wojny światowej i obejmujące pierwsze lata po jej zakończeniu. Głównym założeniem dzieła jest ukazanie historii znanej nam z podręczników, w której na dziejowej scenie pojawiają się "Ubermenshowie", czyli nadludzie. Owi bohaterowie to przypadkowe ofiary eksperymentu przeprowadzonego przez niemieckiego naukowca Vomachta. Na jego skutek zostają oni obdarzeni nadzwyczajnymi umiejętnościami, żywcem wyjętymi z serii komiksów o X-Men. Są wśród nich osoby panujące nad roślinami, mgłą, śniegiem i lodem, potrafiące przeistaczać się w różne zwierzęta. Los i politycy sprawiają, że zostają oni zmuszeni do waliki w największym dziejowym konflikcie - II wojnie światowej.
Wśród atutów książki wymieniłbym w pierwszej kolejności bohaterów, którzy są bardzo realistyczni, a posiadane przez nich umiejętności są bardziej przekleństwem aniżeli darem. Niewątpliwą zaletą książki jest znakomicie budowane napięcie i wszechobecne tajemnice, które towarzyszą czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony. W trakcie jej czytania trudno jest przewidzieć zakończenie głównie, dlatego iż kilkakro...

× 2 | link |
@eR_
2019-12-19
5 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca

Lavie Tidhar, to pisarz powieści które cieszą się uznaniem krytyków. Te wszystkie nagrody za chociażby powieść"Osama" mówią same za siebie. Wydawnictwo Mag, wydało właśnie całkiem niedawno jego kolejną powieść"Stulecie przemocy". Całkiem nowa dla książka, którą właśnie przeczytałem. Długo myślałem jak sklecić parę zdań, z tego natłoku myśli, który skumulowały się we mnie po lekturze.

Fala Vomachta w 1932 roku zmienia wszystko. Niemcy w swoim dążeniu do stworzenia Rasy Panów osiągnęli sukces, połowiczny, ale jednak sukces. Na całym świecie ludzie zyskują nadludzkie moce, a co za tym idze świat nagle odmienia się. Bynajmniej nie na lepsze. II wojna światowa dochodzi do skutku, tyle tylko, że w wyniku Fali, każda strona konfliktu zyskuje do pomocy superbohaterów.
Poznajemy dwójkę ludzi, którzy zostają wezwani do Biura Spraw Przestarzałych. Mają pomóc w wyjaśnieniu pewnej sprawy. Nasi bohaterowie sięgają wspomnieniami w przeszłość...

Tak w wielkim skrócie wygląda sprawa fabuły tej powieści. Najbardziej denerwującą mnie rzeczą w całej tej opowieści jest dziwny zabieg autora, polegający na ciągłych retrospekcjach. Po jakimś czasie stało się to niezwykle męczące, a cała publikacja zrobiła się irytująca.
Co samej fabuły, jak większości opiniujących skojarzyła mi się z komiksami o superbohaterach. Takie oderwane historie doskonale pasowałyby do komiksu właśnie.
Czy polecam? Z pewną dozą zwątpienia tak, jednak mnie nie przekonała do siebie. Jedna z najnu...

× 1 | link |
@Beata_
2022-08-01
6 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
@BagatElka
2019-11-07
7 /10
Przeczytane 📚 Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Stulecie przemocy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat