Suknia ślubna

Rachel Hauck
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Suknia ślubna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Charlotte jest właścicielką eleganckiego salonu mody ślubnej w Birmingham. Wyszukiwanie niezwykłych sukien dla panien młodych to jej pasja. I dar. Ale gdy sama zostaje narzeczoną, nie potrafi znaleźć dla siebie sukni. Nie potrafi czy nie chce? A może rzecz w tym, że zamierza poślubić niewłaściwego mężczyznę? Szukając odpowiedzi na te pytania, Charlotte nieoczekiwanie dla nie samej kupuje na aukcji charytatywnej stuletni zniszczony kufer. Wewnątrz znajduje suknię ślubną. Skąd się tam wzięła? Dla kogo została uszyta? Charlotte próbuje zbadać historię sukni. Odnajduje kobiety z nią związane. A to nie pozostaje bez wpływu na jej życie. Emily w 1912 roku. Mary Grace w 1939. Hillary w 1968. I Charlotte w 2012. Cztery kobiety i jedna suknia. Historia każdej z nich mówi o miłości, wierze, odwadze. O zaufaniu i przeznaczeniu.
Data wydania: 2013-05-01
ISBN: 978-83-7516-585-2, 9788375165852
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Stron: 384

Autor

Rachel Hauck Rachel Hauck RITA finalist and award winning author Rachel Hauck writes from sunny central Florida. With strong southern stories, she infuses faith and real life into the lives of her fictional characters. Rachel loves to encourage new writers and is the book the...

Pozostałe książki:

Był sobie książę Sweet Caroline Panny młode. Wiosna Salon sukien ślubnych
Wszystkie książki Rachel Hauck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Suknia ślubna

1.08.2013

"Suknia ślubna" to piękna opowieść o tajemnicy, życiu i miłości. Jest to książka autorstwa Rachel Hauck, która jak sprawdziłam, ma na swoim koncie mnóstwo pięknych książek, a okładki po prostu zachwycają i zachęcają do lektury. Główną bohaterką powieści jest młoda właścicielka salonu sukien ślubnych, Charlotte, która uważa swoją pracę za przeznacz... Recenzja książki Suknia ślubna

@Sosenka@Sosenka × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@ksiazkirabe
2019-11-20
5 /10
Przeczytane

Nie jest to zła książka, ale nie znalazłam w niej nic, co by mnie wciągnęło, albo chociaż jakoś bardziej zainteresowało.
Sam pomysł na opowieść osnutą wokół pewnej nietypowej sukni ślubnej jest całkiem ciekawy, jednak wydaje mi się, że wykonanie niezbyt się udało autorce. Dwie główne bohaterki - Charlotte i Emily, której wątek dzieje się w przeszłości, są jak dla mnie trochę irytujące, a ich wątki się jakby zbyt łatwo rozwiązują. Ponadto cała historia jest dość przewidywalna mimo, iż autorka próbowała trochę ją zamotać poprzez dodanie pobocznych postaci.
Najbardziej zaskoczyło mnie jednak porównanie tej tytułowej sukni ślubnej do Ewangelii. Nijak mi to nie pasuje. W ogóle bohaterowie są bardzo religijni, ale to akurat mi nie przeszkadza.

× 2 | link |
@beata.karbownik
2022-01-24
6 /10
Przeczytane

Śmiało mogę powiedzieć że prawie główna bohaterka jest właśnie suknia ślubna .
Wędruje do panien młodych ,ale nie jest ona przekazywana z pokolenia na pokolenie , to jest zupełnie inna historia .
Autorka przeprowadza nas między czasem teraźniejszym ,a czasem przeszłym ,aby w pewnym momencie te obie historie się ze sobą zespoliły .
Po stylu pisania można wyczuć że autorka jest osobą religijną wierzącą w Boga i Jezusa, co da się odczuć czytając książkę .
Co do dwóch głównych bohaterek ,mamy tu współczesną Charlotte ,właścicielkę salonu sukien ślubnych , i Emily która była pierwszą właścicielką tajemniczej sukni w 1912 roku .

Przyznam szczerze że lekko mnie irytowało zachowanie Emily , ale z drugiej strony nie chciała zawieść rodziców i dotrzymać danego słowa.

Charlotte zostaje sierotą w wieku 12 lat . Nigdy nie poznała też swojego ojca ,ani nie dowiedziała się od matki czy on nadal żyje czy nie .
Wiele się też wydarzy w życiu Charlotte ,są to niespodziewane ale miłe rzeczy , jednak nie wszystko układa się tak jak powinno .

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak suknia trafiła do Charlotte ,i w jaki sposób trafiała do wybranych panien młodych to koniecznie sięgnijcie po tę książkę .

× 1 | link |
@marta0490
2013-10-01
10 /10
Przeczytane

Fantastyczna!

× 1 | link |
@kow_pola
2020-11-03
10 /10
Przeczytane
@Sosenka
2013-08-01
10 /10
GU
2019-01-11
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Życie nie zawsze układa się tak,jak chcemy. Ale zawsze jest pizza .”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl