Świadectwo prawdy

Jodi Picoult
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 57 ocen kanapowiczów
Świadectwo prawdy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 57 ocen kanapowiczów

Opis

W oborze na farmie amiszów w Pensylwanii znaleziono zwłoki noworodka. Lokalna społeczność jest w szoku - w wyniku dochodzenia policyjnego o odebranie dziecku życia zostaje oskarżona jego domniemana matka, osiemnastoletnia Katie Fisher, niezamężna dziewczyna z rodziny amiszów. Sprawę Katie przyjmuje Ellie Hathaway, rozczarowana swoją pracą adwokatka z wielkiego miasta. Po raz pierwszy w swojej karierze spotyka się z wymiarem sprawiedliwości rządzącym się innymi zasadami niż ten, który zna na wylot. Zagłębiając się w świat amiszów, musi znaleźć sposób, aby dotrzeć do swojej klientki i porozumieć się z nią w jej języku. Praca nad tą zawikłaną sprawą prowadzi ją także w głąb własnego ja, a kiedy jeszcze pojawi się w jej życiu mężczyzna z przeszłości, Ellie stanie oko w oko ze swoimi najtajniejszymi lękami i pragnieniami...
Tytuł oryginalny: Plain truth
Data wydania: 2006-01-01
ISBN: 83-7469-345-2, 8374693452
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Kolekcja Jodi Picoult, tom 21
Stron: 439
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Jodi Picoult Jodi Picoult
Urodzona 19 maja 1966 roku w USA (Nesconset, Long Island)
właściwie: Jodi Lynn Picoult. Jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich pisarek. Jej książki zostały przetłumaczone na 34 języki i sprzedały się w łącznym nakładzie 40 milionów! Została też uhonorowana licznymi nagrodami literackimi. Urodziła s...

Pozostałe książki:

W imię miłości Krucha jak lód Dziewiętnaście minut Karuzela uczuć Bez mojej zgody
Wszystkie książki Jodi Picoult

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pomiędzy pokorą a prawdą

WYBÓR REDAKCJI
27.03.2020

Katie Fisher, (chociaż jest amiszką), zostaje oskarżona o zamordowanie swojego dziecka. Noworodek został uduszony, młoda kobieta nic nie pamięta z tamtej feralnej nocy. Kiedy słyszysz amisz, zastanawiasz się jak to możliowe, aby ta dziewczyna z bardzo pobożnej rodziny, ze środowiska, gdzie pokuta odgrywa kluczową rolę, zabiła z zimną krwią noworod... Recenzja książki Świadectwo prawdy. Część 2

@anetakul92@anetakul92 × 23

Wśród Amiszów.

29.04.2020

To było moje pierwsze spotkanie z książką Jodi Picoult. Do tej pory znałam ja tylko z dwu adaptacji filmowych jej książek - tej właśnie i "Bez mojej zgody". Obydwa filmy swą treścią poruszały do głębi. Akcję książki Świadectwo prawdy" Jodi Picoult umieściła w stanie Pensylwania, w Paradise, w społeczności amiszów. Amisze to chrześcijańska w... Recenzja książki Świadectwo prawdy. Część 2

"Świadectwo prawdy"

28.03.2020

Jodi Picoult to współczesna, amerykańska pisarka, która cieszy się niezwykła popularnością. Jej książki podbijają serca czytelników na całym świecie. Nie tylko ze względu na tematykę, ale i niepowtarzalny styl pisarki. Powieści Picoult oscylują wokół tematów trudnych, kontrowersyjnych, niecodziennych. Jedną z nich jest Świadectwo prawdy. Jest to k... Recenzja książki Świadectwo prawdy. Część 2

"Świadectwo prawdy" - Jodi Picoult

4.03.2012

Wczesnym rankiem na farmie Amiszów znaleziono martwe, nowonarodzone niemowlę, zawinięte w koszulę i ukryte w oborze, pod końskimi derkami. Po analizie dowodów wszystko wskazuje na to, że dziecko zostało uduszone przez matkę, Katie Fisher. Dziewczyna mieszkająca na farmie wraz z rodzicami nie przyznaje się do winy, ba, twierdzi nawet, że nigdy nie b... Recenzja książki Świadectwo prawdy. Część 2

@Elen@Elen × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Krasnoludek
2012-11-25
8 /10
Przeczytane życiowe

Wierzysz w duchy? Znasz zwyczaje amiszów?Dziwi Cię, że w ich kręgu mogło dojść do morderstwa? W takim razie polecam Ci Kanapowiczu "Świadectwo prawdy". Lektura ta była, moim drugim spotkaniem z panią Picoult i w żadnym razie się nie zawiodłam. Po raz kolejny uwiodła mnie swoim kunsztem, doborem tematu i błyskotliwością. Oprócz obserwacji pewnej pani adwokat, na temat życia codziennego amiszów, możemy dowiedzieć się co nieco o ludziach poszukujących i tłumaczących zjawiska paranormalne, jak sąd patrzy na główną bohaterkę, jak rodzic pochodzący z tego odłamu traktuje swoje dziecko pragnące wieść życie wśród wszystkich ludzi, skończyć studia itp. Książka interesująca i niebanalna. Polecam czytelnikom od około szesnastu lat w zwyż, bez ograniczenia.

× 2 | link |
@Lena173
2010-07-18

"Świadectwo prawdy" jest książką, która do tej pory zrobiła na mnie największe wrażenie. Jej autorka starannie i dogłębnie opisała życie amiszów, a także tradycje panujące w ich kręgach. Mimo pozorów są to zwyczajni ludzie, którzy w swoim życiu wystrzegają się wszelkiego rodzaju elektryczności. Osobiście mogłabym zamieszkać w ich kręgach gdyby nie fakt, że ich kariera naukowa kończy się raptem siódmej, czy ósmej klasie. Lekturę z czystym sercem mogę polecić każdemu. Wiele osób, które znam to właśnie od niej rozpoczynało swoją przygodę z Jodi Picoult.

× 2 | link |
@MalenstwoMB
2012-01-28
10 /10
Przeczytane

Jest to trzecia powieść Jodi Picoult przeczytana przeze mnie i chyba z nich wszystkich najlepsza. Porusza trudny temat niechcianego dziecka, dzieciobójstwa i systemu, który nie zawsze się sprawdza. Prawo które z zasady ma ludziom pomagać, sądownictwo niezbędne wśród cywilizowanych społeczności - w przypadku opisanym przez Picoult zawodzi na całej linii.

× 2 | link |
@Elen
2012-02-03
10 /10
Przeczytane

Pierwsze moje spotkanie z Jodi Picoult, naprawdę udane zresztą :) Bardzo polubiłam pisarkę za tę książkę, chętnie sięgnę po pozostałe z jej dorobku. Wątek kryminalny, zagadnienia moralno-etyczne, poszukiwanie swojego miejsca w świecie i prawdziwa miłość. Świetna.

× 2 | link |
@bhuushhitaam
2010-12-07
Nieprzeczytane

Zaczęłam czytać i... niestety odpadłam po pierwszej kartce. Czemu? 4 miesiące temu zostałam mamą i nie dałam rady psychicznie. A żałuję, bo spodziewam się bardzo dobrej literatury.

× 2 | link |
@MissMorte
2010-07-20
10 /10
Przeczytane

Zaskakująca, muszę przyznać. Można się z niej wiele dowiedzieć. Cieszę się, że została mi polecona. Niedługo sięgnę po kolejną książkę autorki i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

× 2 | link |
@girls1394
2011-02-05
Przeczytane

Niedawno przeczytałam ją. Pani Picoult musiała spędzić jakiś czas z amiszami żeby tak dokładnie poznać ich kulture.

× 2 | link |
@Betsy
2012-11-02
10 /10
Przeczytane Warte uwagi

Świetna, krótko mówiąc;D

× 2 | link |
@Tanashiri
2019-11-13
8 /10
Przeczytane Ciekawe, wciągające,...

W pewien lipcowy wczesny poranek na farmie mleczarskiej prowadzonej przez amisza Aarona Fishera, podczas dojenia krów w niewielkim pomieszczeniu w oborze, pod stertą końskich derek zostaje znaleziony martwy noworodek. Z oględzin lekarza pogotowia wynika, że dziecko urodziło się zaledwie kilka godzin wcześniej. Policja wszczyna dochodzenie jednak ani sąsiadki państwa Fisherów, młode panny na wydaniu nie spodziewały się dziecka (co w społeczności amiszów jest grzechem- nieślubne dziecko) ani żona Aarona, Sara również nie była w ciąży, ponieważ kilka lat wcześniej podczas ostatniego porodu w wyniku komplikacji została jej usunięta macica. Córka Aarona i Sary, Katie również zaprzecza, że dziecko odnalezione w oborze było jej.
Podczas przesłuchania przez detektyw Lizzie Munroe dziewczyna dostaje silnego krwotoku a w szpitalu okazuje się, że w ciągu ostatnich kilku godzinach urodziła dziecko.
Tymczasem krew zabezpieczona na ciele zmarłego noworodka należy do Katie, podobnie jak ślady krwi na sianie w oborze. Badanie ginekologiczne wykazuję ponad wszelką wątpliwość, że Katie Fisher urodziła dziecko ale ona temu solennie zaprzecza, tłumacząc wszystkim, że nigdy nie była w ciąży a krwotok to zwykła miesiączka.
Badania zmarłego noworodka potwierdzają także, że dziecko choć urodziło się dwa miesiące przed terminem to było żywe a w jego drogach oddechowych eksperci znajdują włókna koszuli, którą był zawinięty.
Rozpoczyna się proces, w którym główną i jedyną podejrzaną j...

× 1 | link |
@Zaminionkowana
2020-06-02
6 /10

Mam wrażenie, że przeczytałam wszystkie najlepsze książki Jodi Picoult przez co mocno podniosła mi poprzeczkę i teraz każda kolejna książka wypada gorzej. I faktycznie, patrząc po średniej ocen jakie mają książki idę z każdym kolejnym tytułem coraz niżej.
Prawdopodobnie czytając tą książkę jako jedną z pierwszych szargałyby mną emocje i czytałabym ją bez tchu. Znając jednak inne tytuły Jodi, które nie dawały mi spać po nocach ta wypadła dość blado. Muszę przyznać, że męczyłam ją dobry miesiąc i odetchnęłam gdy się w końcu skończyła.

× 1 | link |
@798367
2010-12-02
5 /10
Przeczytane

Co dała mi ta powieść? Na długo zapamiętam skrót JOY - Jesus, others, you. A tak poza tym - miło oderwać się od świata szumu po to by zasmakować się w ciszy. Polecam:)

× 1 | link |
@Marie
2014-02-11
10 /10
Przeczytane

Świetna! I niesamowite zakończenie.

× 1 | link |
2010-07-19
10 /10
Przeczytane

Doskonała ,trzymająca w napięciu .

× 1 | link |
@_alex_sandra_mama_
2019-10-07
9 /10
Przeczytane

W jedną z upalnych letnich nocy młoda amiszka Katie wymyka się z domu do obory i tam rodzi dziecko. Ze strachu przed odrzuceniem przez rodzinę i kościół do którego należy, dziewczyna modli się żeby ukrywana ciąża i poród były tylko snem. Następnego dnia rano zostają znalezione zwłoki noworodka. Podczas przesłuchań wszyscy zgodnie twierdzą, że żadna z kobiet nie była w ciąży. Katie dostaje krwotoku i zostaje zabrana do szpitala. Mimo badań potwierdzających, iż to ona urodziła dziewczyna blokuje się psychicznie i twierdzi, że nie urodziła ani tym bardziej nie zabiła żadnego dziecka. Co stało się tej letniej nocy, kto jest ojcem dziecka i w jaki sposób uratować osiemnastoletnią Katie od więzienia? Tego wszystkiego musi dowiedzieć się jej kuzynka i adwokat Ellie Hathaway, która sama znalazła się właśnie na życiowym zakręcie.
Książka była moją pierwszą przygodą z autorką J. Picoult ale myślę, że napewno nie ostatnią.
Jeśli jeszcze nie znacie to warto po nie sięgnąć. Ale nie spodziewajcie się ani ckliwych romansów, ani rozlewu krwi lecz istotnych, życiowych historii.

| link |
@19emilka93
2020-01-20
8 /10
Przeczytane

To jest jedna z moich dwóch ulubionych powieści tej pisarki. Istne cudo. Historia dziejąca się wiosce amiszów. Zupełnie inna kultura niż ta, którą znamy i dramat nastolatki. To dzieło wywołało u mnie ogromne emocje.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Świadectwo prawdy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

To, co zostało
To, co zostało
Jodi Picoult
9.2/10
Czy można wybaczyć niewybaczalne? Najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult! Osamotniona Sage Si...
W naszym domu. Część 1
W naszym domu. Część 1
Jodi Picoult
8.8/10
Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać syg...
W naszym domu. Część 2
W naszym domu. Część 2
Jodi Picoult
8.8/10
Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać syg...
Krucha jak lód. Część 1
Krucha jak lód. Część 1
Jodi Picoult
8.9/10
Niezapomniana opowieść o tym, jak kruche jest życie oraz do czego może się posunąć człowiek, kiedy ...
Krucha jak lód. Część 2
Krucha jak lód. Część 2
Jodi Picoult
8.9/10
Niezapomniana opowieść o tym, jak kruche jest życie oraz do czego może się posunąć człowiek, kiedy ...
Przemiana. Część 1
Przemiana. Część 1
Jodi Picoult
June Nealon była szczęśliwą żoną i matką, przed którą rozciągała się perspektywa wielu lat radosneg...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl