Drugie spojrzenie

autor: Jodi Picoult Anna Bańkowska (tłum.)
Drugie spojrzenie
4.5
Ocena 4.5 na 5 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Nie musisz wierzyć w duchy, by poczuć ich obecność. Jodi Picoult przekonuje, ...
Nie musisz wierzyć w duchy, by poczuć ich obecność. Jodi Picoult przekonuje, że na tym świecie istnieje nie tylko to, co można zobaczyć oczami... Comtosook, Vermont, Stany Zjednoczone. Firma deweloperska zamierza wybudować galerię handlową w miejscu pochówku Indian Abenaki. Mimo ich gwałtownych ...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788376484778
Wydawnictwo: Prószyński Media

Recenzje

"Drugie spojrzenie" - Jodi Picoult
Z twórczością Jodi Picoult spotkałam się po raz pierwszy, kiedy wzięłam do ręki jedną z jej książek - "Bez mojej zgody". Powieść wywarła na mnie tak duże wrażenie, że postanowiłam zapoznać się nieco lepiej z innymi książkami autorki. Od tamtej chwili przeczytałam jeszcze "Dziesiąty krąg" oraz "Ta...
Drugie Spojrzenie
Nigdy do końca nie jestem w stanie sprecyzować, co tak właściwie sprawia, że po książki Picoult sięgam chętnie i bez najmniejszego zawahania. Podejmuje ona w swoich historiach intrygujące tematy, to fakt, ale nie jest jedyną pisarką, która tak robi. Teraz, wciąż się nad tym zastanawiając, wydaje ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@anciaa
@anciaa 2011-01-27
Przeczytane (2011-01-27)
Tyle osób, wątków z pozoru nic nie znaczących dla siebie. Potem jednak okazuje się, że każda z tych postaci ma swoje miejsce, nikt i nic nie znalazło się tam przypadkowo. Najbardziej wciągnęło mnie około 150 ostatnich stron. Uwielbiam te momenty w książkach pani Picoult kiedy wszystko zaczyna się rozwiązywać. To czego czytelnik się spodziewa, co podejrzewa i co go zupełnie zaskakuje. Myślę, że tych, którzy są choć trochę obeznani z twórczością Jodi Picoult nie trzeba specjalnie zachęcać do sięgnięcia po tę powieść, a tym którzy nie są obeznani jak najbardziej polecam tę książkę. Jest świetna!
@Elviska
@Elviska 2012-07-29
Na wielu blogach przewijały się recenzje książek Picoult, zachwalały je też niektóre moje znajome. W bibliotece były do wyboru dwie, wybrałam akurat tę. I jak na razie moja przygoda z Picoult dobiegła końca po przeczytaniu kilkunastu stron tej powieści. Z tego, co czytałam w wielu komentarzach (nie tutaj), wybrałam akurat jedną z jej gorszych książek (cóż, ma się to szczęście :P), tak, czy inaczej, na razie nie mam ochoty czytać innych. Wiem, że to kwestia gustu. Ja jestem jednak na nie. Oceniać nie będę, bo zwykłam oceny wystawiać tylko książkom przeczytanym w całości.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-07-07
Przeczytane (2011-07-07)
Moja pierwsza książka tej autorki i mam dość mieszane uczucia. Muszę przyznać, że pierwsza część (ta mająca akcje w czasach współczesnych) nie zaintrygowała mnie, dopiero po drugiej części nawiązującej do przeszłości wciągnęłam się w tę historię. Ogólnie książce nie można niczego złego zarzucić, bo jest i ciekawa i wciągająca, ale nie nazwałabym ją świetną, dlatego ode mnie dostaje 4.
@Fonin
@Fonin 2011-08-27
Przeczytane (2011-08-27)
Nie lubiłam tej autorki. Chociaż nie czytałam żądjen z jej książek. Jednak"Drugie spojrzenie" mnie oczarowało. Nie było tak smutne i dołujące jak np "Bez mojej zgody" lub "Krucha jak lud" (przejrzałam i stwierdziłam, że za bardzo źle się kończą). Wkracza tu również fantastyka z którą autorka poradziła sobie świetnie. Zastanowię się porządnie nad lektura jej kolejnych pozycji.
@Jjolka
@Jjolka 2013-06-26
Przeczytane (2013-05-06)
Żałuję, że odkładałam przeczytanie lektury, ale wynikało to z nagromadzenia bohaterów więc i wielu wątków, co mnie zagmatwało. Lecz w końcu ponownie sięgnęłam po książkę... i jestem bardzo mile zaskoczona :) Picoult sprawdziła się z zupełnie innej strony. Jak zwykle mamy do czynienia z tragedią bohaterów, ale w "Drugim spojrzeniu", niektóre postacie spotykają duchy...
@Rebellish
@Rebellish 2010-11-27
Przeczytane (2010-11-27)
Picoult pokazała się tym razem z zupełnie innej strony i, jak się okazuje, jest to jak najbardziej pozytywna strona! Opowieść ciekawa i zachwycająca, zdecydowanie nie można się na niej zawieść. Małe wątki paranormalne jedynie wzbudzają smaczek na tę lekturę, dlatego zachęcam każdego głodomora do zapoznania się z tą powieścią. Warto! :)
@Amarisa
@Amarisa 2012-05-22
Przeczytane (2012-05-22)
Lektura tej książki była moim czwartym spotkaniem z twórczością autorki. Tematyka książki zupełnie odbiegała od dotąd przeczytanych przeze mnie powieści. Ale nie zawiodłam się na autorce i przyjemnie spędziłam czas na lekturze. Polecam!
@Tanashi
@Tanashi 2011-11-04
Przeczytane (2011-11-04)
Drugie spotkanie z panią Picoult. Im dalej w książkę, tym coraz ciekawiej! Trochę sytuacji paranormalnych, trochę eugeniki, straty i miłości. Bardzo polecam!
@bluedress
@bluedress 2011-06-04
Przeczytane (2011-01-01)
Moje pierwsze spotkanie z Picoult. Świetna książka, chociaż do historii z duchami podchodzę sceptycznie, wciągnęła mnie i przeczytałam jednym tchem! Polecam.
@PatykHD
@PatykHD 2012-10-21
Przeczytane (2012-12-27)
Książka dobra. Jednak nie najlepsza tej autorki. Czyta się przyjemnie i szybko. Ciekawa fabuła czasem momenty nie do uwierzenia. Polecam :)
Autorzy
Jodi Picoult
Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości. Jest autorką trzyna...
Inne książki:
Książka W imię miłości
Książka W imię miłości
Książka W imię miłości
Książka MY SISTER'S KEEPER(PB)
Książka Picture Perfect
Współtworzący tą stronę
puchar @Cropka @Cropka pierwsza opinia