Święty Augustyn. Doktor Łaski przeciwko złu

E. A. Dal Maschio
Książka Święty Augustyn. Doktor Łaski przeciwko złu
Książka Święty Augustyn. Doktor Łaski przeciwko złu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dorobek św. Augustyna (354-430) stoi na granicy dwóch epok: antyku i średniowiecza. Czerpie pełnymi garściami z dorobku przeszłości, a jednocześnie rozpoczyna dominujący w wiekach średnich paradygmat intelektualny. Jego pisma są milowym kamieniem w historii filozofii, a ich echa słyszymy do dziś dzień.Całe życie i myśl biskupa Hippony krąży obsesyjnie wokół fundamentalnej kwestii, której uświadomienie sobie spowodowało, że filozofia utraciła raz na zawsze swoją pierwotną niewinność: jak wyjaśnić przerażająca obecność zła? Według św. Augustyna znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest warunkiem koniecznym, aby nadać sens ludzkiej egzystencji. Pisma św. Augustyna wyznaczyły zasadnicze kierunki rozwoju myśli chrześcijańskiej i kultury zachodniej Europy, od tej chwili pesymizm i niepokój będą na stałe obecne w myśli filozoficznej.  
Tytuł oryginalny: Sant' Agostino. Doctor Gratiae contro il male
Data wydania: 2018-04-18
ISBN: 978-83-282-1592-4, 9788328215924
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 8
Kategoria: Filozofia
Stron: 128
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Święty Augustyn. Doktor Łaski przeciwko złu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Święty Augustyn. Doktor Łaski przeciwko złu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}