Szanty i szantymeni : pieśni i ludzie z wielkich żaglowców

Marek Szurawski
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Szanty i szantymeni : pieśni i ludzie z wielkich żaglowców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Home / Książki / Muzyka / Marek Szurawski / Szanty i szantymeni : pieśni i ludzie z wielkich żaglowców Okładka książki Szanty i szantymeni : pieśni i ludzie z wielkich żaglowców Szanty i szantymeni : pieśni i ludzie z wielkich żaglowców Autor: Marek Szurawski szczegółowe informacje 9 (1 ocen i 0 opinii) Opcje edytuj książkę dodaj prywatną notatkę Opis książki Co zostało po statkach żaglowych, tworzących historię żeglugi przez blisko trzy tysiące lat? Kilkanaście statków-muzeów, trochę butwiejących kadłubów w zapomnianych zakątkach wybrzeży i gasnąca pamięć o niezwykłej rasie mężczyzn i kobiet, których praca i styl życia całkowicie odbiegały od reszty rodzaju ludzkiego. Conrad nazywał ich "wiecznymi dziećmi tajemniczego morza". Współcześni odwracali się od tych "odmieńców i nędzarzy" jeśli nie z pogardą, to z wyraźnym lekceważeniem, ale to właśnie z imieniem tych niepozornych, niemych, ale silnych i wytrwałych - aby jeszcze raz zacytować Wielkiego Marynistę - historia złączyła jeden z najwspanialszych wytworów rąk ludzkich, jakim był wielki żaglowiec. Jego pokład to nie tylko oryginalna sceneria, ale i niezwykły folklor: język i obyczaje, ubiór, ceremonie, sposób bycia, również muzyka. Szanty i pieśni spod wielkich żagli, które przedstawiam w tej książce, to nie tylko melodyjne zaśpiewy, oryginalne rytmy, egzotyczne motywy i brzmienia muzyki dawnego morza, ale również swoisty zapis życia i pracy dawnych marynarzy, ich przeżyć, uczuć i niezwykłych zmagań z morzem, będącym przykładem równie niezwykłego hartu, wiedzy i umiejętności; ta muzyka to również świadectwo chwały tamtych dni, będących legendą dla współczesnego świata, legendą, której kilka wątków próbuję przypomnieć i utrwalić na tych kartach...
Data wydania: 1990
ISBN: 83-7007-268-2, 8370072682
Wydawnictwo: Glob
Kategoria: Muzyka
Stron: 254

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Szanty i szantymeni : pieśni i ludzie z wielkich żaglowców nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ryszpak
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam Marynistyka

Cytaty z książki

O nie! Książka Szanty i szantymeni : pieśni i ludzie z wielkich żaglowców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl