Sześć dni w Tatrach

Tytus Chałubiński
Książka Sześć dni w Tatrach
Książka Sześć dni w Tatrach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jedyna (...) literacka praca Chałubińskiego z pewnością się czytelnikom podobała, na tym zaś tle mniej już dziwić może fakt, iż to właśnie "Sześć dni w Tatrach" było spośród wszystkich prac Chałubińskiego najczęściej cytowane i omawiane. Rychło też zdobyło sobie pozycję dzieła klasycznego w literaturze o Tatrach, a warto przypomnieć, że literackie próby naukowców niezbyt często spotykają się z przejawami takiego uznania. [...] W przypadku "Sześciu dni w Tatrach", choć arcydziełem one nie są, przecież jednak rozgłosem swoim - by nie rzec sławą - przyćmiły całkowicie inne prace Chałubińśkiego - co więcej, przyćmiły różne tatrzańskie utwory uznanych pisarzy tej epoki, stając się jednym ze składników niepowtarzalnej "legendy Chałubińskiego". (ze wstępu Jacka Kolbuszewskiego, s. 6)  
Data wydania: 1988
ISBN: 83-08-01811-4, 8308018114
Wydawnictwo: Literackie
Seria: Seria Tatrzańska
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 118

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sześć dni w Tatrach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sześć dni w Tatrach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}