Sztuka sięgania gwiazd

Chiara Parenti
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Sztuka sięgania gwiazd
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

 Potrzebujesz jednej małej chwili bez strachu. To wtedy robi się najbardziej niesamowite rzeczy.
Rozpaczliwy haust powietrza, Sole traci grunt pod nogami i… leci. Skok ze spadochronem to pierwsza pozycja na jej liście.
Delikatna i wrażliwsza od innych Sole unika w życiu wszelkich niebezpieczeństw. Tak bardzo boi się lecieć samolotem, że nie przyjmuje zaproszenia do Paryża od swojej jedynej przyjaciółki Stelli. Nagle przychodzi cios. Stella ginie w dramatycznych okolicznościach, a Sole ze łzami w oczach czyta jej ostatni list:
„Musisz wybiec życiu naprzeciw! Zdziwisz się, co jesteś w stanie zrobić! Żyj, dopóki jesteś żywa!”.
Postanawia zrobić listę stu rzeczy, których najbardziej się boi, ale których od zawsze pragnie.
Czuje, że musi spróbować żyć tak jak Stella – z uśmiechem na ustach i otwartym sercem.
Czy Sole będzie umiała żyć pełną piersią? I czy odważy się na miłość, której boi się bardziej niż skoku na bungee?
Przeczytaj, zrób własną listę i zacznij żyć odważnie każdego dnia!
 
Data wydania: 2020-04-06
ISBN: 978-83-240-6991-0, 9788324069910
Wydawnictwo: Znak literanova
Stron: 400
dodana przez: Justyna_K

Autor

Chiara Parenti Chiara Parenti
Urodzona 17 listopada 1980 roku we Włoszech (Lukka)
Nazywana jest włoską Jojo Moyes, od dziecka bała się wszystkiego: pająków, ciemności, mówienia tego, co myśli. Jej powieść, niczym najbardziej inspirujący poradnik, dała siłę tysiącom czytelniczek.

Pozostałe książki:

Sekretna mowa kamieni
Wszystkie książki Chiara Parenti

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Odwaga to uczucie silniejsze od strachu

6.05.2021

Po powieść Chiary Parenti sięgnęłam bez większych oczekiwań. Ot historia o przyjaźni, chęci udowodnienia czegoś sobie i innym, jak wiele innych, myślałam studiując opis fabuły. Tymczasem książka niesamowicie ujęła mnie za serce. Wspaniała atmosfera włoskich familii przeplata się tu z historią Sole, dwudziestokilkulatki, która całe dotychczasowe ży... Recenzja książki Sztuka sięgania gwiazd

@Mollinka_90@Mollinka_90 × 11

"Kto przeżywa każdą chwile z pasją, nie marnuje tego cennego daru, jakim jest życie."

28.06.2021

Sole to dwudziestopięciolatka, która jest główną bohaterką powieści. Młoda kobieta jest delikatna, wrażliwa i boi się prawdziwie żyć. Dziewczyna za wszelką cenę unika niebezpieczeństw, nie decyduje się na wyzwania i nie chce wyjść ze swojej strefy komfortu. Jest pod dużym wpływem rodziców, a szczególnie nadopiekuńczej matki, a jej codzienność jest... Recenzja książki Sztuka sięgania gwiazd

@viki_zm@viki_zm × 1

Bój się i działaj.

27.04.2020

Według wydawcy, ta książka to najbardziej inspirująca lektura roku i...ja się z tym określeniem w pełni zgadzam. Urzekająca opowieść o pokonywaniu własnych słabości i odnajdywaniu własnej, życiowej drogi, która zostaje w głowie. - Główna bohaterka Marie Sole, jest "słońcem" własnych rodziców. Od dzieciństwa, nie tyle trzymana pod kloszem, co wyc... Recenzja książki Sztuka sięgania gwiazd

Mimo obaw ilęku walcz o marzenia.

4.09.2020

” A wiesz, w jaki sposób przezwycięża się strach? Robiąc właśnie to, czego się boisz! s371. Rozpaczliwy haust powietrza, Sole traci grunt pod nogami i … leci. Skok ze spadochronem to pierwsza pozycja na jej liście. Delikatna i wrażliwsza od innych Sole unika w życiu wszystkich niebezpieczeństw. Tak bardzo boi lecieć samolotem, że nie przyjmuje za... Recenzja książki Sztuka sięgania gwiazd

@milena9@milena9 × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@gosia_myst
2020-04-17
9 /10
Przeczytane

"Sztuka sięgania gwiazd" kto książka niezwykle ciepła, mądra, pełna nadziei oraz inspiracji. Bohaterem tej wspaniałej powieści jest Sole, introwertyczna dziewczyna, która boi się wszystkiego, żyje w swoim małym świecie, niczego nie zmieniając, kontrolując każdy aspekt swoich dni. Sole nigdy nie podróżuje, mieszka z rodzicami, czyta ciągle tą samą książkę, wiedzie monotonne życie, nigdy nie ryzykuje i tak naprawdę boi się coś w nim zmienić. Jej najlepsza przyjaciółka Stella jest jej dokładnym przeciwieństwem - pewna siebie, towarzyska i pełna entuzjazmu dla każdej przygody, którą podejmuje. Niespodziewanie Stella ginie w tragicznych okolicznościach, pozostawia jednak naszej bohaterce wzruszający lisy wraz z wyjątkowym prezentem jakim jest skok ze spadochronu. Sole postanawia spełnić jej życzenie sporządzając listę swoich 100 największych lęków i zmuszając się do pokonania co najmniej jednego dziennie. Bariery które do tej pory sobie stawiała zaczynają pękać, a ona sama niespodziewanie staje się inspiracja dla innych. Autorka daje nam możliwość spojrzenia na świat oczami Sole, cieszeniem się jej przygodą życia oraz konfrontacją lęków które do tej pory ją powstrzymywały. Jestem absolutnie zachwycona i zauroczona tą książka. Jest to cudowna powieść o radzeniu sobie z żałobą po stracie najbliższej nam osoby ale i oswajaniu strachu, która pokazuje że wystarczy tylko uwierzyć w siebie oraz wyjść ze swojej strefy komfortu żeby sięgnąć gwiazd. Książka pozwala przekraczać granice ...

× 4 | link |
@sylwi18712
2021-10-17
7 /10
Przeczytane

Dawno ,dawno temu przeczytałam książkę "kto zabrał mój ser?" Klika zdań utkwiło mi w pamięci do dzisiejszego dnia. Między innymi było to pytanie "co byś zrobił gdybyś się nie bał?" Wspominam o tym teraz bo właśnie podczas poznawania historii Sole, nieustanie powracało do mnie to pytanie.

Chiara Parenti opowiedziała nam historię Sole dwudziestokilkuletniego dziewczyny z malowniczego włoskiego miasteczka. Bohaterką poznajemy w dość trudnym dla niej czasie, w dramatycznych i niespodziewanych okolicznościach umiera jej najbliższą i jedyna przyjaciółka Stella.
Czytając ostatnią wiadomość od przyjaciółki,Sole postanawia spełnić jej życzenie i zmierzyć się z własnym strachem, który od zawsze był stałym towarzyszem jej życia.

Czy ta książka mnie zainspirowała to zmiany swojego życia i pokonywania własnych słabosci? Nie.. Może wynika to z tego że mój PESEL już się "zestarzał"na takie historię.

Książka porusza wiele tematów min. relacji między matką i córka. Relacji bazującej na wielkiej miłości ale również na nadopiekuńczości i chęci ochrony jedynego dziecka przed całym światem. Czy taka postawa wyjdzie na dobre zarówno matce jak i córce

Autorka jest nazywana włoską Jojo Moyes i w pełni się zgadzam z tym określeniem,chociaż myślę że Chiara wolałaby byc kojarzona z własnym nazwiskiem.Historia Sole i jej listy stu lęków jest bardzo nostalgiczna ale też napisana z humorem. Niestety albo stety jej zakończenie jest też przewidywalne ale to wpisu...

× 1 | link |
KA
2021-04-06
6 /10
Przeczytane

Skusiłam się na wysokie oceny i sięgnęłam po "Sztukę sięgania gwiazd".
Sole i Stella były dwiema najlepszymi przyjaciółkami z tym, że Stella korzystała z życia pełnymi garściami, natomiast Sole była jej przeciwieństwem, wszystkiego co nowe bała się i zamykała się w sobie. Niestety gdy Stella ginie w zamachu terrorystycznym w Paryżu, Sole musi nauczyć się żyć dalej.Przygotowuje listę stu rzeczy, których nigdy nie robiła, a które postanawia zacząć realizować. Nowe życie rozpoczyna skokiem ze spadochronem.

Muszę przyznać, że mnie książka nie porwała. Czytałam ją w przychodni czekając w kolejce na badania. Wiem, że gdybym miała pod ręką inną pozycje na pewno nie czytałabym tej książki dalej. Jednak tu trochę nie miałam wyjścia i by zabić czas czytałam dalej. Książka na pewno ma swój urok, bo jest o pokonywaniu własnych słabości i ograniczeń, które często tkwią w naszej głowie i blokują nas przed działaniem.
Sole krok po kroku zmieniała swoje życie pokonując kolejne bariery. Chyba to stanowi największą wartość tej książki. Jeśli chcemy możemy osiągnąć wszystko, a więc nic nie stoi na przeszkodzie byśmy mogli sięgnąć gwiazd.

× 1 | link |
@anna_strzelczak
2021-03-19
7 /10
Przeczytane

Po książkę "Sztuka sięgania gwiazd" sięgnęłam po przeczytaniu kilku pozycji, poruszających bardzo trudne tematy pedofilii i maltretowania dzieci. Potrzebowałam czegoś lekkiego, co wyciszy emocje. Wybór jak najbardziej trafiony. Główna bohaterka - Sole, po śmierci swojej najlepszej przyjaciółki, zaczyna dostrzegać, że życie polega na podejmowaniu wyzwań, wychodzeniu ze swojej strefy komfortu, łamaniu barier i lęków. Stworzona przez nią lista 100 rzeczy, których bała się najbardziej na świecie, spowodowała, że każdego dnia doświadczała nowych doznań, odkrywając w sobie pokłady odwagi, ciekawości świata, ludzi i życia. Mnie lektura zmusiła do refleksji, może małej analizy i zastanowienia się, czy już wszystko za mną ?? A może bardzo wiele wciąż przede mną... Książkę czytałam z uśmiechem na twarzy. Szczerze polecam.

× 1 | link |
@viki_zm
2021-06-28
7 /10
Przeczytane Z biblioteki Książka papierowa 2021

"Kto przeżywa każdą chwile z pasją, nie marnuje tego cennego daru, jakim jest życie."

Sole to dwudziestopięciolatka, która jest główną bohaterką powieści. Młoda kobieta jest delikatna, wrażliwa i boi się prawdziwie żyć. Dziewczyna za wszelką cenę unika niebezpieczeństw, nie decyduje się na wyzwania i nie chce wyjść ze swojej strefy komfortu. Jest pod dużym wpływem rodziców, a szczególnie nadopiekuńczej matki, a jej codzienność jest monotonna i przewidywalna.

Jedną z rzeczy, która przeraża Sole jest lot samolotem. Strach ten jest tak duży, że kobieta odmawia przylotu do najlepszej przyjaciółki – Stelli – do Paryża. Stella to zupełne przeciwieństwo dziewczyny. Kobiety znały się od dzieciństwa, były nierozłączne prawie jak siostry i przez wszystkich nazywane Słońce i Gwiazda. Stella jest spontaniczna, odważna, otwarta i czerpie z życia pełnymi garściami.

Szybko okazuje się, że ostra wymiana zdań między przyjaciółkami była ostatnią rozmową jaką miały okazję przeprowadzić. Stella ginie w dramatycznych i nieprzewidzianych okolicznościach. Zamach terrorystyczny zabiera Sole najlepszą przyjaciółkę wraz z niespodzianką, którą dla niej miała. Dla kobiety to ogromna strata, jej życie traci sens. Sole ma jednak w pamięci słowa napisane przez Stellę „Musisz wybiec życiu naprzeciw! Zdziwisz się, co jesteś w stanie zrobić! Żyj, dopóki jesteś żywa!” Dziewczyna postanawia zrobić wszystko, by spełnić ostatnią prośbę przyjaciółki. Chce być odważna i żyć pełną pie...

| link |
@tea.books.lover
2020-09-02
7 /10
Przeczytane

Powieść opowiada o Sole - młodej kobiecie, której życiem od zawsze rządził strach. Jednak kiedy jej przyjaciółka ginie w tragicznych okolicznościach, Sole sporządza listę 100 rzeczy, których się boi i postanawia codziennie skreślać z niej choć jeden punkt.

Opis może kojarzyć się z popularną ostatnio "Listą, która zmieniła moje życie", ale podczas gdy tamta utrzymana była w klimacie komedii, powieści włoskiej autorki jest bardziej poważna i refleksyjna, ale też niesamowicie inspirująca.

Towarzysząc Sole w jej drodze i codziennym przezwyciężaniu własnych słabości możemy nauczyć się wiele na temat natury strachu, jego przyczyn, wpływu na nasze życie, a także sposobów walki z nim. Jest to też piękna i mądra opowieść o przyjaźni i miłości, o pokonywaniu barier między ludźmi oraz o poznawaniu samego siebie. Do tego jest przepięknie napisana - gdybym zaznaczała cytaty w książkach, to mój egzemplarz cały byłby najeżony kolorowymi karteczkami. Szczerze polecam!

| link |
ZU
2022-01-17
10 /10
Przeczytane
@klaudia_kapala6
2021-09-30
10 /10
Przeczytane
@Mollinka_90
2021-05-06
8 /10
Przeczytane
@tugosiap
2021-03-07
9 /10
Przeczytane
NA
2020-11-30
9 /10
Przeczytane
@looczuss97
2020-11-28
10 /10
Czytam
@basia1982r
2020-11-11
8 /10
Przeczytane
@milena9
2020-09-04
10 /10
Przeczytane
@bettypietras
2020-06-09
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“" To zabawne: zdarza nam się myśleć, że mamy do dyspozycji nieograniczony czas, a to właśnie czas jest tym, czego nam brakuje, gdy świat się kończy". ”
× 1
#
“"(...) nic nie jest bardziej odległe od szczęścia niż szukanie go w głowach innych, zamiast w nas samych". ”
× 1
#
“"...bo mimo upadków, urazów, oczu czerwonych od łez kluczem do wszystkiego jest intensywność przeżywania. Zacisnąć zęby i pobrudzić sobie ręce, trzeba poobcierać sobie duszę i serce. Nigdy się...”
× 1
#
“Gladiator ze strachu zrezygnował z marzeń. Marzyciel nigdy nie mógłby tego zrobić, inaczej by umarł.”
× 1
#
“To normalne, że marzenia przerażają. Ważne, by były większe od strachu... ”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl