Sztuki Niezborne czyli Akademia szyderstwa

Sztuki Niezborne czyli Akademia szyderstwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od 25 lutego do 31 maja 1992 roku w Muzeum Orsay zaprezentowano wystawę artystów z grupy Niezbornych, którzy jako pierwsi „dokonali zamachu na sztukę”, wynosząc na piedestał brak logiki i zmysłu praktycznego, a którzy odeszli, zepchnięci w niepamięć przez ruch Dada. Niezborni (w sumie około 664 uczestników) wywodzili się z Hydropatów i Czarnego Kota – klub Hydropatów był kołem poetów i debiutujących artystów, Czarny Kot natomiast powstałym w roku 1881 kabaretem. Sztuki Niezborne odniosły natychmiastowy sukces, ale spowodowały też, że bardzo szybko publiczność i media znudziły się ich akcjami. Wystawa w Muzeum Orsay zaprezentowała oprócz rysunków, plakatów, fotografii, monologów, portretów, kalamburów także różnego rodzaju wydawnictwa, okładki książek czy katalogi wystaw Niezbornych.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-88560-68-2, 9788388560682
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Seria: Eseje o Sztuce
Stron: 224

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sztuki Niezborne czyli Akademia szyderstwa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sztuki Niezborne czyli Akademia szyderstwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl