Szyfr Jana Matejki

Dariusz Rekosz
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Szyfr Jana Matejki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Powiedzieli Ci, że: - Wanda, córka Kraka, utopiła się, bo nie chciała Niemca? - pod Grunwaldem biliśmy się z Krzyżakami? - Włodzimierz Lenin był jedynie wodzem Rewolucji Październikowej? - Kazimierz Wielki był ostatnim Piastem i nie pozostawił po sobie potomka? Teraz już nie musisz w to wierzyć!!! Dariusz Rekosz i Wydawnictwo REPLIKA odkrywają karty! Po wielomiesięcznych analizach źródeł historycznych, oraz setkach interpretacji obrazów Jana Matejki, przedstawiają alternatywny obraz historii Polski. Aż do czasów obecnych! Okazuje się, że i Ty możesz być uwikłany w ponaddziejową aferę, którą opisano w książce pod tytułem "Szyfr Jana Matejki". Sięgnij po nią i dowiedz się prawdy. Gdzie w rzeczywistości znajduje się drużyna "Pierścienia". Co ukryto w znanych Ci obrazach. Jakie tajne organizacje działają w naszym kraju. Dlaczego wokół Ciebie kręci się tak wielu Azjatów.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60383-30-8, 9788360383308
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Szyfr Jana Matejki, tom 1
Stron: 282

Autor

Dariusz Rekosz Dariusz Rekosz
Urodzony 11 kwietnia 1970 roku w Polsce (Sosnowiec)
Dariusz Rekosz – polski pisarz, autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii, kryminałów i przewodników dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista.

Pozostałe książki:

Mors, Pinky i ostatnia przesyłka Zamach na Muzeum Hansa Klossa Czarny Maciek i wenecki starodruk Pocztówka z Toronto Sanktuarium śmierci
Wszystkie książki Dariusz Rekosz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Szyfr Jana Matejki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@margoz
2021-02-19
1 /10
Przeczytane

Oto dowód na na to, że człowiek wcale nie uczy się na błędach.
Po przeczytaniu tragicznej parodii Dana Browna – „Kodu Stravinci”, zabrałam się również za „Szyfr Jana Matejki”. Dlaczego to sobie robię?
Na samym początku poznajemy Krystynę Sprawę – dzielnego nocnego stróża Muzeum Zamkowego w Będzinie. Szybko jednak musimy się z nią rozstać, bowiem z uporem i wdziękiem wojownika ninja walczy z napastnikiem – krępym, niskim Azjatą – na śmierć i życie. Krystyna aka Krycha-hao-szy-szan przegrywa pojedynek – ale to dla niej dobra wiadomość – nie będzie musiała brać udziału w poczynaniach nie do końca inteligentnych bohaterów, ani śledzić żenującej fabuły. Wraz z rozwojem akcji odkrywamy coraz to nowsze i nieznane „fakty” z historii polski i śledzimy poczynania nieustraszonych lecz głupich jak but policjantów inspektorem Józefem Świentym na czele. Tak, w tej książce z policjantów robi się półgłówków ledwie władających językiem polskim. Zasztyletowanie Wieśka Rejtana dwoma srebrnymi wibratorami przelało czarę goryczy i tak oto książka ta wzniosła się na wyżyny idiotyzmu. Oczy bolą podczas czytania – prostacki język, rubaszne i nie śmieszne żarty, słowem – nieudana parodia parodii. Żal tuszu.

| link |
@Woda_Truskawkowa
2011-07-29
10 /10
Przeczytane

Jak dla mnie rewelacyjna polska parodia "Kodu da Vinci" :) Uśmiałam się do łez. Polecam!

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Szyfr Jana Matejki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Ko(s)miczna futryna. Szyfr Jana Matejki 2
Ko(s)miczna futryna. Szyfr ...
Dariusz Rekosz
Poszukiwań naszych narodowych źródeł ciąg dalszy! To jeszcze nic, że Rasa Żółta spowinowaciła się z ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl