Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego premiera

Andrzej Brzeziecki
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego premiera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

BEZCEREMONIALNIE ROZDZIELIŁ SŁOWO "LUDOWA" OD SŁOWA "POLSKA". OSTATNI PREMIER PRL I PIERWSZY PREMIER III RP. CZŁOWIEK LEGENDA Nie ominęło go żadne z kluczowych wydarzeń naszej najnowszej historii. Był świadkiem upadku II RP, tragedii II wojny światowej i narodzin nowego ładu w powojennej Polsce. Całe życie związany z polityką, zachował twarz i pozostał wierny wyznawanym zasadom tak w sejmie PRL, jak i po zmianach ustrojowych - w wolnym, demokratycznym kraju. O tę wolność zresztą walczył. Był kluczową postacią Solidarności i jednym z najważniejszych współpracowników Lecha Wałęsy. Jesienią 1990 roku stanął jednak naprzeciw niego, walcząc o prezydenturę. Przegrał. Wielka polityka nadal jednak potrzebowała Tadeusza Mazowieckiego. Gdy o wielu innych politykach i mężach stanu z jego pokolenia świat zapomniał, on nadal pełnił swoją służbę. Odszedł rankiem 28 października 2013 roku. Oto historia jego życia.
Data wydania: 2015-03-16
ISBN: 978-83-240-3028-6, 9788324030286
Wydawnictwo: Znak
Seria: Znak Horyzont
Kategoria: Biografia
Stron: 512

Autor

Andrzej Brzeziecki Andrzej Brzeziecki
Urodzony w 1978 roku w Polsce
Andrzej Brzeziecki – redaktor naczelny „Nowej Europy Wschodniej”. Absolwent Wydziału Historycznego UJ. W latach 2002-2008 redaktor „Tygodnika Powszechnego”, publikuje także w „Polityce”. Autor i współautor książek, między innymi: Armenia. Karawany ś...

Pozostałe książki:

Lekcje historii PRL Białoruś: kartofle i dżinsy Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera Armenia. Karawany śmierci Łukaszenka. Niedoszły car Rosji
Wszystkie książki Andrzej Brzeziecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie patrioty

30.08.2020

Obszerna i szczegółowa biografia pierwszego premiera trzeciej Rzeczpospolitej przynosi wiele nieznanych faktów z życia Tadeusza Mazowieckiego. Mimo różnych błędów i zakrętów życiowych wyłania się z niej obraz człowieka twardych zasad, z mocnym kręgosłupem moralnym, prawdziwego patrioty i głębokiego katolika. Takich ludzi już nie ma w życiu publicz... Recenzja książki Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego premiera

@almos@almos × 16

Moja opinia o książce

Opinie

@ladymakbet33
2021-05-04
5 /10
Przeczytane

Przyznam szczerze, że nigdy jakoś szczególnie nie przepadałam za tym człowiekiem. Lecz obiektywnie napisać muszę, że biografia jest niezła. Choć czytałam lepsze.

Spotkałam się z informacją, jakoby bohater książki Andrzeja Brzezickiego był orędownikiem powstania biografii dopiero po jego śmierci. I tak też się stało. Tadeusz Mazowiecki w przeciwieństwie do innych polityków, nie wydał autobiografii.

To nie jest hagiografia, lecz próba rzetelnej oceny pierwszego niekomunistycznego premiera. Choć niekiedy autor nie oddziela własnych sympatii od faktów. Traktuje go jako męża stanu i człowieka pozbawionego wad. A takich ludzi nie ma.

× 2 | link |
@almos
2020-08-30
8 /10
Przeczytane ebook biografia/autobiografia

Cytaty z książki

O nie! Książka Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego premiera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl