Tajemnice zbrodni

Ewa Ornacka
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Tajemnice zbrodni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Wstrząsające zabójstwa, dramatyczne śledztwa, sprawiedliwość po latach.

Te zbrodnie były wyrzutem sumienia polskiej policji, bezsilnej wobec nieuchwytnych sprawców. Wyzwaniem rzuconym ekipom kryminalnym przez zabójców. Spędzały sen z powiek nawet najbardziej doświadczonym śledczym. Na przełom w śledztwie trzeba było czekać nawet lata. O rozwikłaniu tajemnicy zbrodni decydował niewiarygodny splot wydarzeń, łut szczęścia lub pozornie błaha rzecz, na przykład wiejska plotka, albo zwykły szyld reklamowy. Także czas, który zwykle zaciera ślady zbrodni i sprzyja sprawcom, tutaj obracał się przeciwko nim. Bo chociaż śledztwa tkwiły w martwym punkcie, to nauka pędziła do przodu. Stare dowody nabierały nowego znaczenia. Niewidoczna gołym okiem kropla krwi lub zaciśnięty w dłoni ofiary włos stawały się wizytówką mordercy.

Za każdą historią w tej książce kryje się czyjaś tragedia, niewyobrażalna rozpacz. Każda z nich pokazuje, jak wyrachowaną, okrutną istotą może być człowiek. Nawet ten, który na co dzień ratuje ludzkie życie. Moja książka jest reporterską rekonstrukcją pracy śledczych: od miejsca zabójstwa, aż do zatrzymania mordercy, próbą ukazania zwrotów akcji, których często nie widać w procesie sądowym. Odsłania emocje policjantów i prokuratorów pracujących - z godną podziwu determinacją - nad rozwikłaniem kryminalnej łamigłówki. Emocje, do których profesjonaliści rzadko się przyznają.

Data wydania: 2011-01-18
ISBN: 978-83-7648-583-6, 9788376485836
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 216
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ewa Ornacka Ewa Ornacka
Urodzona 2 czerwca 1964 roku w Polsce (Szczecin)
Pedagog, dziennikarka. Pracę dziennikarską rozpoczęła na początku lat 90-tych w redakcji "Głosu Szczecińskiego". Przez lata związana z tygodnikiem "Wprost". O przestępczości zorganizowanej pisała także na łamach tygodników "Prawo i Życie" oraz "News...

Pozostałe książki:

Alfabet mafii Skazane na potępienie Pajęczyna strachu Wrobiony w dożywocie. Sprawa Arkadiusza Kraski Skazana
Wszystkie książki Ewa Ornacka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Sprawiedliwość, która przyszła, albo i nie...

19.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na początku recenzji publikacji pani Ewy Ornackiej, pozwolę sobie przypomnieć o znamiennych słowach prezydenta Johna F. Kennedy' ego, który orzekł, iż: Jeśli ktoś wierzy w sprawiedliwość na świecie, ten jest źle poinformowany. Dziennikarka śledcza (swego czasu, ze względu na opisywaną tematykę, przyznano jej ochronę) ukazuje nam liczne zbrodnie, ... {} Recenzja książki Tajemnice zbrodni

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Medycyna sądowa/kryminalistyka Mordercy/seryjni mordercy Mam w domu 📚

"Tajemnice zbrodni" to fabularyzowane rekonstrukcje pracy zespołów śledczych i autorka postawiła nacisk głównie na emocje towarzyszące osobom prowadzącym śledztwo lub w nie zamieszanym (podejrzani, rodziny ofiar). Drastycznych szczegółów popełnionych zbrodni w niej za dużo nie ma, nie jest też ona przeładowana suchymi faktami przez co czyta się ją bardzo szybko i zainteresowaniem. Nie jest to jednak lekka i rozrywkowa literatura.
Pierwszą myślą po przeczytaniu książki było dla mnie to to ile zła dzieje się wokół nas i jak kruche jest ludzkie życie, a jak małą mamy tego świadomość.

Moim zdaniem wadą książki są momenty, w których autorka już trochę na siłę stara się jeszcze bardziej uwypuklić emocje policjantów, rodzin czy też podejrzanych i wygląda to trochę sztucznie.

Mimo wszystko jest to książka dobra w swojej kategorii. Polecam zainteresowanym kryminalistyką.

{}× 2 | link |
@aellirenn
2021-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Zbrodnie nieidealne. Zabójstwa, śledztwa, które wydawałoby się prowadziły do nikąd i sprawiedliwość po latach.

Przesłuchałam tę książkę i realizacja naprawdę świetna. Słuchałam z zapartych tchem, ale i z przerażeniem, że takie rzeczy się dzieją, że to nie jest fikcja literacka. W książce mamy kilka historii i każda jest inna. Łączy je jednak jedno - tragedia, za którą stoi człowiek. Ogromnym plusem jest rozwiązanie wszystkich zbrodni i znalezienie winnych. To daje coś na kształt nadziei, że nie można zabić i nie ponieść konsekwencji swoich czynów. To poczucie sprawiedliwości sprawiło, że udało mi się zasnąć po lekturze Ornackiej.

Moją uwagę szczególnie przykuły tutaj emocje policjantów. Rzadko o tym czytamy, patrzymy na nich raczej jak na maszyny do rozwiązywania spraw, które przerastają przeciętną osobę. Autorka pokazała ich pracę z trochę innej perspektywy i za to należy się ukłonić w pas.

Gorąco polecam.

{} | link |
@klaudia.nogajczyk
2021-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@ladymakbet33
2021-02-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Vernau
2020-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Literatura faktu
@leanna
2020-03-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@polokokta
2021-10-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2021

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajemnice zbrodni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl