Tarzan i klejnoty Oparu

Edgar Rice Burroughs
Książka Tarzan i klejnoty Oparu
Książka Tarzan i klejnoty Oparu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kiedy Atlantyda wraz ze swymi potężnymi grodami i pięknymi ogrodami uprawnymi oraz polami zapadła się w morze, razem z nią zginęli jej mieszkańcy... za wyjątkiem garstki kolonistów, pracujących w tym czasie w kopalniach złota środkowej Afryki. Z nich właśnie, połączonych później ze szczepem niewolników, powstała skarłowaciała, szpetna rasa plemienia Oparu. Jednak dziwnym zrządzeniem natury osobniki żeńskie, pochodzące od ostatniej księżniczki Atlantydy, zachowały się tam piękne i smukłe. Taką właśnie była La, wysmukła i kształtna, o cerze białej jak śnieg, zabarwionej lekkim rumieńcem. Bujne rudawo-złote włosy niby jedwabisty płaszcz spadały jej na ramiona. Z jej zielonych oczu bił jednak chłód, ich wyraz był dziwnie pogardliwy i dumny. Ujrzawszy Tarzana La zapragnęła uczynić go swym małżonkiem i władcą Oparu; uważała bowiem, że był godniejszy tego zaszczytu niż szpetni, karłowaci kapłani stanowiący jej świtę. Wśród dawnych legend Oparu, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, istniała przepowiednia mówiąca, że kiedyś nowi, piękni ludzie pojawią się w Oparze. Odnowią oni podupadającą już rasę, a wówczas stary ląd, zatopiony w głębiach oceanu wydobędzie się na powierzchnię i rozproszeni w Afryce potomkowie Atlantydy powrócą na łono ojczyzny.  
Tytuł oryginalny: Tarzan and the Jewels of Opar
Data wydania: 1989
ISBN: 83-85060-01-4, 8385060014
Wydawnictwo: Nakom
Cykl: Tarzan, tom 5
Stron: 158

Autor

Urodzony 1 września 1875 roku w USA ( Chicago )

Amerykański pisarz, twórca cykli książek o przygodach Tarzana wśród małp, Johna Cartera na Marsie i innych. Burroughs odebrał dość staranne wykształcenie, próbował tez zaciągnąć się do kawalerii USA, ale został odrzucony z powodu wady serca. Imał s...

Książki Edgar Rice Burroughs

Wszystkie książki Edgar Rice Burroughs

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tarzan i klejnoty Oparu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tarzan i klejnoty Oparu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}