Tarzan i złoty lew

Edgar Rice Burroughs
Książka Tarzan i złoty lew
Książka Tarzan i złoty lew
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fragment: Tarzan wzruszył ramionami. — Ludzie nie lękają się ciebie, bo należą do tego samego, co ty gatunku. Zwierzęta to mój gatunek, choćbyś nie wiem jak chciała mnie ucywilizować i dlatego zapewne nie boją się mnie, gdy im daję dowody przyjaźni. Nawet ten mały łotrzyk zdaje się to wiedzieć. — Nie mogę tego zrozumieć — rzekł Korak. — Sądzę, że jestem chyba obeznany z afrykańskimi zwierzętami, nie posiadam jednak nad nimi twojej władzy, ani ich tak, jak ty, nie rozumiem. Dlaczego? — Jeden jest tylko Tarzan — rzekła lady Greystoke nie bez odcienia dumy w glosie. — Pamiętaj, że urodziłem się wśród zwierząt i że one mnie wychowały — przypomniał Tarzan. — Może zresztą mój ojciec był małpą — wiecie, Kala zawsze się przy tym upierała.
Data wydania: 1991
ISBN: 83-85174-14-1, 8385174141
Wydawnictwo: Białowieża
Cykl: Tarzan, tom 9

Autor

Urodzony 1 września 1875 roku w USA ( Chicago )

Amerykański pisarz, twórca cykli książek o przygodach Tarzana wśród małp, Johna Cartera na Marsie i innych. Burroughs odebrał dość staranne wykształcenie, próbował tez zaciągnąć się do kawalerii USA, ale został odrzucony z powodu wady serca. Imał s...

Książki Edgar Rice Burroughs

Wszystkie książki Edgar Rice Burroughs

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tarzan i złoty lew aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tarzan i złoty lew. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}