Teraz tu jest nasz dom

Teraz tu jest nasz dom
10.0
Ocena 10.0 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kiedy w Doniecku robi się coraz niebezpieczniej i na ulice wyjeżdżają pierwsze c...
Kiedy w Doniecku robi się coraz niebezpieczniej i na ulice wyjeżdżają pierwsze czołgi, rodzina Baranowskich decyduje się na organizowaną przez polskie władze ewakuację z Ukrainy. Ciepłe przyjęcie w obozie dla uchodźców osładza Romkowi i jego rodzeństwu pobyt w nowym miejscu, ale dzieci tęsknią za dz...
Pełny opis
ISBN: 978-83-7672-442-3 ( 9788376724423 )
Wydawnictwo: Literatura
puchar @przelorina @przelorina pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Napisz swoją opinię

Opinie

@timido2
@timido2 2019-02-02
Przeczytane (2019-01-31)
Poruszająca historia rodziny, która dla własnego bezpieczeństwa musi uciekać z objętej wojną Ukrainy do Polski. Książka opisując losy tej rodziny odnosi się w dużej mierze do emocji, jakie towarzyszą chłopcu, gdy wybucha woja, gdy muszą uciekać na zawsze ze swojego kraju, gdy muszą adaptować się do nowego życia, w nowym kraju, nowym mieście, nowej szkole - w środowisku, które nie zawsze jest do nich przyjaźnie nastawione. Piękna, poruszająca historia opowiedziana z perspektywy dziecka. Jej lektura na długo zapada w serce, uwrażliwiając na innych, ucząc empatii i otwartości na odmienność. W dodatku pięknie ilustrowana przez Macieja Szymanowicza.
@przelorina
@przelorina 2018-12-06
Przeczytane (2018-01-06)
Opisując historię rodziny Romusia autorka przedstawia problemy z jakimi borykają się uchodźcy, którzy ratując się, muszą zostawić wszystko i zaczynać od nowa. Książka może posłużyć jako pomoc w tłumaczeniu dziecku tego trudnego tematu. Dodatkowym atutem książki są niezwykłe, klimatyczne ilustracje.