The Binding

Bridget Collins
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów
The Binding
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów

Opis

`I wish I had written it' Erin KellyImagine you could erase your grief.


Imagine you could forget your pain.


Imagine you could hide a secret.Forever.
Emmett Farmer is working in the fields when a letter arrives summoning him to begin an apprenticeship. He will work for a Bookbinder, a vocation that arouses fear, superstition and prejudice - but one neither he nor his parents can afford to refuse.


He will learn to hand-craft beautiful volumes, and within each he will capture something unique and extraordinary: a memory. If there's something you want to forget, he can help. If there's something you need to erase, he can assist. Your past will be stored safely in a book and you will never remember your secret, however terrible.


In a vault under his mentor's workshop, row upon row of books - and memories - are meticulously stored and recorded.


Then one day Emmett makes an astonishing discovery: one of them has his name on it.


THE BINDING is an unforgettable, magical novel: a boundary-defying love story and a unique literary event.
Data wydania: 2018-12-31
ISBN: 978-0-00-827211-1, 9780008272111
Język: angielski
Wydawnictwo: HarperCollins Publishers
Kategorie: Fantastyka, Romans
Stron: 448
dodana przez: laraczyta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Bridget Collins Bridget Collins
Urodzona 18 sierpnia 1981 roku w Wielkiej Brytanii

Pozostałe książki:

The Binding Sezon duchów
Wszystkie książki Bridget Collins

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość pokona wszelkie przeszkody

25.10.2023

Zastanawialiście się kiedyś ile wspaniałych, nieprzeczytanych jeszcze przez Was historii zalega na Waszych półkach? Ile z nich ma szansę stać się tymi najukochańszymi, ale jeszcze nie przyszła na nie pora? Mnie czasami nachodzą takie myśli i właśnie wtedy próbuje zmniejszać swój tzw. stos hańby. Tym razem trafiłam na książkę, którą kupiłam dość ... Recenzja książki Księgi zapomnianych żyć

Niezwykły romans z fantastycznym wątkiem

12.10.2020

W Księgach Zapomnianych Żyć poznajemy Emmeta Farmera, który razem ze swoimi rodzicami i siostrą Altą pracuje w gospodarstwie. Na początku historii widzimy go w momencie, gdy mimo słabości po niedawno przebytej chorobie stara się pomóc rodzicom z nadmiarem pracy. Pewnego dnia, po powrocie z pola zostaje wezwany na praktykę jako oprawiacz do pobli... Recenzja książki Księgi zapomnianych żyć

@piratksiazkowy@piratksiazkowy × 5

Nieoczywista i piękna historia

3.11.2020

Mamy tu piękną książkę o... książkach. Oczywiście nie tylko, ale książki grają w niej specyficzną i ważną rolę. Jest też historia miłosna, piękna, chociaż trochę nieoczywista. Wszystko w tej książce jest według mnie piękne, nieoczywiste i doprawione mrokiem, tajemnicą i magią. Zacznijmy od tych książek- tworzą je oprawiacze i generalnie to takiej... Recenzja książki The Binding

Czym jest książka?

5.12.2020

- Kradniesz im duszę. - Głos mi się załamał. Nic dziwnego, że ludzie się ciebie boją. Zwabiasz ich tutaj i wysysasz do czysta, bierzesz co chcesz i odprawiasz ich z niczym. Tym jest książka, prawda? Życiem. Człowiekiem. I kiedy książka się spali, ludzie umrą. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami o tej książce postanowiłam po nią sięgnąć. Wielki... Recenzja książki The Binding

@Suzbook.e@Suzbook.e × 3

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@kamaczyta90
@kamaczyta90
2020-12-13
6 /10
Przeczytane

Czy mógłby istnieć świat gdzie książki byłyby zakazane, a ich czytanie surowo zabronione? Dla nas jest to niepojęte, ale dla bohatera powieści jest to jak najbardziej normalne. Emmet mieszka na wsi i wraz z rodziną pracuje na roli. Powoli odzyskuje siły po nagle przebytej chorobie, gdy dostaje list wzywający go do odbycia praktyk z tajemniczego oprawiania książek. O tzw Oprawcach wie niewiele, ale mimo niechęci i niewiedzy, ten pełen obaw, strachu i pogardy zawód bardzo go przyciąga. Przecież Oprawiacze karmią się wspomnieniami, są zdolni wymazać pamięć i zatrzeć największe przewinienie, nawet zbrodnię. Czy bohater odnajdzie się w tym nowym świecie i czy odkryje prawdę o samym sobie?
___
Muszę szczerze przyznać, że po opisie spodziewałam się nieco innej historii. Po pierwszej części ciężko było odczuć dokąd autorka zmierza, jak się ta opowieść rozwinie i nie sądziłam, że pójdzie w takim kierunku. Całość owiana jest niesamowitą aurą tajemniczości i to sprawiło, że książka była bardzo intrygująca. Jednak mało było tych książek, oprawiania, procesu i przeszkadzał mi delikatnie zakazany romans. Pomysł na książkę był świetny, ale niestety całość nie do końca trafiła w moje gusta...

× 2 | link |
@ainerbooks
@ainerbooks
2021-03-22
7 /10
Przeczytane PAŹDZIERNIK 2020

Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce, starałam się nie czytać recenzji na jej temat, żeby nie wyrobić sobie zdania przed przeczytaniem.
Skusiłam się na nią, bo widziałam ją dosłownie wszędzie w książkowym świecie :) no i ta okładka... :D

Oprawiaczka, oprawiacz, magia, romans.
Początek książki mnie irytował, bo nie wiedziałam o co chodzi i musiałam trochę poczekać zanim zostało to wyjaśnione. A później ta historia zaczęła mnie wciągać! Piękny romans - choć nie takiego się spodziewałam szczerze mówiąc.
Muszę też przyznać, że w niektórych momentach trzymała w napięciu, było fajnie, szczęśliwie i nagle jak obuchem w łeb - smutek.
Nie wiem czego się spodziewałam, ale chyba nie takiej historii... Co nie znaczy, że była zła! Mnie się spodobała :) Chociaż koniec był do przewidzenia od pewnego momentu, to i tak ostatni rozdział przeczytałam jednym tchem.

Czytajcie! :)

× 1 | link |
@Suzbook.e
2020-12-03
6 /10
Przeczytane

Miałam wielkie nadzieje związane z tą książką i niestety troszkę się zawiodłam. Jest to specyficzna powieść. Jeżeli chodzi o sam pomysł na fabułę to jest on naprawdę dobry, jest to coś innego, jednak wykonanie w mojej ocenie pozostawia wiele do życzenia.
Spodziewałam się większego skupienia przez autorkę na Oprawcach, ich historii oraz wykonywanych zadań, jednak mam wrażenie, że jest to bardziej powieść miłosna z elementami magii.
- I wtedy - mówił - zastanawiam się nad wami. Oprawiaczami. Jak to jest ukraść duszę? Odebrać komuś nieszczęście i uczynić je... nieszkodliwymi? Uleczyć ranę tylko po to, aby można ją było znów zadać po raz pierwszy ?

| link |
@bookoralina
2023-10-25
10 /10
Przeczytane
@cafeetlivre
2023-09-26
8 /10
Przeczytane
@miriady
@miriady
2023-03-05
5 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022
@panna.zorza
2023-01-16
7 /10
Przeczytane Pod strzechą
EF
@effyy92
2022-09-22
6 /10
Przeczytane BL Fantastyka
@Galene
2022-01-24
6 /10
Przeczytane Fantastyka
@martynanowak1396
@martynanowak1396
2021-12-29
3 /10
Przeczytane
SO
@southcarolina329
2021-11-27
8 /10
Przeczytane
@Faustyna
2022-02-21
6 /10
Przeczytane Mam na półce
@edward_books
@edward_books
2021-08-15
7 /10
Przeczytane
@Alkestic
2021-08-11
7 /10
Przeczytane
PO
@pozytywnie_zakrecona_czyt
2021-09-11
10 /10
Przeczytane grafit magiczne obyczajówki
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Może słyszę swoje imię tak, jak słyszymy śpiew wiatru: bo w rzeczach bezsensownych chcemy odnaleźć sens.
Ilu ludzi oprawiono? Ile wspomnień schowano do skarbców, zamknięto w tajemnych skrytkach, ile jest w tej chwili czytanych? Ilu ludzi wokół nie jest świadomych, że brakuje im połowy życia?
Dodaj cytat