Tłumaczka

Leila Aboulela
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Książka Tłumaczka
Książka Tłumaczka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Sammar, wdowa z Sudanu, zatrudniona jako tłumaczka arabskiego na Scottish University zaczyna tłumaczyć dla Rae, świeckiego islamisty. Bliska przyjaźń, która ich połączy, obudzi u Sammar tłumioną tęsknotę za pełnym życiem. Kiedy się zakochują, Sammar uświadamia sobie, że będą musieli poruszyć temat jego braku wiary we wszystko, co dla niej święte. Tłumaczka, mistrzowska refleksja na temat miłości, tak ludzkiej jak i boskiej, to w gruncie rzeczy, historia kobiety na tyle odważnej, by pozostać wierną swoim przekonaniom, samej sobie i nowo odnalezionej miłości.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-922897-8-4, 9788392289784
Wydawnictwo: Remi
Serie: Kobiety Orientu
Stron: 280
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Pisarka urodziła się w Kairze w 1964 roku. Dorastała w Chartumie (Sudan), gdzie uczęszczała do szkoły. Studiowała Ekonomię i ukończyła uniwersytet z wyróżnieniem. Większość dorosłego życia spędziła w Szkocji. Aktualnie mieszka w Doha. Anouela jest po...

Książki Leila Aboulela

Wszystkie książki Leila Aboulela

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak bardzo Bóg może kierować życiem człowieka?

Sammar i Rae. Dwie narodowości, dwa światy, dwie religie, różne świętości, odmienne tradycje i obyczaje. Co zwycięży: przywiązanie do religii czy miłość? Bogate i ciekawe tło kulturowe dopełnia pięknie przedstawioną fabułę. Ona pochodzi z Sudanu, jest tłumaczką arabskiego na uniwersytecie w Aberde... czytaj dalej »

MI
@miedzystronami

Opowieść niczym drzewo z wieloma gałęziami

„Wreszcie coś nowego” pomyślałam sobie czytając pierwsze strony powieści „ Tłumaczka”. Ucieszyło mnie, że na początek nie ma nieszczęśliwej kobiety, próby zbrodni honorowej. Za to jest kobieta wykształcona, co prawda smutna, ale jednak pracująca. Zawód tłumaczki jest dla niej ucieczką od bolesnej p... czytaj dalej »

@Miss_Jacobs @Miss_Jacobs

Leila Aboulela - Tłumaczka

Pierwszym moim odczuciem, biorąc książkę do ręki w mojej ulubionej bibliotece była ciekawość, ogromna ciekawość. Jednak zaniosłam ją do domu, położyłam na półce i jakoś nie potrafiłam się za nią zabrać. Rewelacyjna okładka, zachęcający tytuł, tematyka jak dla mnie - strzał w dziesiątkę a jednak... P... czytaj dalej »

@Magdis @Magdis
Zobacz wszystkie · {} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Nancy
@Nancy 2013-10-16
Przeczytane (2013-10-16)
Gorsza od "Minaretu". Chaotyczna z początku, a bohaterka jakaś nieporadna. Potem jest lepiej, książka się rozkręca. Melodyjny język dodaje jej uroku. Historia banalna, ale napisana w pięknym stylu. Bolało mnie jednak, że tak podobna do poprzedniej książki tej autorki, ten sam charakter, ta sama wyraźna tęsknota na krajobrazem z dzieciństwa. Całość dobra, plus dla zakończenia.
serce | link |
@Magdis
@Magdis 2012-01-26
Przeczytane (2011-09-08) Bujamy w obłokach, fruwamy wysoko, marzymy o Indiach.
Tą książką jestem bardzo mile zaskoczona. Wypożyczyłam ją z biblioteki i od razu pomyślałam, po co ja ją wzięłam. Zaczęłam czytać, żeby zapełnić sobie czas a potem chciałam już skończyć ją mimo wszystko. Mimo nieprzespanej nocy, zawalonych zajęć na uczelni. Napisana bardzo specyficznym językiem, jest mi bardzo bliska, tak bardzo, że muszę ją mieć.
serce | link |
@awokadoo
@awokadoo 2012-02-13
Przeczytane (2012-01-01)
W zasadzie historia jakich pełno. Ale to co ją wyróżnia to właśnie piękny język. Treści zawarte w książce są ujęte tak poetycko, że człowiek nie zastanawia się jakie to jest proste i przewidywalne. Myślę, że choćby po to należy sięgnąć po tę książkę.
serce | link |
@bunia
@bunia 2012-01-09
Przeczytane (2012-01-09)
Książka, którą dałoby się opowiedzieć w jednym zdaniu, banalna historia. Jednak jest w niej jakiś klimat i napisana jest pięknym, poetyckim językiem i za to plus, choć na dłuższą metę jest to dosyć nużące.
serce | link |
KA
@kameliaband 2012-05-06
Przeczytane (2012-05-06)
Na początku nie wciągnęła mnie za bardzo treścią ale po dalszym czytaniu spodobała mi się jej treść. Pełana napięcia pomiędzy Sammar a Rea. Niby banalna historia a jednak wciąga.
serce | link |
@blackcurrant
@blackcurrant 2010-12-19
Przeczytane (2010-12-19)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się