To, co nam zostaje

Sally Hepworth
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
To, co nam zostaje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

To obok MOTYLA, Lisy Genovy, najpiękniejsza powieść o sednie człowieczeństwa, godności i mierzeniu się z nieuleczalną chorobą. Miłość nigdy nie zapomina… Anna Foster ma trzydzieści sześć lat i jest we wczesnym stadium choroby Alzheimera. Wie, że rodzina posyła ją do domu opieki Rosalind House dla jej własnego dobra. Spotyka tam Luke’a, jedynego rezydenta w wieku zbliżonym do niej. Anna nie spodziewa się, że kiedy ona będzie się buntować przeciw temu, jak teraz wygląda jej życie, ono połączy ją z Lukiem więzami miłości. I chociaż choroba zabiera jej coraz więcej wspomnień, Anna walczy, próbując zachować jak najwięcej – w tym nowe, piękne uczucie. Eve Bennett z dnia na dzień zostaje samotną matką i zmuszona jest zrobić użytek ze swojego kulinarnego wykształcenia. Gdy w Rosalind House poznaje Annę i Luke’a, jest głęboko poruszona łączącym tych dwoje uczuciem. Tragiczny wypadek sprawia, że rodziny zakochanych postanawiają ich rozdzielić, natomiast Eve zaczyna się zastanawiać, jak wiele jest skłonna zaryzykować, aby temu zapobiec.
Data wydania: 2016-09-21
ISBN: 978-83-8075-149-1, 9788380751491
Wydawnictwo: Filia
Stron: 420

Autor

Sally Hepworth Sally Hepworth
Urodzona w 1980 roku w Australii
Jest australijską pisarką, której powieści zostały do tej pory przetłumaczone na piętnaście języków. Liane Moriarty i Emily Giffin chwalą jej twórczość jako prozę kobiecą w najlepszym wydaniu oraz lekturę uzależniającą. Autorka mieszka w Melbourne. ...

Pozostałe książki:

Słodkie sekrety Teściowa Dobra siostra
Wszystkie książki Sally Hepworth

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka To, co nam zostaje aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-04-03
4 /10
Przeczytane Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty

Przyznam, że bardzo liczyłam na wartościową lekturę, która przedstawi postać choroby Alzheimera w nieco innej odsłonie niż zaprezentowała to Genova w "Motylu", by jako czytelniczka zyskać poszerzony obraz chorego.
Historia Anny jest oryginalną historią życia młodej kobiety (przed czterdziestką), której przypisuje się ciężka chorobę zabierającą bieżące wspomnienia i umiejętność percepcji rzeczywistości. Czas, w którym większość z nas prowadzi spokojne życie, bądź dokonuje zmian na kolejne lata, z myślą o zawodowym awansie, czy nowej rodzinie, nasza bohaterka może jedynie walczyć o resztki, stanowiące o tym, kim jest.

Problem polega na tym, że pomimo tak trudnego tematu lektura nieszczególnie wciąga. Rozdziały poświęcone Annie i perypetiom jakich staje sie udziałem w domu opieki są tymi, dla których warto w ogóle sięgnąć po tę książkę. Dzięki nim stajemy się odbiorcami odczuć i wrażeń kobiety tracącej zmysły, zaczynającej pogrążać się w świecie, który jest obcy również dla niej samej i coraz bardziej przerażą ją taka egzystencja. Czytelnik zaczyna sobie zdawać sprawę, jak ważnym elementem rzeczywistości chorego jest przewodnik. W takim wypadku nie powinna być to osoba, która dla dobra chorego zaczyna pozbawiać go tego, co może stwarzać zagrożenie, przez co ogranicza jego świat, a taka, która potrafi stworzyć bezpieczne miejsce, najlepiej u boku kogoś oddanego. Nie można za cenę własnego spokoju odseparować jakiegokolwiek chorego od reszty, by jakoś egzystował,...

× 4 | link |
@BagatElka
2019-11-13
4 /10
Przeczytane ZZZ....oddane 2018
@paprotka
2017-02-15
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka To, co nam zostaje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl