Trzy razy o świcie

Alessandro Baricco
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Trzy razy o świcie
Książka Trzy razy o świcie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

W tle hotelowego lobby po trzykroć spotyka się para bohaterów – Mary Ho Pearson i Malcolm Webster, za każdym razem jednak jest to „spotkanie wyjątkowe, pierwsze i zarazem ostatnie”, jak pisze sam autor we wstępie. W pierwszej opowieści obie postacie mają około czterdziestu lat, w drugiej – ona jest nastolatką, a on przekroczył już sześćdziesiątkę, w trzeciej – Malcolm ma trzynaście lat, a Mary Ho pięćdziesiąt sześć. Przypadek sprawia, że za każdym razem wpadają na siebie, choć nie są kochankami – przynajmniej w potocznym tego słowa znaczeniu, ale ich spotkania zawsze okazują się fatalne: zmieniają bieg życia albo jemu, albo jej, albo obojgu. Chociaż całość przypomina skomplikowaną układankę, Trzy razy o świcie czyta się szybko i przyjemnie: większą część tekstu stanowią wartkie i bezpośrednie dialogi, a szczegóły z życia bohaterów objawiają się stopniowo, jak w puzzlach, gdzie kawałek po kawałku dochodzimy do pełnego obrazu. Nie jest jednak powiedziane, że to obraz definitywny, bo Baricco może w przyszłości dołożyć nowe elementy, żeby zburzyć wyobrażenia czytelników i ukształtować je od nowa. To się dopiero okaże…
Data wydania: 2019-06-12
ISBN: 978-83-8110-721-1, 9788381107211
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 112
dodana przez: bookkeeper

Autor

Włoski pisarz, autor sztuk teatralnych (Novecento, Davila Roa), krytyk muzyczny i teatralny, eseista (Il genio in fuga, L'anima di Hegel e le mucche del Wisconsin). Zdobył międzynarodową sławę dzięki powieści Jedwab (we Włoszech ponad trzydzieści wyd...

Książki Alessandro Baricco

Wszystkie książki Alessandro Baricco

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Trzy razy o świcie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Matylda_Saresta
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane (2019-11-05)
"...przecież każdy z nas ma przed sobą takie dymiące zgliszcza (...)" To drugi raz, po Buszującym w zbożu, FENOMENALNA powieść o niczym w zasadzie. Ogromne zaskoczenie, niesamowita forma narracji, niby zwyczajna, niby nudna, ale nieposkromiona w swojej sile przyciągania. Zakochałam się w opowiadaniu nr 1 na zabój! A są trzy, nierozerwalnie zazębiające się swoimi historiami. Cudnie hotelowy klimat. Szkoda tylko, że to tak krótkie formy, bo hipnoza na takim poziomie mogłaby trwać co najmniej parę dni. Polecam, choć wiem, że nie każdy padnie z zachwytu - jak ja:)
{} | link |
@Annette_Cinnamon
@Annette_Cinnamon
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane (2019-10-02)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się