Twarz bestii

Bartłomiej Kowaliński
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Twarz bestii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Nikt nie rodzi się bestią…

W sądeckiej rzece odnaleziono zwłoki miejscowej dziewczyny, a ostatnią osobą, z którą się spotkała, był jej chłopak. Przypadkowy turysta zeznał, że widział ich kłótnię, jednak badania DNA nie potwierdziły sprawstwa nastolatka. Śledztwo utknęło w miejscu.

Paweł Wolski, znany dziennikarz śledczy, dostaje tajemniczego maila z prośbą o pomoc. Kiedy po dwóch dniach trafia w Beskid Sądecki, do wsi, z której wiadomość została wysłana, dowiaduje się, że dziewczyna będąca rzekomym nadawcą nie żyje od prawie trzech miesięcy. Podążając za poszlakami, odkrywa powiązania mordercy z innym zajściem sprzed roku, a cicha miejscowość pod lasem okazuje się sceną jeszcze wielu niewyjaśnionych historii.

Data wydania: 2021-11-04
ISBN: 978-83-66977-07-5, 9788366977075
Wydawnictwo: Dreams
Stron: 376
dodana przez: Vernau

Autor

Bartłomiej Kowaliński Bartłomiej Kowaliński
Urodzony w 1986 roku w Polsce (Kraków)
Bartłomiej Kowaliński urodził się w 1986 roku w Krakowie i do dziś jest związany z tym miastem. Zawodowo zajmuje się doradztwem kredytowym oraz leasingowym. Pasjonat sportu. Uprawiał narciarstwo alpejskie, lubi też piłkę nożną oraz jazdę na rowerze....

Pozostałe książki:

W zmowie z mordercą
Wszystkie książki Bartłomiej Kowaliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Spójrz w Twarz Bestii

27.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Twarz bestii to jeden z kryminałów polskich autorów, od którego trudno się oderwać. Bartłomiej Kowaliński ma niezwykłą umiejętność opisywania zagadek z przeszłości i odkopywania ich wspólnie z czytelnikiem na kartach powieści. Debiut był niezwykle udany, W zmowie z mordercą odbiło się echem w świecie fanów kryminałów, jak będzie teraz z drugą częś... {} Recenzja książki Twarz bestii

Twarz bestii

6.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mam kilku ulubionych Autorów, których książki czytam dla rozrywki. Dla czystej przyjemności czytania. Nie robię notatek, nie korzystam ze znaczników. Siadam wygodnie w fotelu i oddaję się lekturze. Takiej właśnie, całkiem przyjemnej rozrywki dostarczył mi najnowszy kryminał Bartłomieja Kowalińskiego – „Twarz bestii”. Już od pierwszej strony dałam ... {} Recenzja książki Twarz bestii

@linaewe85@linaewe85 {}× 2

Twarz bestii

4.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Paweł Wolski otrzymuje tajemniczy mail z prośbą o pomoc. Wrodzona ciekawość nie pozwala mu przejść koło niego obojętnie. Wyrusza do małej miejscowość w Beskidzie Sądeckim i rozpoczyna dziennikarskie śledztwo. Sprawa, która początkowo wydawała się dość jednoznaczna z czasem nabrała zupełnie innego wyrazu. Stała się dużo bardziej złożona, a jej rozw... {} Recenzja książki Twarz bestii

Zbrodnia zawsze znajduje się na końcu drogi…

14.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zbrodnia zawsze znajduje się na końcu drogi… Jej początkiem może być pojedynczy bodziec, iskra, która nagle wyzwala zło. Może być nim również finał czyjegoś wieloletniego, tragicznego losu. Zło zawsze ma swoją genezę, ma przyczynę. Tuż za nimi kryje się motyw, częstokroć schowany w cieniu, zakamuflowany fałszywymi emocjami i zamaskowany kłamstwem.... {} Recenzja książki Twarz bestii

Moja opinia o książce

Opinie

@etiudyliterackie
2021-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Ach jak ja żałuję, że dopiero teraz poznałam Pawła Wolskiego! Dziennikarz śledczy, który przed niczym się nie cofnie i stawia na szali własne dobro oraz bezpieczeństwo swojej rodziny, aby odkryć prawdę. Takich bohaterów uwielbiam! Zaangażowanych, pełnych emocji, energicznych. Bohaterów, którzy nigdy nie powiedzą „nie”, kiedy ktoś poprosi ich o pomoc i dodatkowo po prostu prawdziwych, potrafiących okazać również strach i swoje obowy.
Wolski otrzymuje wiadomość od pewnej dziewczyny. Okazuje się jednak, że gdy śledczy trafia na miejsce owa nadawczyni maila nie żyje… Kto zatem wysłał wiadomość? I co go jeszcze spotka w Beskidzie Sądeckim? Podążając za nowymi informacji natrafia na sprawę sprzed roku. Czy zbrodnie są ze sobą powiązane? Z pewnością mała miejscowość kryje w sobie wiele tajemnic…
Tę książkę czyta się jednym tchem. Nie ma ani jednej chwili na oddech. Na jaw wychodzą co chwilę nowe informacje, które tylko utrudniają i komplikują dojście do rozwiązania, a kiedy czytelnik ma wrażenie, że obrał już właściwą drogę, autor szybko zmienia bieg zdarzeń i wszystko zaczyna się od nowa.
Klimat całej historii tworzy również okolica, gdzie rozgrywa się akcja. Las, góry, rzeka, mała miejscowość to wszystko potęguje odbiór całej fabuły, która, podkreślam to jeszcze raz, jest znakomita.
Takiego rozwiązania sprawy kompletnie się spodziewałam, obstawiałam innego sprawcę ...

{}× 1 | link |
@tomzynskak
2021-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

„Twarz bestii” Bartłomieja Kowalińskiego to książka, która spowodowała, że już od pierwszej strony zostałam wessana w wir niesamowitych zdarzeń z wieloma zwrotami akcji, których zakończenie okazało się być nieprzewidywalne i zaskakujące.

Zacznijmy od samego stylu pisania autora, który w mojej ocenia jest genialny. Język jest naprawdę przyjemny w odbiorze - niewyrafinowany, raczej prosty, bez wulgaryzmów, jednak obrazowy.
Co cechuje książkę to przede wszystkim świetnie skonstruowana fabuła, wyraziści bohaterowie i co najważniejsze brak przewidywalności.
Fabuła być może nie jest wielowątkowa, jednak nie ma w niej miejsca na nudę. Zwroty akcji, dynamika, zawiła zagadka kryminalna sprawiają, że od książki nie jesteśmy w stanie się oderwać chociażby na chwilę.
Postać Pawła Wolskiego, czyli głównego bohatera oraz dziennikarza śledczego jest niesamowita. Ma on wiele ludzkich cech i przez to nie sposób go nie lubić. Przyglądanie się jego śledztwu to czysta przyjemność. Pomimo niebezpieczeństwa nie cofa się przed okryciem prawdy, a jego dociekliwość i charyzma są powalające.
Na szczególną pochwałę zasługuje także oddanie klimatu małej, górskiej społeczności gdzie każdy każdego zna. Jednak czy wszystko o nim wie? Zdecydowanie nie. To właśnie jest też jedna z ważniejszych rzeczy jaką porusza ta książka - nie oceniajmy nikogo po „okładce” i pogłoskach jakie możemy o nim usłyszeć.

Bartłomiej K...

{} | link |
@werciajakubiak
2021-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane KRYMINAŁ/THRILLER moje
BT
2021-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@bartoszsoczowka
2021-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@zkotemczytane
2021-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@linaewe85
2021-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2021-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Sensacja, thriller, horror,kryminał ebook/legimi 2021
@zaczytana_mama_dwojki
2021-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 roku

Cytaty z książki

O nie! Książka Twarz bestii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl