Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej

Jim Collins, Bill Lazier
Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak przekształcić firmę w prężne przedsiębiorstwo zdolne do osiągania ponadprzeciętnych wyników przez długi czas.

Jim Collins i Bill Lazier przygotowali niniejszą książkę na podstawie kursu, który prowadzili w Stanford Graduate School of Business. Ich celem było stworzenie przewodnika dla liderów małych i średnich firm, którzy pragną zbudować wybitne przedsiębiorstwa osiągające trwałe wyniki. Dowiesz się z niej, jak stworzyć wersję 2.0 własnej firmy. I jak poradzić sobie z wyzwaniem rozwoju swoich umiejętności przywódczych, kiedy będzie się ona powiększała, osiągając dwukrotnie, pięciokrotnie, a nawet dziesięciokrotnie większe rozmiary niż na początku.

Autorzy Twojej firmy 2.0 przedstawiają liczne studia przypadków, a także:
• Omawiają kluczowe elementy wspólne dla wszystkich wielkich, trwałych firm – autentyczny styl przywództwa, wizję, strategię, innowacje i taktyczną doskonałość;
• Pokazują, jak ustalać wartości, cel i misję, gdy Twoja firma jest wciąż mała i elastyczna, jednocześnie tworząc przekonanie o jej ogromnym potencjale;
• Demonstrują, jak rozwinąć najbardziej efektywny w Twojej sytuacji styl przywództwa, skupiając się na odpowiedzi na kluczowe pytanie: jakiej sprawie służysz?
• Pokazują, jak przełożyć wizję na skuteczne codzienne taktyki biznesowe oraz jak wspierać konsekwentną doskonałość taktyczną we wszystkim, co robi Twoja firma;
• Wyjaśniają, jak rozwiązać krytyczne problemy strategiczne, z którymi boryka się każda mała i średnia firma;
• Przedstawiają zestaw koncepcji – i szereg praktycznych technik – stymulujących kreatywność i utrzymujących innowacje wraz z rozwojem firmy.
***
To książka, która wpłynęła na mój styl przywództwa bardziej niż jakakolwiek inna pozycja. Dzięki skupieniu się na głębi, a nie na sprawach powierzchownych zdołałem ujawnić najlepszą i najbardziej naturalną część siebie zamiast naśladować innych ludzi.
Reed Hastings, współzałożyciel serwisu Netflix

Książki oparte na studiach wyjątkowych firm, prowadzonych przez Jima Collinsa i jego współpracowników, towarzyszą nam od ponad dwóch dekad. I są niezwykle bliskie mi „od początku”. Dziś to już klasyka literatury z obszaru zarzadzania i przywództwa, klasyka z najwyższej półki. Ich moc zawiera się w integracji perspektyw – od złożoności zjawisk po proste, niezwykle praktyczne zasady, które autor ze swoich studiów wyprowadza. Większość z nich ma walory uniwersalne i ponadczasowe, o czym możemy się przekonać z tego niezwykłego opracowania łączącego pierwsze odkrycia Collinsa z najnowszymi refleksjami o działaniu wybitnych liderów i ich firm już w realiach postcovidowych. To lektura porywająca, prosta, a zarazem wymagająca, bo realizacja wskazówek Collinsa wymaga otwartości umysłu, biznesowej pokory, a przy tym wiary i determinacji.
Dla oddanych czytelników autora „Od dobrego do wielkiego” lektura jest ucztą twórczego utrwalenia wyjątkowych inspiracji. A dla tych, którzy jeszcze tego świata nie poznali – fantastyczną okazja, by przyłączyć się do elitarnego grona liderów. Książka będzie szczególnie przydatna dla wszystkich, którzy niezależnie od skali ustawicznie rozwijają swoje organizacje i kompetencje jutra, niezbędne do osiągania i utrwalania sukcesu.
- Jacek Santorski, twórca Akademii Psychologii Przywództwa przy Szkole Biznesu PW
***

Data wydania: 2022-05-20
ISBN: 978-83-8231-104-4, 9788382311044
Wydawnictwo: MT Biznes
Kategoria: Biznes
Stron: 432
dodana przez: Vernau

Autor

Jim Collins Jim Collins
Urodzony 25 stycznia 1958 roku w USA (Aurora, Kolorado)
James C. „Jim” Collins jest amerykańskim badaczem, pisarzem, mówcą i konsultantem zajmującym się zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz zrównoważeniem i rozwojem firmy.

Pozostałe książki:

Built To Last Pięć najważniejszych pytań dotyczących twojej firmy Od dobrego do wielkiego. Czynniki trwałego rozwoju i zwycięstwa firm Od celu do wyniku. Siła mechanizmów katalitycznych w biznesie Jak upadają giganci? I dlaczego niektóre firmy nigdy się nie poddają
Wszystkie książki Jim Collins

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl