Twórcy i ofiary ery internetu

Kieran Levis
Twórcy i ofiary ery internetu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Wygrani i przegrani" opowiada historie twórców - i ofiar - wieku internetu. Opisuje, jak garstka firm narodziła się i wzbiła na wyżyny, i jak inne z nich spadały, w obrębie nowej, zażarcie konkurencyjnej sieciowej gospodarki.

Kieran Levis wyjaśnia, w jaki sposób niewielkiej liczbie nowatorskich, dalekowzrocznych przedsiębiorców i firm udało się stworzyć i zdominować zupełnie nowe rynki, podczas gdy tak wielu innych poniosło klęskę. Pokazuje, jak Amazon i Google, zaczynając od zera, doszły do miliardowych przychodów, podczas gdy IBM, Kodak i AOL nagle stanęły w obliczu katastrofy; jak Nokia i Sky, wcześniej stojące na krawędzi bankructwa, zdobyły pozycję globalnych liderów; i opisuje niezwykłą historię wzlotu, upadku i ponownego wzlotu Apple.

Levis wyjaśnia, dlaczego cyfrowa rewolucja wiąże się z takim nasileniem twórczej destrukcji; jak nieznani konkurenci, "zakłócające" technologie i niezwykłe modele biznesowe rzuciły na kolana liderów rynków, którzy zdawali się nie do pokonania; jak niektórzy zwycięzcy tak mocno związali z sobą klientów, że zgarnęli niemal wszystkie nagrody; i jak błyskawiczny sukces rodził pychę, która często stawała się przyczyną upadku.

Te dramatyczne historie, opowiedziane w sposób klarowny, dynamiczny i dowcipny, pokazują, jakie cechy tej garstki zwycięzców pozwoliły im utrzymać prowadzenie, podczas gdy ich brak poważnie zaszkodził wszystkim przegranym.
Data wydania: 2010-06-01
ISBN: 978-83-7495-800-4, 9788374958004
Wydawnictwo: Muza
Stron: 258

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Twórcy i ofiary ery internetu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mcmarcus
2012-01-22
Chcę przeczytać E-biznes Mam

Wczoraj kupiłem i zapowiada się na świetną lekturę. Z tego co zdarzyłem się zorientować, jest to analiza strategiczno-biznesowa tuzów e-gospodarki oraz firm z sektora IT: Apple, Sony, Amazon.com, Netscape, AOL, eBay, Google, IBM, Craigslist i wielu innych. Wyróżnikiem tej książki jest to, że prócz firm świetnie znanych, które odniosły sukces - jak Amazon.com - jest tu także historia i analiza firm, które poniosły klęskę - jak w sektorze e-commerce Webvan. Szkoda, że o tej książce dowiedziałem się dopiero wczoraj - ale lepiej późno, niż wcale ;)

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Twórcy i ofiary ery internetu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl