Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia

Marcin Wilk
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Kobieta ze słońcem w głosie. Wyjątkowo opowiedziana historia niezwykłej artystki Jej otwarta i szczera radość była czymś unikatowym i wprost zaraźliwym. Nie przypadkiem sztandarowym utworem Ani stała się piosenka Tyle słońca w całym mieście. Ania całą sobą niosła aurę słońca, wspomina Halina Frąckowiak. Kiedy Anna Jantar wychodziła na scenę, rozpromieniała swoim blaskiem wszystkich dookoła. Publiczność ją kochała. Z wzajemnością. Na jej koncerty przychodziły tłumy fanów, a ona czarowała ich swoim wdziękiem. Przyciągała do siebie ludzi. Pełna pasji i miłości do muzyki. Nawet kiedy wydawać by się mogło, że osiągnęła już wszystko, a jej piosenki zostały docenione w kraju i za granicą, ona wciąż poszukiwała swojej muzycznej drogi. Dziś dla wielu artystów stanowiłaby wzór do naśladowania: otwarta, serdeczna i towarzyska, a jednocześnie niezwykle pracowita i pełna pokory, konsekwentnie spełniała swoje marzenia. Marcin Wilk stworzył biografię kompletną, dotarł do tych, którzy znali Annę Jantar najlepiej: jej rodziny.
Data wydania: 2020-06-03
ISBN: 978-83-240-5995-9, 9788324059959
Wydawnictwo: Znak
Kategorie: Biografia, Reportaż
Stron: 400
dodana przez: Justyna_K
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marcin Wilk Marcin Wilk
Urodzony w 1978 roku w Polsce
Marcin Wilk – polski dziennikarz, publicysta, krytyk, tłumacz, redaktor, konsultant programów literackich. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikował na łamach m.in. Polityki, Tygodnika Powszechnego, Przekroju, art.papieru, Cz...

Pozostałe książki:

Równość W biegu Książka podróżna Pokój z widokiem. Lato 1939 Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Wszystkie książki Marcin Wilk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

'Nic nie może przecież wiecznie trwać...'

7.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Autorem książki Tyle słońca. Anna Jantar jest nie kto inny jak Marcin Wilk. Pewnie niektórzy z Was znają go dzięki publikacji Kwiatkowska. Żarty się skończyły. Wstęp do książki napisała córka gwizdy estrady, Natalia Kukulska. O to fragment: Gdy na lotnisku, trzymając bukiet frezji, nie doczekałam się przylotu mamy i spotkania z nią... To tak... {} Recenzja książki Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia

Moja opinia o książce

Opinie

@Deutschland91
2019-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Sprawnie napisana biografia Anny Jantar, tragicznie zmarłej artystki. Akurat wcześniej czytałam "Bursztynową dziewczynę" autorstwa Marioli Pryzwan i fakt, że pewne elementy się powtarzają wcale mi nie przeszkodziło w lekturze tej książki.
Autor opisując życie Anny i jej rodziny nie szuka tanich sensacji, tylko krok po kroku przedstawia dzieciństwo piosenkarki, jak zaczęła się jej przygoda ze śpiewaniem, pojawi się też rozmowa z matką Anny, Panią Haliną.
Ze wspomnień wielu osób można wywnioskować, że piosenkarka była osobą bardzo lubianą. Nie tylko ze względu na swój talent, ale dlatego, że zawsze była pomocna, nie wynosiła się w przeciwieństwie do niektórych dzisiejszych artystów.Dodatkowo w książce są przedstawione fotografie artystki z jej różnych okresów życia, autor opisuje także gdzie wokalistka koncertowała.
Mnie ta pozycja wciągnęła od początku do końca. Opisane sytuacje mnie wzruszały a czasem wprawiały w dobry humor. Trudno było mi uwierzyć, że artystka o której mowa nie żyje już od ponad 30 lat. Czytając tę książkę odnosi się wrażenie, że ona wciąż jest obecna. Szczególnie poruszyły mnie końcowe rozdziały, kiedy artystka cieszyła się na myśl spotkania z rodziną i niestety nie doczekała tego momentu. Cieszę się, że miałam okazję dowiedzieć się czegoś o artystce. Mogę podpisać się pod słowami Natalii Kukulskiej. Jest to książka, do której chce się wracać i odkrywać ją nowo. Życie Anny Jantar śledzi się jak film, który pokazuje nie tylko utalentowaną artyst...

{}× 4 | link |
AN
2021-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@ladymakbet33
2021-01-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl