Tymczasowa

Małgorzata Hayles "Greta Drawska"
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Tymczasowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Ta opowieść jest jak szampan i truskawki - łaskocze czytelnicze podniebienia, jest soczystą ucztą i wprawia w dobry nastrój. Jesteś żoną, matką, córką, siostrą, przyjaciółką, synową. Jesteś kobietą. Pewne role "grasz" od urodzenia, inne przybierasz lub są Ci narzucone. Z niektórymi z nich się zrastasz niemal bez jednego szwu, inne jak gorset lub klatka - początkowo ograniczają swobodę, by z czasem wytyczyć granice Twojego "ja" i ukształtować to, kim jesteś i jak jesteś postrzegana. To opowieść o tym co dzieje się wtedy, gdy klatka zostanie zdjęta. Choć główna bohaterka, Marta, dawno uzyskała pełnoletniość - jest to także historia o dojrzewaniu.
Data wydania: 2012-08-28
ISBN: 978-83-7674-192-5, 9788376741925
Wydawnictwo: Replika
Stron: 288

Autor

Małgorzata Hayles "Greta Drawska" Małgorzata Hayles "Greta Drawska"
Urodzona w 1973 roku w Polsce (Świebodzin)
Małgorzata Hayles jest absolwentką filologii angielskiej, anglofilką. Przez chwilę mieszkała w Londynie, by ostatecznie wybrać Poznań, w którym mieszka do dziś. Zadebiutowała powieścią Tymczasowa.

Pozostałe książki:

Kobiety nieidealne. Iza Kobiety nieidealne. Magda Rytuał Stos Chichot
Wszystkie książki Małgorzata Hayles "Greta Drawska"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Tymczasowa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@deana
2016-01-07
Przeczytane

Marta, tak naprawdę, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ma męża, dwójkę dzieci, dom. Nie podjęła pracy zawodowej, cały swój czas poświęcając rodzinie, jedynie w wolnych chwilach pisze teksty komediowe. Wszystko zmienia się w dniu gdy mąż oznajmia, że odchodzi do innej kobiety, zostawiając ją po prawie piętnastu latach małżeństwa. Dla kobiety jest to szok. Mimo, że gdzieś pod skórą czuła, że ich związek się wypalił, trudno jest jej uporać się z sytuacją. Wsparciem okażą się dzieci: Lenka i Antek, siostra Dagmara z chłopakiem Amerykaninem Johnem, matka oraz przyjaciółki. ,,Tymczasowa" to opowieść o zmaganiu się z samą sobą, odnalezieniu ponownie samej siebie, zmierzeniu się z samotnością. Marta to wszystko przerabia. Po latach bycia ,,żoną Tomasza" musi na nowo uczyć się samej siebie, na nowo się poznawać. Już nie przez pryzmat drugiej osoby ale zobaczyć się swoimi oczami. Nie jest to zadanie łatwe ale powoli wkracza na właściwą drogę opuszczając swoją ,,tymczasowość". Chociaż powieść porusza trudny temat, autorce udało się uniknąć niepotrzebnego popadania w patos oraz banał. Opowieść snuje lekko, płynnie pozwalając wydarzeniom spokojnie płynąć. Sama bohaterka ma też sporo dystansu do siebie. Nie użala się, nie jęczy ale odważnie kroczy w przyszłość. Na koniec można tylko pokiwać głową nad głupotą Tomasza, który chcą wyrwać się z monotonii sielskiego małżeństwa trafia z deszczu pod rynnę. ,,Tymczasowa" jako debiut prezentuje się całkiem zgrabnie. Dobra propozycja na wieczór z...

| link |
AN
2022-07-25
4 /10
Przeczytane
SY
2022-02-04
5 /10
Przeczytane
@spirit87
2022-01-03
5 /10
Przeczytane
@ola1806
2016-02-12
5 /10
Przeczytane Książki polskich autorów
@kasandra
2012-10-30
10 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Tymczasowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl