Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców

Danuta Zaremba
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Matematyka jest dosłownie wszędzie, a współczesny świat na każdym kroku daje nam okazję do jej zastosowania. Obliczanie budżetu, pensji i zobowiązań finansowych, zakupy, rozliczenia z urzędem skarbowym, kalkulowanie rat kredytu, szacowanie odległości, którą da się pokonać samochodem po tankowaniu - wszystkie te czynności wymagają użycia aparatu matematycznego, którego należyte zrozumienie pozwala szybko otrzymać właściwe wyniki i znacznie ułatwia codzienne życie.

Dlaczego więc tak wiele osób kojarzy matematykę z czymś nieciekawym, nieżyciowym i trudnym? Czemu w ich pamięci pozostają tylko nieliczne wzory, suche definicje, niewiele mówiące pojęcia? I to niekomfortowe uczucie, że długie godziny spędzone w szkolnych ławkach były czasem straconym. Ludzie zwykle nie widzą sensu w nauce matematyki, ponieważ nie dostrzegają jej związku z rzeczywistością i rzadko potrafią zastosować zdobytą wiedzę w praktyce - jako dzieci po prostu nie byli tego uczeni.

Nadszedł czas, by zmienić ten stan rzeczy. Kolejne pokolenia nie muszą wzrastać w fałszywym przekonaniu o bezużyteczności matematyki. Prosty język, klarowne wyjaśnienia, brak zbędnej teorii, przykłady z życia wzięte - oto przepis na sukces! Dzięki tej książce zdobędziesz narzędzia, które pozwolą Ci skutecznie przekazać wiedzę matematyczną dzieciom w niemal każdym wieku. Od absolutnych podstaw aż po zaawansowane zagadnienia - ten podręcznik pokaże Ci, jak uczyć, aby nie znudzić i by nabyte umiejętności dało się łatwo zastosować w praktyce.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Data wydania: 2020-09-15
ISBN: 978-83-283-6427-1, 9788328364271
Wydawnictwo: Helion
Stron: 152
dodana przez: mamazonakobieta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2020-09-20
9 /10

Matematyka potrafi być przyjacielem lub wrogiem, u mnie w domu jest tym i tym. Ksawery ją uwielbia i umie zdecydowania więcej niż przeciętny drugoklasista. Z Amelką jest zupełnie odwrotnie, matematyka jest jej koszmarem i jakby się dało, całkowicie by o niej zapomniała. Niestety się nie da, matematyka jest wszędzie, a jej podstawy są nam niezbędne w codziennym życiu. Przerobiliśmy wiele książek do matematyki, bardzo różnorodnych książek, jednak żadna nie była taka jak ta, co nas bardzo zaciekawiło. Z książki korzystałyśmy wspólnie z Amelką, czytając po kawałku, rozmawiając o przeczytanej treści, rozwiązując zadania, jakie w niej się znalazły. Nie powiem, że Amelka dzięki książce pokochała matematykę (taki dzień chyba nigdy nie nadejdzie), ale nie szukała miliona pomysłów jak odwlec czas, jaki poświęcamy na wspólną naukę matematyki, a to według mnie duży sukces.

Książka podzielona jest na siedem rozdziałów, a każdy z nich na podrozdziały. Takie rozwiązanie sprawia, że zdecydowanie łatwiej znaleźć w niej to, co akurat jest nam potrzebne.

W książce znajdziemy nie tylko teorię, ale również zadania i ich rozwiązania. Te rozwiązania są wytłumaczone krok po kroku, opisane co należy robić i to według mnie jest ogromny plus.

„Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców” to książka, którą polecam zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Można ją wykorzystać do wspólnej nauki, ale również dziecko śmiało może z niej samodzielnie się uczyć. W...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl