Uczucie prawdy

Karolina Wasielewska
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Uczucie prawdy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Ile wiemy o tych, których kochamy najbardziej?

Dla Justyny i Zosi odwiedziny u babci Marianny zawsze były małym świętem. Co piątek czekało na nie świeże ciasto, a aura spokoju i łagodności koiła ich młode, szalone dusze. Dziadka Zygmunta, który zmarł kilka lat wcześniej, wspominały gorzej – jako tego, który lubił zaglądać do kieliszka i był źródłem babcinych utrapień.

Ale co tak naprawdę wiedziały o Mariannie jej wnuczki? Czy to możliwe, aby jedna z najbliższych im osób ukrywała przez całe życie prawdę o swojej przeszłości?

Gdy po śmierci babci dorosłe już siostry porządkują jej mieszkanie, znajdują na dnie torebki zagadkowe zdjęcie z czasów wojny i miłosny list. Ani przez chwilę nie mają wątpliwości, że nadawcą musi być ktoś inny niż dziadek Zygmunt. Zaintrygowana Justyna namawia siostrę na podróż w rodzinne strony babci, na Kociewie, by rozwikłać tajemnicę. W zbieranych kawałek po kawałku śladach i wspomnieniach uda im się nie tylko dostrzec obraz wyjątkowej kobiety, ale też odnaleźć dla siebie drogowskaz na przyszłość.

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res
Data wydania: 2023-12-14
ISBN: 978-83-8313-775-9, 9788383137759
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 336
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mężczyzna z fotografii

WYBÓR REDAKCJI
12.02.2024

MĘŻCZYZNA Z FOTOGRAFII Mówi się żeby nie oceniać książki po okładce, ale jak przejść obojętnie obok takiej cudnej grafiki, która przyciąga wzrok i pobudza wyobraźnię. Nie da się. Dlatego gdy tylko ujrzałam "Uczucie prawdy" w klubie recenzenta serwisu nakanapie.pl od razu się na nie zdecydowałam. Karolina Wasielewska jest dziennikarką i autorką bl... Recenzja książki Uczucie prawdy

Moc miłości

14.02.2024

Atmosfera i klimat tej opowieści są niesamowite. Dzięki zanurzeniu się w świat dwóch sióstr: Justyny i Zosi, możemy przeżyć fascynującą podróż w czasie, do okresu II wojny światowej i lat tuż po wojnie. Współcześnie odkrywamy mało znaną część Polski-Kociewie. Ta nazwa, z niczym mi się nie kojarzyła. Natomiast opisy malowniczych, bardzo romantyczny... Recenzja książki Uczucie prawdy

@Strusiowata@Strusiowata × 20

Uczucie prawdy

19.01.2024

Justyna i Zosia to siostry, które najlepsze wspomnienia z beztroskiego dzieciństwa mają z domu dziadków.Z babcią kojarzą ciepło,spokój,pyszne ciasto i miłość.Natomiast dziadka zapamiętały jako lubiącego zajrzeć do kieliszka I urzalajacego się człowieka. Siostry ponownie wracają do domu dziadków,tylko tym razem,po to aby uprzątnąć rzeczy po śmierci... Recenzja książki Uczucie prawdy

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mamazonakobieta
2024-02-07
9 /10
Przeczytane

Pani Marianna doczekała się wielu wnuków, a nawet prawnuków. Jednak po jej śmierci tak naprawdę cierpiały dwie z nich – Justyny i Zosi. Młode kobiety doskonale pamiętają odwiedziny u babci, które naprawdę uwielbiały. Teraz gdy umarła, postanawiają udać się do jej mieszkania, powspominać, posprzątać jej rzeczy. Dla nich dzień pogrzebu nie jest zwykłym dniem, w którym „odbębnią” co trzeba i tyle.
Podczas porządków dziewczyny odnajdują torebkę, z którą ich babcia się nie rozstawała. Jednak nie spodziewały się, co kryje. Na jej dnie była tajemnicza kartka oraz miłosny list podpisany inicjałami zupełnie innymi niż ich dziadka. Justyna postanawia go odnaleźć i poznać historię ich babci. Chociaż Zosia początkowo jest sceptycznie nastawiona, w końcu tak naprawdę nie wiedzą nic, w końcu się zgadza. Młode kobiety wyruszają do rodzinnej miejscowości babci, gdzie wynajmują pokoje u pewnej pani i zamierzają dowiedzieć się, jak wyglądała przeszłość ich babci. Czy im się uda? Czego się dowiedzą? Kogo poznają? Czy „grzebanie” w przeszłości było dobrą decyzją?

Książkę czytamy z dwóch perspektyw czasowych. Tym sposobem poznajemy historię sióstr Justyny i Zosi, a także cofamy się w czasie i poznajemy historię ich babci. Mnie obie się podobały i to bardzo.
Książka wciągnęła mnie praktycznie od pierwszych stron i nie pozwoliła się od siebie oderwać aż do samego końca. To historia o miłości, życiu, które potrafi nieźle dać w kość, decyzjach, od których zależy szczęście wielu ...

× 1 | link |
@burgundowezycie
2024-01-27
7 /10
Przeczytane

„Uczucie prawdy” to debiutancka powieść Karoliny Wasielewskiej, która opowiada o historię o rodzinnych sekretach i skrywanych uczuciach 🤫.

Główne bohaterki, Justyna i Zosia, są wnuczkami Marianny, która zmarła, zostawiając im tajemniczy list i zdjęcie z czasów wojny. Kto jest nadawcą listu? Czy to ktoś inny niż dziadek Zygmunt, który był alkoholikiem i sprawiał babci wiele cierpienia? Siostry postanawiają odwiedzić Kociewie, rodzinne strony babci, i odkryć jej niezwykłą historię. Po drodze będą musiały zmierzyć się ze swoimi własnymi problemami i znaleźć sens życia.

Karolina Wasielewska zabiera nas w piękną podróż w przeszłość babci Marianny, która ukrywała przez całe życie sekrety z czasów wojny. Jej wnuczki to świetne bohaterki, których losy śledzi się z ciekawością. Akcja dzieje się w dwóch liniach czasowych. Pierwsza w teraźniejszości, gdzie poznajemy Justynę i Zosie oraz kulisy odkrywania sekretów babci. Druga w latach 1939-1956, gdzie poznajemy historię babci Marianny. Język powieści jest bardzo obrazowy, dzięki temu czujemy się jakbyśmy byli w malowniczym Kociewie i razem z dziewczynami odkrywały tajemnice. Powieść jest bardzo życiowa, a czytanie sprawia wiele radości, zwłaszcza odkrywanie sekretów. To historia o rodzinnych losach oraz niełatwych wyborach i dylematach, co budzi podczas lektury wiele emocji .

Polecam ją w szczególności tym, którzy lubią sagi rodzinne oraz tajemnice z prze...

| link |
@mag-tur
2024-02-18
8 /10
Przeczytane
@Strusiowata
2024-02-14
10 /10
Przeczytane
@Moncia_Poczytajka
2024-02-12
9 /10
Przeczytane Odwiedzamy Polskę ❤️ 2024 ❤️ 🎁 Recenzenckie 🏨 Pensjonaty i hotele 💣 Wojenne czasy 📚 Posiadam
@zaczytana_kociara87
2024-01-19
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Uczucie prawdy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl