Ultima

Stephen Baxter
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Ultima
Książka Ultima
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Fascynująca powieść science fiction o eksploracji alternatywnych wszechświatów i głębokich otchłani czasu. Na planecie Per Ardua krążącej wokół gwiazdy Proxima odkryto artefakty obcych – Włazy, które pozwalają ludziom pokonywać lata świetlne, jakby wkraczali do innego pokoju. Ale ta nowo odkryta łatwość podróżowania w przestrzeni ma konsekwencje…. Gdy ludzkość odkrywa prawdziwą naturę wszechświata, ujawnia się przerażająca prawda. Wszyscy mamy niezliczone przeszłości zbiegające się w tej jednej teraźniejszości – a nasza przyszłość jest przerażająco skończona. We wszechświecie są umysły liczące miliardy lat, które nami sterują i mają wobec nas pewne plany, niezbyt przyjazne. Czas walczyć, b y odzyskać kontrolę nad swoim losem i uniknąć zagłady…. „Ultima to tour de force space opery, powieść, w której nieokiełznana wyobraźnia autora tworzy wizję pełną niezwykłych pomysłów. To prawdziwa uczta dla każdego fana fantastyki i jest już jasne, że Baxter to najwybitniejszy spadkobierca Arthura C. Clarke’a!”. SFFWorld
Data wydania: 2019-10-23
ISBN: 978-83-8116-759-8, 9788381167598
Wydawnictwo: ZYSK I S-KA
Cykl: Proxima/Ultima, tom 2
Stron: 612
dodana przez: Mirko

Autor

Książki Stephen Baxter

Wszystkie książki Stephen Baxter

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ah te podróże!

,,Ultima'' jest to drugi tom ,,Proxima'', którą czytałam w zeszłym roku i niestety... mało z niej pamiętam. Książka opowiada o eksploracji alternatywnych wszechświatów i głębokich otchłani czasu. W poprzedniej części z tego, co pamiętam, byliśmy przy bohaterach, gdy ci odkrywali nowo skolonizowany świat. Teraz jest podobnie, lecz badamy razem z nimi tajemnicę budowniczych włazów. Chcą poznać i ich cel i powoli przez stronice tej książki dążą do tego... na mój gust za wolno, ale to już kwestia sporna. W całej książce widać było, że autor chce nakierować czytelnika, aby ten nie skupiał za bar... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Wilczekczyta
2019-11-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
Przekombinowany świat. Za mało o bohaterach, którzy są ciekawi. Za długie opisy.
Na plus to fantastyczna tematyka.
{} | link |

Cytaty z książki

Warto było stoczyć tę bitwę, o czym wiedział od chwili, gdy zrozumiał dziwną naturę zagadkowego systemu przeinaczania historii, w którym uwikłała się ludzkość.

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}