Urszula

Izabela M. Krasińska
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Urszula
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Urszula często wraca myślami do czasów, gdy dom naznaczony chorobą ojca wcale nie był bezpiecznym schronieniem. Wtedy największym wsparciem była dla niej Agnieszka. Dziś po siostrzanej miłości nie został już nawet ślad. Skrywane lęki i zawikłana rodzinna historia sprawiają, że Ula coraz chętniej ucieka w samotność. Gdy pewnego dnia poznaje w pracy uroczego Szymona, dostrzega w nim ciepło, za którym od dawna tęskni. Wierzy, że związek pełen czułości i szacunku ukoi niepokój.
Czy rodzące się między nimi uczucie pomoże jej zapomnieć o przeszłości i zaufać na nowo? Czy, dźwigając na barkach błędy rodziców, można stworzyć szczęśliwy dom? I czy istnieje jeszcze szansa, aby odbudować to, co od dawna wydaje się stracone?
Powracające wspomnienia, nowe nadzieje i wsparcie, które pozwala odzyskać radość małych chwil. „Urszula” to poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia.
Data wydania: 2021-01-13
ISBN: 978-83-66736-11-5, 9788366736115
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Matki i córki, tom 3
dodana przez: Justyna_K

Autor

Izabela M. Krasińska Izabela M. Krasińska Izabela Maria Krasińska - absolwentka filologii polskiej. Pochodzi z gminy Zakrzew koło Radomia. Z miłości do swojego muzycznego idola (Garou) nauczyła się francuskiego, co zaowocowało wieloma szczęśliwymi zdarzeniami w jej życiu. Uwielbia koty, Ima...

Pozostałe książki:

Aniela Najlepsza przyjaciółka Wanda Ta, która odeszła Salome
Wszystkie książki Izabela M. Krasińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Urszula” Izabela M. Krasińska

7.02.2021

Saga rodzinna Matki i córki, której autorką jest Izabela M. Krasińska, totalnie zawładnęła moimi myślami. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami opinią na temat Urszuli, ostatniego tomu sagi. Czy był tak samo dobry, jak jego poprzednie części? Tym razem mamy okazję bliżej poznać Urszulę, córkę Wandy. Dziewczyna nie miała łatwego dzieciństwa. Pija... Recenzja książki Urszula

@Sylwia.B@Sylwia.B × 1

Urszula - dorosłe dziecko alkoholika.

8.02.2021

„Urszula” to ostatni tom z serii matki i córki autorstwa p. Izabeli Krasińskiej. Tym razem poznajmy losy drugiej córki Wandy. Dziewczyna nie miała łatwego życia. Tak naprawdę wychowana przez starszą siostrę, nie zaznała rodzicielskiej miłości, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. * Ten tom jest zwieńczeniem trylogii. Doskonale widać jak wzorce wyni... Recenzja książki Urszula

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2021-01-18
6 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Sagi/Serie/Powieści wielotomowe

Pierwsze dwie części rewelacyjne, tutaj zabrakło mi tego czegoś. Jest to dobra powieść, jednak w moim odczuciu odstaje trochę od dwóch pierwszych historii. Jest podobna do innych książek autorki. Dwie pierwsze opowieści miały to coś, zapierały dech w piersiach podczas czytania, tutaj otrzymałam dobrą ale niczym nie wyróżniającą się opowiastke. Jak dla mnie historia o Uli była najmniej zajmująca, autorka czasami zbyt wiele razy powtarzała to samo i jakoś ehhh fajerwerków nie było. A tak czekałam na ostatnią część cyklu.

× 15 | link |
@agulkag
2022-06-06
Przeczytane

Książka kończąca sagę "Matki i córki" poświęcona jest Urszuli. Kobieta boryka się z syndromem DDA. Nie wdając sie w szczegóły dotyczy on osób wychowujących się w rodzinie alkoholika.
Dziewczyna za wszelką cenę chce oderwać się od toksycznej rodziny, ale wciąż do niej powraca na każde zawołanie matki. Trudno jest jej także wejśc w związek, bo desperacko dąży do zrujnowania go, twierdząc, że nie jest możliwe to, aby ktoś ją naprawdę pokochał.
Powieść nasączona jest emocjami. Czytelnik wchodzi mocno w postac bohaterki i wraz z nią przeżywa koszmar zarówno dzieciństwa, jak i młodości. Chce się wejść na strony powieści i potrząsnąć Ulą, ale to tylko pokazuje, jak trudno wyjść na prostą po koszmarze życia pod jednym dachem z nadużywającym alkoholu członkiem rodziny.
Autorka porusza ważny problem dotykający wielu rodzin, bo tak naprawdę najczęściej sprawa rozbija się tylko o osobę uzależnioną, a niewiele wiadomo co dzieje się z pozostałymi członkami rodziny. Książka przynosi wiele emocji od złości po niechęć do bohaterki, ale to po prostu samo życie.

× 8 | link |
@ladypasja
2021-02-23
9 /10

Dziś przychodzę do Was z ostatnią częścią sagi „Matki i córki”. „Urszula” autorstwa Izabeli K. Krasińskiej to opowieść pełna emocji i bólu. Tytułowa bohaterka, wychowana w domu wypełnionym terrorem, wprowadzanym przez ojca alkoholika, dorasta i wchodzi w samodzielne życie. Jednak jej bagaż doświadczeń jest tak wielki, że ciężko się pod jego ciężarem nie ugiąć. Czy pojawią się osoby, które będą umiały pomóc Urszuli? Czy uda się przełamać fatum ciążące od pokoleń, na kobietach w rodzinie?

To książka przepełniona trudnymi emocjami… bólem, lękiem i narastającą obojętnością. Pokazująca ludzką znieczulicę na nieszczęście drugiej rodziny.

Mnie najbardziej uderzyło przedstawienie funkcjonowania dzieci (Urszuli i jej dwóch sióstr) w takim dysfunkcyjnym domu, sieć kłamstw snuta przez całą rodzinę, by prawda nie wyszła na jaw oraz powielanie, jedynego znanego, schematu ofiary i oprawcy. Wstyd przed oceną sąsiadów, strach przed oprawcą i współuzależnienie doprowadza do napędzania spirali przemocy. Gasnąca w oczach dzieci wiara w zmianę jest zatrważająca.

Gorąco polecam lekturę całej sagi. To ważna i trudna książka, ukazująca problem wielu tysięcy kobiet i dzieci. Opowieść pozwalająca (choć w niewielkim stopniu) zrozumieć emocje i zachowanie dorosłych dzieci alkoholików. Jednak co najważniejsze, to książka dająca nadzieję na szczęście i prawdziwą miłość, nawet po traumatycznych doświadczeniach z okresu dzieciństwa, nawet gdy...

× 1 | link |
@etiudyliterackie
2021-02-15
8 /10

Urszula


To trzecia kobieta, którą poznajemy dzięki Izabeli M. Krasińskiej na stronach sagi o matkach i córkach. Każda z nich miała zupełnie inne problemy i tutaj również nasza uwaga została zwrócona na kolejny jakże istotne zagadnienie, na DDA, czyli Dorosłe Dziecko Alkoholika. Poznajemy dzieciństwo naszej bohaterki, oraz to jak sobie radzi w dorosłym życiu niosąc na barkach doświadczenia z młodości.
Niestety mając tak wiele złych wspomnień, cały czas pijanego ojca, matkę, która nie daży córek zainteresowaniem, tym bardziej miłością, jaką oczekiwałyby dzieci, wyzwiska rzucane przez rodziców, ciągłe bójki i ogromny strach przed tym co może się wydarzyć każdego dnia, kiedy tylko ojciec wróci z pracy Urszula nie potrafi cieszyć się życiem, oderwać się od znienawidzonej przeszłości, zapomnieć o tym co ją spotkało, by teraz jako dorosła kobieta wieść szczęśliwe życie. Promykiem nadziei jest Szymon, którego poznaje. Niestety blokada jaką ma w sobie prowadzi do coraz częstszych nieporozumień. Czy jednak będzie potrafiła prawdziwie kochać, bo przecież nie wie, jak okazywać takie uczucia, przecież nie zaznała ich wcześniej.


To była bardzo przytłaczająca i smutna historia. Możemy zdać sobie sprawę ile szkody można wyrządzić małemu dziecko, kiedy nie może liczyć na nikogo, a przebywanie w domu staje się istnym koszmarem i jakie to potem odnosi skutki w dorosłym życiu. Dlaczego matka zgotowała taki los w swoim c...

| link |
@malgosia311
2021-05-19
8 /10
Przeczytane
@zaczytany.bebenek
2021-02-08
9 /10
Przeczytane
@Sylwia.B
2021-02-07
7 /10
Przeczytane
@jelonka11
2021-02-06
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Urszula. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Aniela
Aniela
Izabela M. Krasińska
8.1/10
Poruszająca opowieść o ludzkich losach Aniela miała trudne dzieciństwo i nie zaznała wiele miło...
Wanda
Wanda
Izabela M. Krasińska
8.1/10
Kolejna część poruszającej sagi „Matki i córki” Czy pierwsza miłość może stać się antidotum? Gdy r...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl