Uśmiechnij się! Siadamy do stołu. Wspólne rodzinne posiłki.

Jesper Juul
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Uśmiechnij się! Siadamy do stołu. Wspólne rodzinne posiłki.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy zdarza ci się zmuszać dziecko do jedzenia? Niepokoisz się, jeśli nie je mięsa lub warzyw? Często zwracasz mu uwagę przy stole? Czy kuchnia jest źródłem pozytywnej energii w twoim domu? Jak dbasz o dobrą atmosferę podczas posiłków? Rodzice odpowiadają za właściwe odżywianie swoich dzieci. Często skupiają na tym całą swą miłość i troskę, zapominając, że zdrowe posiłki to jeszcze nie wszystko. Równie ważne są bliskość, ciepło i bezpieczeństwo, które dzieci otrzymują razem z jedzeniem, oraz dobra atmosfera przy stole.
Duński pedagog Jesper Juul twierdzi, że wspólne rodzinne posiłki mogą być miłym spotkaniem bliskich sobie osób. Trzeba tylko aktywnie zadbać o kulturę jedzenia w swoim domu i… przestrzegać kodeksu dobrych manier dla rodziców.
Data wydania: 2011-12-02
ISBN: 978-83-62445-12-7, 9788362445127
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: MiND
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Uśmiechnij się! Siadamy do stołu. Wspólne rodzinne posiłki. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

2021-04-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Lubię powracać do książek J. Juula bowiem jak żaden inny znany mi autor punkt ciężkości kładzie na szacunku do drugiej osoby, tu akurat do dziecka. I to jest fantastyczne bo wydaje mi się, że wciąż zdarza się nam jako społeczeństwu zapominać, że dziecko ma prawo do szacunku, a nie ma co ukrywać przy stole najłatwiej o tym zapomnieć.
Polecam każdemu, bo wbrew pozorom to nie jest (i) "poradnik" (ii) wyłącznie dla rodziców.

{} | link |

Cytaty z książki

“Dobra rada staje się naprawdę dobra dopiero wtedy, kiedy weźmie się poprawkę na to, że nasza rodzina różni się od wszystkich innych, nawet jeśli je pod wieloma względami przypomina.”
{}
#
“Jeśli rodzicom coś nie wychodzi, przyczyn należy najczęściej szukać w sposobie, w jaki odnoszą się do dzieci. (...) Mówię tu o trudnej sztuce bycia bezpośrednim, szczerym, zaangażowanym, współ...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl