Uspokój swój mózg

Anders Hansen
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Uspokój swój mózg
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Jak poczuć się lepiej i zadbać o siebie w niespokojnych czasach?

Chociaż ludzkości nigdy nie żyło się lepiej, wielu z nas czuje się źle. Żyjemy w epoce ciągłego stresu, natłoku negatywnych i smutnych informacji, porównywanie się z innymi obniża nasze samopoczucie.

Książka szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad mózgiem, pozwala zrozumieć jakie mechanizmy kierują naszymi emocjami i samopoczuciem oraz daje konkretne wskazówki jak możemy poprawić nasz dobrostan i czuć się lepiej.
Po co nam emocje? Jaki wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa mają relacje z innymi? Ile kontaktów społecznych powinniśmy utrzymywać by czuć się lepiej? Jak zachować spokój w świecie w którym każdego dnia trafiają do nas negatywne i smutne wiadomości? Czy szczęśliwe życie jest w ogóle możliwe? Jak nie pozwolić by stres nas kontrolował?
Książka autora bestsellera „Wyloguj swój mózg”.
Poznaj ostatnie odkrycia naukowe i zadbaj o zdrowie swojego mózgu.

Szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego czujemy się tak źle, kiedy żyje nam się tak dobrze, zdałem sobie sprawę̨ z istotnego faktu: zapomnieliśmy, że jesteśmy istotami biologicznymi. Zapomnieliśmy, co sprawia, że czujemy się̨ dobrze. Dlatego w tej książce przyjrzymy się naszemu życiu emocjonalnemu i samopoczuciu z perspektywy mózgu i zbadamy, dlaczego mózg działa tak, a nie inaczej. Po rozmowach z tysiącami pacjentów uświadomiłem sobie, jak wielką wartość mają te informacje. Pomagają tak ustawiać priorytety, żeby maksymalnie poprawić sobie samopoczucie. Pozwalają lepiej zrozumieć siebie, być dla siebie milszym. (fragment książki)
Data wydania: 2022-08-10
ISBN: 978-83-240-6441-0, 9788324064410
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Psychologia
Stron: 280
dodana przez: Vernau

Autor

Anders Hansen
Urodzony 24 stycznia 1974 roku w Szwecji (Sztokholm)
Anders Hansen ukończył studia medyczne w Karolinska Institutet, a także obronił tytuł magistra ekonomii na Stockholm School of Economics (Wyższa Szkoła Handlowa w Sztokholmie). Na początku swojej kariery naukowej Hansen pisał artykuły naukowe traktu...

Pozostałe książki:

Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii Rozruszaj swój mózg Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta. Jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł Uspokój swój mózg W zdrowym ciele zdrowy mózg
Wszystkie książki Anders Hansen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O sposobach na "zhakowanie" naszego mózgu

WYBÓR REDAKCJI
21.04.2024

"Uspokój swój mózg. Dlaczego czujemy się tak źle, chociaż żyje nam się tak dobrze?" to książka autorstwa szwedzkiego psychiatry, znanego z kilku naprawdę wartościowych publikacji na temat ludzkiego mózgu. Osobiście miałam okazję czytać "Rozruszaj swój mózg", ale podobno najbardziej znanym tytułem jest "Wyloguj swój mózg". (...) najważniejszą ro... Recenzja książki Uspokój swój mózg

@paulina2701@paulina2701 × 11

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@paulina2701
2024-04-21
10 /10
Przeczytane W. Znak

"Uspokój swój mózg. Dlaczego czujemy się tak źle, chociaż żyje nam się tak dobrze?" to książka autorstwa szwedzkiego psychiatry, znanego z kilku naprawdę wartościowych publikacji na temat ludzkiego mózgu.

Anders Hansen pisze generalnie o biologii mózgu. Przedstawia człowieka z punktu widzenia ewolucji. Podpowiada, które z obecnych zachowań mają podłoże w naszej przeszłości, a do czego jeszcze nie zdążyliśmy się przystosować z uwagi na to, że ewolucja to długotrwały proces.

Autor zwraca nam uwagę na kluczowe rzeczy, które mają wpływ na nasze samopoczucie, a których to bardzo często zwyczajnie nie doceniamy. Zamiast udzielać konkretnych wskazówek, stara się przedstawić sposób patrzenia na siebie oraz swoje życie w taki sposób, by wyciągnąć ważne dla nas wnioski.

Język, jakim posługuje się autor jest zrozumiały, a bardziej profesjonalne zagadnienia są często wyjaśnione na bardzo obrazowych i prostych przykładach (np. na zasadzie porównania do działania konkretnego elementu samochodu).

"Lęk i depresja są często mechanizmami obronnymi. Oba te zjawiska są normalną częścią ludzkiej natury i nie oznaczają, że jesteśmy felerni czy chorzy. A już na pewno nie wynikają one z wad naszego charakteru!"

× 6 | link |
@madziab86
2023-04-15
8 /10
Przeczytane
@rainestrella95
2022-10-16
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Uspokój swój mózg. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl