Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii

Anders Hansen
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Książka „Wyloguj swój mózg” szwedzkiego psychiatry i autora badań nad internetem Andersa Hansena w przystępny sposób tłumaczy jak korzystać z najnowszych technologii, by służyły naszemu dobru i nie były źródłem frustracji i lęku. Poznaj ostatnie odkrycia naukowe i zadbaj o zdrowie swojego mózgu!

Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii?

Jak korzystać z najnowszych aplikacji, by służyły naszemu dobru i nie były źródłem frustracji ani lęku? Książka Andersa Hansena, szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad internetem, odkrywa tajemnice działania mózgu w zderzeniu z nowymi technologiami i daje konkretne wskazówki.

Wyłącz telefon komórkowy na jedną lub dwie godziny w ciągu dnia. Nawet kilka minut ruchu dziennie pozwoli ci zredukować stres i poprawić koncentrację. Wieczorem zmień obraz w telefonie na czarno-biały, ograniczy to wyzwalanie dopaminy i chęć przewijania wiadomości. Nie sprawdzaj służbowego maila tuż przed pójściem spać. W mediach społecznościowych staraj się obserwować tylko te osoby, z którymi naprawdę chcesz wchodzić w interakcję. To tylko przykłady skutecznych porad zawartych w tej książce.

Książka „Wyloguj swój mózg” to praktyczne i skuteczne porady na lepszą kondycję psychiczną

Dlaczego korzystanie z Instagrama uruchamia w mózgu te same obszary co niegdyś polowanie na dzikie zwierzęta? Co się dzieje z naszą pamięcią, kiedy podczas jazdy samochodem zdajemy się wyłącznie na GPS-a? Na czym polega cyfrowa zazdrość i czy internet może pozbawić nas empatii? Każdego dnia musimy wytrzymać informacyjne tsunami, a nasze neurony lustrzane w kontakcie z mediami społecznościowymi pobudzają mózg do ciągłego porównywania się z innymi.

Poznaj ostatnie odkrycia naukowe i zadbaj o swoje zdrowie psychiczne. „Wyloguj swój mózg”!

Szwedzki bestseller nagrodzony prestiżową nagrodą The Health Award of the Year.
Tytuł oryginalny: Skarmhjarnan
Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 978-83-240-6377-2, 9788324063772
Wydawnictwo: Znak
Stron: 256
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anders Hansen Anders Hansen
Urodzony 24 stycznia 1974 roku w Szwecji (Sztokholm)
Anders Hansen ukończył studia medyczne w Karolinska Institutet, a także obronił tytuł magistra ekonomii na Stockholm School of Economics (Wyższa Szkoła Handlowa w Sztokholmie). Na początku swojej kariery naukowej Hansen pisał artykuły naukowe traktu...

Pozostałe książki:

Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta. Jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł W zdrowym ciele zdrowy mózg
Wszystkie książki Anders Hansen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Wyloguj swój mózg"

{} WYBÓR REDAKCJI
21.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czy uważasz, że jesteś człowiekiem uzależnionym od telefonu? Nie? A czy to nie Ty na dźwięk sms-a lub powiadomienia chwytasz od razu telefon w rękę, aby dowiedzieć się kto napisał? Czy to nie Ty sprawdzasz po dodaniu posta czy ktoś polubił go lub skomentował? Czy to nie Ty odpalasz co chwilę swoją pocztę, bo może akurat przyszła ważna wiadomość? C... {} Recenzja książki Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii

Wyloguj swój mózg

18.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kochani przedstawiam wam świetną książkę, którą miałam okazję przeczytać dzięki @Link. Książka ta swoją premierę miała 15.01. ... {} Recenzja książki Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii

@monika8905@monika8905 {}× 2

Ewolucja, mózg i nowe technologie - mają prawo jednoczesnego bytu?

1.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na to pytanie (m.in.) próbuje odpowiedzieć ceniony pisarz i psychiatra Anders Hansen w jednej z najnowszych publikacji pt.: "Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii". Autor gładko i w sposób bardzo zrozumiały (czasem aż zanadto) dotyka problematyki funkcjonowania mózgu nieprzystosowanego ewolucyjnie do zwiększonego tem... {} Recenzja książki Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii

Odpocznij od cywilizacji

4.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Czy mózg czeka przyśpieszony kurs technologii?" Anders Hansen jest szwedzkim psychiatrą. W swoich książkach w sposób zrozumiały i przystępny tłumaczy zasady działania naszego mózgu. W książce "Wyloguj swój mózg" tłumaczy działania naszego mózgu w zderzeniu z cywilizacją i jej rozwojem, a w szczególności z mediami społecznościowymi. Książka to m... {} Recenzja książki Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii

{}

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-01-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Wydawnictwo Znak Współpraca


W tej jakże krótkiej książeczce znajdziemy cały OGROM informacji dotyczących naszego mózgu, a dokładniej jego działania! 
W naszych czasach jak, cytat powyżej umiemy odnaleźć się w każdych warunkach, jednak nasz najważniejszy organ gubi się i próbuje nadążać za ciągle pędzącym do przodu świecie.
Szwedzki psychiatra pokazuje nam w tej książce jak cyfrowa ewolucja wpłynęła na nas. Jesteśmy z każdej strony otaczani informacjami, widzimy jak większość naszej cywilizacji wpatruje się w ekrany (mniejszością są osoby starsze, które mają inne wartości, jakich nam brakuje). Nasza pamięć i koncentracja zmniejsza się, jesteśmy rozdrażnieni pod wpływem wszystkich bodźców. Przez co ciężko nam oderwać się od 'czarnych luster'. 
Najsmutniejsze jest jednak to, dobrze poznaje się ciekawych ludzi w internecie sama poznałam kilka wspaniałych osób, o których istnieniu pewnie bym nie wiedziała, jednak nie popadajmy w obłęd, osób które siedzą obok nas większość nie widzi. Jesteśmy pozbawieni empatii, a drugi człowiek obok nic nie znaczy, liczy się to, że nasz mózg pobudzony informacjami i mediami społecznościowymi chce być w ciągłym kontakcie z elektroniką..

Oh, można pisać i pisać, ale najlepiej jeśli sami przeczytacie książkę Andersa Hansena. 😊

Uważam, że jestem uzależniona od telefonu, jeśli nie widzę go, bądź kiedy nie czuje go w kieszeni od razu mam przysłowiowy 'zawał'. Czytając książkę, da...

{}× 2 | link |
@Ivi
2020-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Rewelacyjna książka, która powinien przeczytać każdy z nas! Wydaje się nam, że nie mamy problemu z telefonem przyrośniętym do ręki, a media społecznościowe przeglądamy dla relaksu. A jednak, okazuje się, że komórka jest problemem, a Facebook i Instagram to pożeracze czasu i co więcej wszystko to znajduje swoje uzasadnienie. Autor w sposób łatwy, zrozumiały i przystępny dla każdego opisuje mechanizmy jakie rządzą naszym mózgiem. Nie daje gotowych rozwiązań na każdy z opisywanych problemów, jednak lektura książki zmusza do refleksji i odłożenia telefonu, a na pewno do korzystania z niego z rozwagą. Liczne przykłady badań naukowych są przytaczane na potwierdzenie tez, które stawia autor.
Mimo, że pozornie jest to lektura łatwa i przystępna warto czytać ją w skupieniu i dać sobie czas na przemyślenie kolejnych rozdziałów i spróbować wyciągnąć wnioski i zmienić swoje relacje z telefonem i nie tylko.

{}× 1 | link |
@julia.kiera99
2021-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@autodydaktyczna
2020-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
MA
2020-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020
@czytaniezprzyjemnoscia
2020-05-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Poradniki
TU
2020-04-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
DA
2020-02-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@monika8905
2020-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@wez_przeczytaj
2020-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“"Jesteśmy w istocie ukształtowani do życia w innych warunkach i słabo zsynchronizowani z czasem, w którym żyjemy."”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl