Vi, dziewczynka szpieg. Licencja na luz

Maz Evans
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Vi, dziewczynka szpieg. Licencja na luz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Autorka Kto wypuścił bogów? i Po prostu misja znowu rozśmieszy was i wyciśnie łzy wzruszenia. Po brawurowej opowieści o tym, jak olimpijscy bogowie, gwiezdna konstelacja i pewien demon namieszali w życiu nastolatka z południowej Anglii, czas na intrygę szpiegowską!

Rozwód rodziców jest trudny dla każdego dziecka, ale jedenastoletnia Vi ma wyjątkowo pod górkę. Bo kiedy twoja mama jest emerytowaną agentką tajnego wywiadu, a tata byłym złoczyńcą, przysięga „dopóki śmierć nas nie rozłączy” nabiera zupełnie nowego znaczenia… Ale ustalmy fakty. Rodzice Valentine Day z wiadomych względów skupiają się obecnie wyłącznie na sobie nawzajem. Zło jednak nie śpi i ma się wyjątkowo dobrze. Prawdziwi superzłoczyńcy właśnie ruszyli w teren, więc dziewczyna nie ma wyjścia – musi zostać szpiegiem!

Czy Vi ocali rodzinę i świat przed niechybną zagładą?

Łatwo nie będzie, bo…

Szpiedzy są fatalni w dochowywaniu tajemnic. Nie tych wielkich z rodzaju: „to kwestia bezpieczeństwa narodowego”. Na te, z oczywistych względów, muszą bardzo uważać — w końcu trudno by było uznać za asa wywiadu kogoś, kto strzela sobie selfika, skacząc ze spadochronem do tajnej bazy wroga (#Szukajcie PodWulkanem).

Nie, wielkie tajemnice są u nich bezpieczne (…). Natomiast te mniejsze tajemnice — no wiecie, drobne osobiste sekrety — nie mają szans. (fragment książki)

Data wydania: 2023-05-31
ISBN: 978-83-08-07641-5, 9788308076415
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 320

Autor

Maz Evans Maz Evans Debiutująca pisarka brytyjska. Swoją karierę rozpoczęła jako dziennikarka i krytyk filmowy. Założycielka Story Crew, programu nauki kreatywnego pisania skierowanego do uczniów szkół podstawowych.

Pozostałe książki:

Po prostu misja Kto wypuścił bogów? Powrót do Krainy Czarów Wybuchowe życie Klary
Wszystkie książki Maz Evans

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Recenzja książki

28.05.2023

Jak zachęcić młodych ludzi do czytania? Myślę, że nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale istnieje kilka elementów, które mogą w tym pomóc. Na pewno są nimi oryginalna historia i bohaterowie. No i najlepiej żeby nie tylko bawiły czytelników, ale również czegoś uczyły. Dobrym tego przykładem jest najnowsza książka autorstwa Maz Evans, pt. Vi, d... Recenzja książki Vi, dziewczynka szpieg. Licencja na luz

Moja opinia o książce

Opinie

@CzarnaLenoczka
2023-05-30
8 /10

Czarne charaktery i typy spod ciemnej gwiazdy nigdy nie śpią!

Nawet jeśli bohaterowie i szpiedzy odchodzą czasem na emeryturę, by wieść nudne, spokojne życie, zło nigdy nie przestaje czaić się w cieniu, gotowe w każdej chwili zaatakować.

Kto obroni świat, gdy z ciemności wyłoni się dawno zapomniany wróg?

Valentine Day jest dzieckiem wyjątkowym, jakże mogłaby nie być z tak znaczącym imieniem? Mieszka w niewielkim domu z mamą i babcią, z których obie jak na szpiega przystało są bardzo dobre w dotrzymywaniu tajemnic wielkich i bardzo kiepskie w zachowywaniu małych sekretów. Niewiele trzeba uważnym oczom Vi, by rozgryzła tajemnicę swoich przodkiń i postanowiła im dorównać.

Vi, dziewczynka szpieg. Licencja na luz to powieść dla dzieci, która skradnie serca dorosłych. To najznamienitsze połączenie Małych agentów – filmu, który ledwie dwadzieścia lat temu rozpalał naszą (wtedy jeszcze dziecięcą) wyobraźnie – i Jamesa Bonda ze szczyptą przygód Jasia Fasoli. Niezwykle pomysłowa Vi i jej szalona babcia to jak dla mnie duet niemal idealny. A gdy do zespołu dołącza nowo odnaleziony ojciec z zawodu czarny charakter… o pani, ale tam się dzieje!

Nie ukrywam nawet, że bawiłam się cudownie zagłębiając się w przygody Vi. Barwna, pełna zwrotów akcji, gagów i ułańskiej fantazji opowieść o dziewczynce szpiegu i jej perypetiach przypomniała mi, że sama jako dziecko marzyłam o z...

× 1 | link |
@paulaczyta
2023-06-02
8 /10
Przeczytane

Vi ma jedenaście lat i całkiem wyjątkową rodzinę. Mama jest agentka tajnego wywiadu, a tata złoczyńców. Oboje mają swoje problemy, którymi się zajmują, a wstyd VI musi sama wziąć sprawy we własne ręce.

Zło nie spi, a świat sam się nie uratuje. To wyzwania I zadanie w sam raz dla VI. W końcu nigdy nie jest się zbyt małym aby uratować świat i powstrzymać nieprzyjaciół, prawda?

VI nie brakuje sprytu, ani determinacji. Tylko czy na pewno to wystarczy?

Zabawna, pełna przygód, wciągająca, urocza. Świetna lektura dla młodszych czytelników, które na pewno zafunduje im wspaniale wrażenie. Upór I marzenia dziewczynki, ratowanie świata, rodzina i tajne misję super połączenie.


| link |
@marek.wasinski.king
2023-05-28
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Vi, dziewczynka szpieg. Licencja na luz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl