W cieniu kłamstw

B.A. Feder
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
W cieniu kłamstw
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Los nie obchodził się łagodnie z Blair O'Brien. W młodości dziewczyna zmierzyła się ze śmiercią najbliższej osoby. Kilka lat później, splot tragicznych wydarzeń, sprawił, że musiała opuścić rodzinne miasto. Przeprowadziła się do Edynburga, okłamując najbliższych odnośnie powodu ucieczki. Wiedziała, że musi chronić ich nawet za cenę własnego szczęścia.
Mimo złamanego serca Blair nie poddała się. Napędzana żądzą zemsty, wyznaczyła sobie cel, do którego sumiennie dążyła. Dzięki ciężkiej pracy osiągnęła sukces i zyskała tytuł jednej z najlepszych dziennikarek śledczych. Kiedy była już blisko wypełnienia swojej misji, niespodziewanie na jej drodze stanął mężczyzna z przeszłości. Mężczyzna, o którym nie zdołała zapomnieć.
Niezależnie od upływu czasu, uczucia i namiętność odrodziły się na nowo. Problem stanowiły jednak pilnie strzeżone tajemnice i niejasne intencje obojga.
On zapragnął dowiedzieć się, co było powodem jej zniknięcia, a ona chciała zrozumieć, jak udało mu się ją odnaleźć.
Czy po dwunastu latach będą potrafili zdobyć się na szczerość i wybaczyć sobie kłamstwa?
Data wydania: 2022-12-07
ISBN: 978-83-67357-52-4, 9788367357524
Wydawnictwo: DLACZEMU
dodana przez: landrynkowa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W cieniu kłamstw

2.01.2023

Lubię książki, których fabuła już od samego początku zbudowana jest na zasadzie tajemnicy. Wraz z bohaterami podążałam między teraźniejszością a przeszłością. Byłam bardzo ciekawa, co oboje skrywają. Pojawiają się intrygi, kłamstwo, szpiegowanie, strach, cierpienie, ból, odrzucenie, tęsknota, chęć zemsty. Zwroty akcji i towarzyszące napięcie nie p... Recenzja książki W cieniu kłamstw

@iza.81@iza.81 × 3

ponad wszystko...

10.10.2022

„W cieniu kłamstw” AUTOR: B.A. FEDER WYDAWNICTWO: DLACZEMU Dwa serca rozkwitają niczym płatki róży, pierwsza miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy dotyk, na tych płatkach zaczyna zapisywać się szczęście... Jedna minuta zmienia wszystko, zdarzenie, które sprawia, że na płatkach pojawia się cierpienie, pisząc dla nich inny scenariusz... ... Recenzja książki W cieniu kłamstw

W cieniu kłamstw

18.10.2022

„Gdy mijałam ściankę odgradzającą kuchnię, do mojego nosa dotarł znajomy zapach. Znieruchomiałam. Niemalże usłyszałam dźwięk pękającego serca. Jego odłamki naciskały na moją klatkę piersiową”. Blair przez dwanaście lat żyła tylko chęcią zemsty. To ona ją napędzała, bo przez to, co ją spotkało, musiała opuścić ludzi, których kochała i zrezygnować ... Recenzja książki W cieniu kłamstw

Recenzja

19.10.2022

💖Recenzja przedpremierowa♠️ Premiera 07.12.2022 r. Ale jest już na Legimi😍 „W cieniu kłamstw” – B.A. Feder Tajemnice, kłamstwa i sekrety często niszczą relacje, psychikę i zdrowy rozsądek. A chęć zemsty potrafi przyćmić wszystko co ważne. Blair to młoda kobieta, która kiedyś w jednej chwili zmieniła całe swoje życie. Żałuje, ale wie, że nie mi... Recenzja książki W cieniu kłamstw

Moja opinia o książce

Opinie

@dosia1709
2022-11-13
10 /10
Przeczytane

Co może zmusić młodą dziewczynę do ucieczki i pozostawienia prawdziwej miłości?

Blair po tragicznych wydarzeniach podjęcia właśnie taką decyzję. Opuściła rodzinne miasto i wyjechała do Edynburga. Ale nie zapomniała co jej się stało. Napędzana żądza zemsty, ma cel.
Dzięki ciężkiej pracy osiągnęła sukces. Na tytuł najlepszej dziennikarki śledczej w kraju, musiała ciężko zapracować.
Kiedy byłam już blisko celu, na jej drodze stanął on. Aiden prawdziwa i jedyna miłość którą zostawiła nie tłumacząc się i nie oglądając się do tyłu.
A on nie potrafi jej tego zapomnieć.

,,Zamarłam. Nie mogłam uwierzyć w to, co właśnie działo się z moim ciałem. W gardle zaczęło mnie łaskotać, a pod powiekami zebrała się wilgoć. Pierwszy raz od dwunastu lat znalazłam się na granicy płaczu.''

Niezależnie od upływu czasu ich uczucia i namiętność na nowo się odrodziły. Jednak tajemnice i skrywane sekrety mogą stanąć im na drodze.
Ona chce wiedzieć jak ja znalazł. On chce zrozumieć dlaczego odeszła bez słowa.

Och kochani co to była za książka. To jest jedna z tych która jak zaczniesz czytać to nie oderwiesz się do ostatniej strony.
Losy tych dwojga tak poruszają ze słów brak, to trzeba przeczytać. Główna bohaterka ma charakterek, cel w życiu i determinację.
Autorka wplata w tę historię przesłanie. Jak bardzo ważna jest przyjaźń i wsparcie w trudnych chwilach.
Dla mnie ta książka to totalny sztos. Mieszanka romansu i sensacji.
Emocje j...

× 1 | link |
@sylwiak801
2022-10-10
10 /10
Przeczytane

„W cieniu kłamstw”
AUTOR: B.A. FEDER
WYDAWNICTWO: DLACZEMU

Dwa serca rozkwitają niczym płatki róży, pierwsza miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy dotyk, na tych płatkach zaczyna zapisywać się szczęście...

Jedna minuta zmienia wszystko, zdarzenie, które sprawia, że na płatkach pojawia się cierpienie, pisząc dla nich inny scenariusz...

Ból roztrzaskuje serce Blair na milion kawałków, podejmuje decyzję, która zmienia jej dotychczasowe życie. Dla swoich najbliższych zrobi wszystko, dosłownie wszystko.

Dwanaście lat temu Blair musiała opuścić swoich najbliższych, porzucając wszystkie swoje marzenia. Napędzana zemstą, coraz bliżej jest osiągnięcia sukcesu. Dzięki ciężkiej pracy stała się jedną z najlepszych dziennikarek śledczych w kraju. Realizacja planu stanęła pod znakiem zapytania kiedy na jej drodze stanął niespodziewanie Aiden, mężczyzna z przeszłości. Odnalazł ją...
Nawet nie wie kiedy i gdzie przeszłość dopadnie ją znienacka, nawet się tego nie spodziewa.
Najgorsze koszmary przychodzą nocami i nie dają spać.

Czy zemsta ukoi jej ból?
Co zrobi kiedy wszystkie tajemnice wyjdą na jaw?
Czy po tylu latach mogą sobie zaufać?

Mówi się, że po burzy wychodzi słońce ale zanim zaświeci następuje mgła.

„W cieniu kłamstw” B.A. FEDER swoim debiut...

| link |
@a.ewelina_2017
2022-12-05
10 /10

Blair O'Brian w młodym wieku musiała zmierzyć się z prawdziwą złośliwością losu. Najpierw musiała zmierzyć się ze śmiercią najbliższej osoby, a później doświadczyła czegoś jeszcze gorszego. Chcąc chronić najbliższych jej sercu postanawia uciec. Mając siedemnaście lat przeprowadza się do Edynburga by raz na zawsze zapomnieć o Newcastle. Ale to wcale nie jest takie łatwe, kiedy serce nadal krwawi i domaga się zemsty. A Blair zrobi wszystko, by jej dokonać.
Czas zrobił swoje. Kobieta mogła się rozwijać i stała się jedną z najlepszych dziennikarzem śledczych. Z każdym kolejnym dniem przybliżała się do celu. I kiedy zdawało się, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku na jej drodze stanął ON. Aiden Nolan, który niegdyś był jej całym światem.
Dlaczego Blair wyjechała? Jaki jest powód jej zemsty? Kim jest ta osoba? Czy Aiden pozna prawdę? Co zrobi? A co zrobi ona? Jakie sekrety i tajemnice ujrzą światło dzienne?

Debiuty to powieści niosące ze sobą ryzyko. Nie zawsze bowiem warsztat jest tak silny, by udźwignąć pożądane emocje oraz prowadzenie fabuły czy kreację bohaterów. Tym razem jednak powieść okazała się być bardzo dobra.
Autorka na swoją pierwszą historię wybrała niełatwy temat. Ale, to jak sobie z nim poradziła daje jej bardzo silny start. Moim zdaniem wybiła się bardzo wysoko.
Historia Blair była wstrząsająca. Przedstawienie całego zagadnienia wiązało się z całą paletą emocji a ona została tut...

| link |
@paulinagraszka5
2022-10-19
10 /10

💖Recenzja przedpremierowa♠️

Premiera 07.12.2022 r.
Ale jest już na Legimi😍

„W cieniu kłamstw” – B.A. Feder

Tajemnice, kłamstwa i sekrety często niszczą relacje, psychikę i zdrowy rozsądek. A chęć zemsty potrafi przyćmić wszystko co ważne.

Blair to młoda kobieta, która kiedyś w jednej chwili zmieniła całe swoje życie. Żałuje, ale wie, że nie miała wyjścia. Po latach trzymania tajemnicy postanawia zrobić coś co zmieni i uwolni ją spod jarzma udręki. Blair ma wielki talent i nie pozwoli sobie na nie profesjonalizm. Kobieta z charakterem, często wybucha, nie boi się przygód, nowych sytuacji wręcz ciągnie ją do tego. Ma wielką pasję, która pozwala na bycie sobą. Robi to z wielkim zapałem a inni zabijają się o jej artykuły. Ale czy jest szczęśliwa ? Ciężko stwierdzić. Czuć, że nie, ale ona twierdzi inaczej. Z pozoru twarda i odważna, ale w środku to złamana i wrażliwa kobieta, która pragnie jedynie spokoju.

On to dawny ukochany Blair o którym nie mogła zapomnieć. A on nie jest w stanie pogodzić się z jej odejściem. Ma swoje życie, pracę i własne demony, zemsty. Zrobi wszystko aby się dowiedzieć co się wtedy wydarzyło i co nie pozwoliło cieszyć się obecnością ukochanej. Powoli dąży do prawdy ale to czego się dowie i to co on ukrywa może zniszczyć wszystko.

Ich relacja nie jest łatwa. Łączy ich wspólna przeszłość. Tajemnice które wszystko niszczą. Zemsta, która może wcale nie przyniesie ukojenia. Namiętność, która wybucha...

| link |
@basiaa22.86
2022-10-06
10 /10
Przeczytane

Debiutancka powieść autorki porusza bardzo ważny a zarazem bolesny temat,które często są tematami tabu.

📖Blair jest jedna z najlepszych dziennikarek śledczych.Obecnie zajmuje się ważna sprawą dotycząca człowieka,który przyczynił się do jej cierpienia i decyzji które podjęła przed dwunastoma latami.Przeprowadziła się,aby zapomnieć o zaznanej krzywdzie zostawiając najbliższych.Nieoczekiwanie pojawia się mężczyzna z przeszłości chcący poznać prawdę.
Jakie tajemnice skrywają bohaterowie przed sobą?

👉Sięgając po książkę oczekiwałam możliwości odkrywania sekretów bohaterów i oczywiście dostałam ich sporo.Od samego początku historia jest owiana tajemnicami,sekretami i wielkim bólem,który skrywa Blair.Napędza ją zemsta na osobach odpowiedzialnych za jej krzywdę.

Jestem pod wrażeniem pióra autorki,ponieważ wcale nie czuć,ze jest to debiut.
Fabuła powieści jest przemyślana i dobrze poprowadzona.Nie mogłam w żaden sposób odrazu odkryć co kieruje Blair do podejmowanych decyzji.Ważna role odegrał tu mężczyzna z jej przeszłości.
Od pierwszego poznania zyskał w moich oczach za stanowczość i nie poddawanie się w dążeniu do zamierzonego celu.Potrafił zrozumieć oraz wesprzeć w trudnych chwilach.
Gorące sceny z ich udziałem sprawiają,ze robi się niezwykle gorąco.

Jest to wartościowa lektura,ponieważ poruszany jest bardzo istotny temat.Każde haniebne zachowanie wcześniej czy później musi iczyć się z konsekwencjami swoich czynów.

G...

| link |
@grazyna.podbudzka
2023-01-19
9 /10
Przeczytane
@iza.81
2023-01-02
10 /10
Przeczytane
@historie_budzace_namietno
2022-10-18
10 /10
Przeczytane Egzemplarz recenzencki 2022
@distracted_by_books
2022-10-02
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka W cieniu kłamstw. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl