W krzywym zwierciadle

Maciej Stuhr
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
W krzywym zwierciadle
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Subtelny i wyrafinowany humor w najlepszym wydaniu. Cenne refleksje i znakomite puenty.
"W krzywym zwierciadle" to książka, w której znakomity aktor objawia swój kolejny talent: literacki. Świat oczyma Macieja Stuhra może wydawać się światem odbitym w krzywym zwierciadle – ale bez wątpienia wart jest poznania.
Data wydania: 2013-05-08
ISBN: 978-83-63014-61-2, 9788363014612
Wydawnictwo: Zwierciadło
Stron: 224

Autor

Maciej Stuhr Maciej Stuhr
Urodzony 23 czerwca 1975 roku w Polsce (Kraków)
Maciej Jerzy Stuhr – polski aktor filmowy i teatralny, psycholog. Współzałożyciel kabaretu Po Żarcie. Od 2008 aktor Nowego Teatru w Warszawie. Laureat Orła za pierwszoplanową rolę w filmie Pokłosie. Jest synem aktora Jerzego Stuhra i skrzypaczk...

Pozostałe książki:

Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Tata Tadzika W krzywym zwierciadle. Ciąg dalszy nastąpił. Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery
Wszystkie książki Maciej Stuhr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Subtelnie, ciekawie i inteligentnie na temat naszej rzeczywistości.

24.06.2013

Nazwisko to kojarzyło mi się zawsze z aktorstwem, za sprawą i ojca, i syna oczywiście. Ponadto niejednokrotnie rozbawiały mnie kabaretowe występy Macieja Stuhra, ale z tej strony nie był mi dotychczas znany. On pisze, i naprawdę potrafi to robić. Jego felietony ukazują się co miesiąc, jak sam mówi we wstępie tej książki: " wydobywa z siebie przynaj... Recenzja książki W krzywym zwierciadle

Moja opinia o książce

Opinie

@Booka
2019-01-19
6 /10
Przeczytane Posiadam Literatura faktu

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza część obejmuje felietony Macieja Stuhra, które pojawiały się w magazynie "Zwierciadło" w latach 2009-2013. Całkiem inna jest część druga, gdyż zawiera opowiadanie-scenariusz, który ma za zadanie być parodią scenariuszy filmowych do polskich komedii romantycznych.

Pierwsza część książki, przypadła mi do gustu. Do tej pory nigdy nie było mi po drodze było zaznajomić się z owymi felietonami w magazynie, ponieważ nie kupuję tego pisma regularnie, a jak już zdarzyło się, że posiadałam "Zwierciadło", to część z felietonami szybko przerzucałam aby przejść do interesujących mnie artykułów. Teraz, po lekturze tej książki zauważyłam, że omijanie ich w magazynie było błędem.
Pan Maciej Stuhr pisze swoje felietony lekko i ciekawie. Czytałam je z prawdziwą przyjemnością. Rozdziały nie są długie - każdy następny rozdział to nowy felieton. Niektóre z nich mnie bawiły, inne zainteresowały swoją treścią (jak na przykład ten o harcerstwie). W innych autor potrafił mnie rozśmieszyć, czym skutecznie poprawił mi humor niemal na cały dzień.
Nie wszystkie felietony przypadły mi do gustu. W przypadku niektórych nie zgadzałam się ze zdaniem autora na dany temat, bądź nie wystarczająco mnie interesowały. Na szczęście takie zdarzały się rzadko.

Część druga z opowiadaniem "Utytłani miłością" początkowo nie przemówiła do mnie. Kilka pierwszych rozdziałów czytałam z obawą, że to się nie uda. Nie mogł...

× 1 | link |
@fprefect
2019-11-12
6 /10
Przeczytane Posiadam

Jesień tego roku nas nie rozpieszcza. Szaro-buro, zimno i leje. Człowieka ogarnia marazm i tumiwisizm, a na dokładkę życie dokłada jeszcze swoje przyjemności. Pomyślałem więc, że przyda się jakaś lżejsza (nie tylko fizycznie) i może zawierająca jakieś humorystyczne elementy książka. I chyba coś takiego wpadło mi w ręce. Postanowiłem niezwłocznie przeczytać, z nadzieją, że dzięki niej zdołam podreperować nadwyrężone nieco poczucie humoru.

Znany i dobry aktor (widziałem go w kabarecie, oraz w rolach komediowych i dramatycznych), a na tle obecnego narybku i w związku z wykruszaniem się starej szkoły, niedługo (i to bez prawa łaski) stanie się aktorem wybitnym (według tyłówki już takim jest, co kto lubi). Nic wyreżyserowanego przez Pana Macieja nie widziałem nie mogę więc ocenić jakim reżyserem jest. Teraz mam okazję zapoznać się z jego felietonami, które od 2009 zamieszcza w Zwierciadle. Nic na to nie poradzę, że w moim domu gazety i czasopisma goszczą bardzo rzadko, bo wolę książki. Jako wisienkę na torcie, zamieszczono pastisz scenariusza komedii romantycznej (ponoć bardzo popularnego obecnie gatunku filmowego w Polsce).

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2013/05/maciek-ja-tylko-zartowaem-maciek-ja.html

| link |
@zaczytana.optymistka
2020-09-28
7 /10

W opisie czytamy "w "Krzywym zwierciadle" to książka, w której znakomity aktor objawia swój kolejny talent: literacki. Świat oczyma Macieja Stuhra może wydawać się światem odbitym w krzywym zwierciadle - ale bez wątpienia wart jest poznania."
.
Tak! Zgadzam się jak najbardziej z powyższym opisem. Czytając książkę niejednokrotnie uśmiech gościł na mojej twarzy. Pan Maciej ma wiele trafnych i zabawnych spostrzeżeń na różne tematy. Opisuje swoje myśli oraz sytuacje, które miały miejsce w jego życiu.
.
Książka jest tak jakby podzielona na dwie części. W pierwszej znajduje się kilkanascie felietonów Pana Maćka, a w drugiej znajdziemy "Utytłanych miłością". Jak to autor napisał 'nie czytajcie tego jak nowelki, tylko spróbujcie wyświetlić ją sobie jako film, życząc przy tym udanego seansu 😁Wiem dlaczego tak napisał...pewnie dlatego, że tej nowelce towarzyszyły kolorowe ilustracje.

Osobiście wolałam czytać felietony Pana Maćka niż samą nowelkę, ponieważ ilustracje które towarzyszyły "Utytłanym miłością" nie przypadły mi zbytnio do gustu🙈
.
Jeżeli macie ochotę na coś innego to szczerze polecam! :)

| link |
@Betsy59
2019-11-06
Przeczytane 2018

Maciej Stuhr jest rzeczywiście Mistrzem mowy polskiej i świetnie potrafi bawić się słowem. Jednak to są felietony z lat 2009-2012 więc mocno zdezaktualizowane. Zresztą niektóre z nich czytałam kiedyś w "Zwierciadle" (wtedy jeszcze kupowałam magazyny kobiece). Nic nowego, odkrywczego. Mini-powieść absurdalna też średnio śmieszna i nawiązująca do dawno przebrzmiałych filmów. Trzeba było przeczytać 5 lat temu, teraz lepiej oglądać Stuhra jako aktora.
(Bardzo go lubię, tylko czy dadzą mu jeszcze w czymś zagrać?)

| link |
@DieLeseratte
2022-05-25
9 /10
Przeczytane
@asymaka
2013-06-24
10 /10
@polokokta
2019-11-18
7 /10
Przeczytane
CA
2015-10-30
10 /10
Przeczytane
@silverraven
2014-01-27
8 /10
Przeczytane Humor i satyra Literatura faktu - felietony i reportaże
@martes
2013-07-19
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka W krzywym zwierciadle. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl